Orientēšanās treniņu karte FOTO: www.kandava.lv

Pamazām arī Kandavā atsākas kultūras un sporta dzīve

Kaut valstī ārkārtas situācija oficiāli ir pagarināta līdz 9. jūnijam, tajā pašā laikā spēkā stājušies dažādi ierobežojumu atvieglojumi. Tie jo īpaši skar kultūras iestādes, kas iepriekš apmeklētājiem bija pavisam slēgtas, bet nu – palēnām, pamazām un ievērojot visus piesardzības noteikumus – atkal veras vaļā. Kādā režīmā tās darbosies un vai šobrīd ir kāda skaidrība par vasarā plānotajiem pasākumiem, to vaicājām Kandavas kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Ivetai Gruntei. Savukārt pa jaunumiem novada sporta dzīvē – viņas vietniekam Robertam Rozentālam.

Bez grupām un čupošanās 

Un, kā skaidro pārvaldes vadītāja, kopš 13. maija ir atvērtas bibliotēkas, kultūras nami, tūrisma informācijas centrs, kā arī muzejs, izstāžu galerija «Vējspārns» un Amatniecības centrs. Cita lieta – kādi būs ierobežojums? Nu, piemēra, visām iestādēm būs jānodrošina tas, lai telpās apmeklētāju nebūtu tik daudz, ka nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos. Tas nozīmē, ka muzeju varēs apmeklēt individuāli vai pavisam nelielās grupiņās, bet tūristu grupas vienkopus muzejā iekšā laistas netiks. Jāpiebilst, ka muzejā, tāpat kā mākslas galerijā, šobrīd vēl arvien ir aplūkojamas izstādes, kas bija aktuālas vēl pirms «Covid-19». Muzejā tā ir mākslinieka Viļa Bērziņa 120 gadiem veltītā gleznu izstāde, savukārt «Vējspārnā» aplūkojumi Jaunpils gleznošanas studijas dalībnieku darbi. Dažādi noteikumi ir arī bibliotēkās, kur sekos līdzi apmeklētāju plūsmai; pie datoriem apmeklētāji varēs atrasties ne ilgāk kā 30 minūtes; grāmatas ieteicams iepriekš pasūtīt u.tml. Visās iestādēs, skaidro I. Grunte, jau iepriekš sagādāti arī roku dezinfekcijas līdzekļi, un šajā gadījumā, ļoti iespējams, grūtāk būs tieši kultūras namiem, jo, kaut darbs atsākts iepriekšējā režīmā, vēl arvien pasākumi, kas paredz pulcēšanos, notikt nevarēs. Taču kultūras namu vadītāji jau domājot, ko un kā organizēt, lai visus priekšnoteikumus varētu izpildīt.

Var skriet, var orientēties

Līdzīgi, kā tas ir ar kultūras pasākumiem, arī sportā nav tā, ka nu pavisam  droši var čupoties un, piemēram, sacensības komandu sportā, kur bez savstarpēja kontakta nav iespējams iztikt, šobrīd nav plānotas. Tajā pašā laikā, skaidro R. Rozentāls, plānojot, kā un kādus pasākumus organizēt – nu, piemēram, vai varētu rīkot šautriņmešanas sacensības u.tml.? Tas, kas šobrīd notiek bez īpašiem ierobežojumiem, ir orientēšanās sports un tikko atsākta arī taku skriešana. Lai trenētos orientēties Kandavā, Melnajā mežā ir nosprausta trase un kartes ir pieejamas pašvaldības mājas lapā, sadāļā “sports“ (treniņtrase būs aktuāla līdz 25. maijam). Ja gribas startēt jau ar rezultātu vai vismaz salīdzināties ar citiem, tad savukārt var iemēģināt sadarbībā ar orientēšanās klubu «Ziemeļkurzeme» tapušo poligonu pilsētas centrā (26 objekti). Starts un finišs atrodas pie Kandavas tūrisma informācijas centra (Ūdens iela 2) durvīm (labajā pusē). Sīkāka informācija: https://rogaining.lv/. Savukārt no 18. maija līdz 14. jūnijam katrs interesents var arī izskriet taku, kas nosprausta pie Teteriņu ezera. Uzdevums: 4 nedēļās noskriet noteiktu apļu skaitu apkārt Teteriņu ezeram (aplis – aptuveni 1 km), fiksēt rezultātu viedierīcē, piemēram, programmā Endomondo. Rezultāti sūtāmi, kā arī jautājumi uzdodami: [email protected] Bet, ja par citiem pasākumiem, tad jāseko līdzi aktuālajai informācijai, skaidro R. Rozentāls.

Vairāk lasiet otrdienas, 15. maija, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.