Latviešu zelta dziesmas kandavnieku izpildījumā

Vakar Bruņinieku pilskalnā koncertā «Skaista ir jaunība» latviešu zelta dziesmas dziedāja Kandavā un novadā pazīstami cilvēki. Dziedāja, atcerējās jaunību, sarūpējot svētkus gan sev, gan klausītājiem.

Vakar  Bruņinieku pilskalnā koncertā «Skaista ir jaunība» latviešu zelta dziesmas  dziedāja Kandavā un novadā pazīstami cilvēki. Dziedāja, atcerējās jaunību, sarūpējot svētkus gan sev, gan klausītājiem.

Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece Iveta Grunte atklāj, ka ideja par šādu   dziesmai veltītu pasākumu pašu izpildījumā, viņu un Raimondu Vanagu  urdījusi jau ilgāku laiku un, šopavasar sadarbībā ar Jāni Tabūnu viss izdevies.

”Lai uzdrīkstētos kāpt uz skatuves un dziedāt publikai, ir jābūt drosmei, īpaši cilvēkam, kurš kaut arī apveltīts ar muzikālām dotībām un skaistu balsi, bet līdz tam nekad to nav darījis. Mūsu mērķis bija dziedātāju vidū redzēt pilsētā un novadā labi zināmus, atpazīstamus cilvēkus, kas pārstāvētu dažādas jomas –  kultūru, izglītību, medicīnu, draudzi, pašvaldību, rūpējas par drošību un tamlīdzīgi. Jāsaka, ka uzrunātie cilvēki bija ļoti atsaucīgi un atteica tikai daži,” stāsta I. Grunte.

Un tā, klausītājiem pazīstamas  un iemīļotas 30. un 40. gadu latviešu dziesmas dziedāja Dzintra Linde un Verners Jansons, Solvita Jansone, Gints Birkenšteins, Oskars Ondrups, Romeks Fabjančiks, Gunta Barkāne, Ilze Stafecka, Gatis Celms, Solvita Horste, Dagnija Gudriķe, Raimonds Vanags un Ivars Ragainis. Daini Rozenfeldu, kam balss negaidot „saniķojās”, aizstāja bekvokāls – Sandra Steinberga un Madara Siņicka.

Dziesmas papildināja dejotāji – «Matcool& Candau» jeb senioru deju kolektīvs «Kandavnieks» (vadītāja Andra Eimane) un vidējās paaudzes deju kolektīvs «Saule» (V. Ābele) no Matkules. Spēlēja «Bellacord orķestris», kura sastāvā redzējām arī savējos: Jāni Tabūnu, Gintu  un Līvu Birkenšteinus, Andi Feldmani, Guntaru Lintiņu. Koncertprogrammu vadīja Jurģis Muska.

”Te nav nekas falšs  un viss ir pa īstam – dziedātāji patiesi dzied ”dzīvajā”, nevis  izliekas to darām. Viņi patiesi ir varoņi!” gandarīta par  idejas piepildījumu, par dziedātājiem, viņu uzdrīkstēšanos un prasmi atraisīties sacīja I. Grunte.

 

Komentāri

  1. Ļoti, ļoti veiksmīgs pasākums. Vēl šodien gribas kavēties redzētājā, dzirdētajā. Neviļus pieķeru šoden sevi “nozieguma vietā”:) dungoju dzirdētās melodijas.

  2. Paldies par skaisto koncert.Lai tikpat skaisti Līgo svētki visā Kandavas novadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *