FOTO: sociālie tīkli

Lai pļava zaļo ar jaunu spēku!

Īpaši nekur iepriekš neizziņojot, pagājušās nedēļas nogalē notika biedrības «Abavas ielejas attīstības centrs» rīkota talka Greiļu kalnā. Kā stāsta biedrībās vadītāja Iveta Piese, uzdevums jau iepriekš visiem bija skaidrs (atbrīvot pļavu, kas ir viens no Abavas senlejas ainaviskajiem dārgumiem, no apauguma), tāpēc pievienoties darbiem katrs varēja sev ērtākajā laikā, lai nebūtu pulcēšanās.

Pļauja novembrī

Ko darījuši? Jau iepriekš pacīnījušies ar koku atvasēm, kas pēc trīs, četriem gadiem, kad notika pēdējā līdzīgā talka, atkal no zemes ir izlīdušas. Bet pirms talkas jau konsultējušies ar dabas eksperti Agnesi Priedi, kas ieteikusi teritoriju arī appļaut un nopļauto – novākt, lai pēc iespējas atbrīvotu vietu bioloģiski vērtīgām sugām šajā pļavā. Sacīts – darīts, un darbs, kuram, kā domājuši, pietiks ar stundām divām, ieildzis visas dienas garumā, stāsta I. Piese. Protams, ir cerība, ka ar to būs uz kādus laikus līdzēts, jo pļavu acīmredzami ietekmē arī kaimiņu teritorijas, jo īpaši tās, kur noris intensīvā lauksaimniecība.

Gaidot nākamos darbus

Ko tālāk? Talku rīkot tik vēlu rudenī, protams, bija iespējams, pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem. Šosezon tai turpinājums vairs nav paredzēts. Bet ar biedriem, stāsta I. Piese, jau notikusi “prāta vētra“ un pārrunājuši, kādi varētu būtu nākamās sezonas darbi. Piemēram, to, ka tepat Greiļu kalnā būtu nepieciešams arī atjaunot skatu platformu, tāpat ir dabas takas, kur prasītos labot kāpnes. Savukārt ar projekta «Mežtaka» (kājāmgājēju maršruts, kas savieno Lietuvu-Latviju-Igauniju un vijas arī cauri Abavas senlejas teritorijai) īstenotājiem sprieduši, ka kaut kad nākotnē maršruta robežās varētu ierīkot kādu atpūtas vietu. Ideju un darāmā ir daudz. Īstenošana gan būs lielā mērā atkarīga no finansējuma, ko biedrībai izdosies piesaistīt, un ir jau projektu ieceres ko iesniegt, piemēram, Vides aizsardzības fonda ikgadējā projektu konkursā. Tā kā – informācija vēl sekos, un, ja nākamā sezonā epidemioloģiskā situācija Latvijā būs vēlīgāka, gan jau pievienoties darbiem – palīdzēt dabai, uzlabot tūrisma infrastruktūru – būs iespēja arī citiem entuziastiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.