Kandavas radiorūpnīcas kolektīva atkalredzēšanās svētkos/FOTO/

Pagājušā nedēļas nogalē, tieši pa Miķeļiem, pie klātiem galdiem pulcējās kādreizējās Kandavas radiorūpnīcas kolektīvs , lai atzīmētu vēl vienu aizvadīto piecgadi, kopš tās dibināšanas 1963. gadā. 

Pagājušā nedēļas nogalē, tieši pa Miķeļiem, pie klātiem galdiem pulcējās kādreizējās Kandavas radiorūpnīcas kolektīvs , lai atzīmētu vēl vienu aizvadīto piecgadi, kopš tās dibināšanas 1963. gadā. Vēl pagājušā gadsimta 70.-80. gados rūpnīcā tika nodarbināti teju 1200 cilvēku, taču salidojumā, protams, bija pārstāvēta vien neliela kādreizējo darbinieku daļa. Taču tāpat vēl arvien bija ko pārmīt par laikiem, kad Kandavā tapa radioaparāti.

 

Mazliet īpašāks šis pasākums bija arī tādēļ, ka vienlaikus kandavniekiem tika atklāta nule kā iznākusī grāmata, ka veltīta «Rīgas radiorūpnīcas» vēsturei. Tajā vesela nodaļa veltīta Kandavas ražotnei, kas sākotnēji, 1963. gadā, bija Rīgas rūpnīcas filiāle. Grāmata nav pirmais šai tematikai veltītais izdevums, bet, visticamāk, visplašākais un šoreiz satur arī daudz ilustratīvā materiāla. Autors Inārs Kļaviņš uzsvēra, ka grāmata ir ieguldījumus Latvijas simtgadei un sacīja paldies visiem, kuri palīdzējuši apzināt un atcerēties to, kā reiz dzīvojuši un strādājuši Kandavā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.