Kandavas pašvaldības policijas paveiktais pagājušajā un plānotais – šajā gadā

Par paveikto 2007. gadā un ieplānoto šajā gadā stāsta Kandavas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Leitis:

– Pašvaldības policijas galvenā rūpe – uzraudzīt un nodrošināt kārtību novadā. Pašvaldības policijā esam divi darbinieki – es un mans vietnieks Roberts Rudzītis. Laba sadarbība mums izveidojusies ar valsts policijas Kandavas iecirkņa policijas darbiniekiem. Situācijās, kur tas nepieciešams, piesaistām arī šos spēkus, rīkojam kopīgus reidus.

Par paveikto 2007. gadā un ieplānoto šajā gadā stāsta Kandavas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Leitis:

– Pašvaldības policijas galvenā rūpe – uzraudzīt un nodrošināt kārtību novadā. Pašvaldības policijā esam divi darbinieki – es un mans vietnieks Roberts Rudzītis. Laba sadarbība mums izveidojusies ar valsts policijas Kandavas iecirkņa policijas darbiniekiem. Situācijās, kur tas nepieciešams, piesaistām arī šos spēkus, rīkojam kopīgus reidus.

Par paveikto

– Aizvadītajā gadā esam krietni pastrādājuši. Kopumā par administratīvajiem pārkāpumiem noformēti 185 protokoli. Visvairāk – 46 protokoli – par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet 16 personas šajā pārkāpumā pieķertas atkārtoti gada laikā. Ievērojams skaits protokolu (36) noformēti par smēķēšanu neatļautā vietā.

Daudz strādājam, lai iedzīvotāji un pilsētas viesi ievērotu Kandavas novada domes saistošos noteikumus. Par to pārkāpšanu noformēti 40 administratīvie protokoli. Visvairāk pārkāpumu – suņu un kaķu turēšanas jomā. Par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu – 13 protokoli, par sīko huligānismu – 10, par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas – 8, vēl trīs administratīvie protokoli noformēti par pases nolaidīgu glabāšanu, trīs – par dzīvošanu bez personu apliecinoša dokumenta un divi – par būvniecības normu pārkāpumiem.

Daudzkārt vainīgās personas nācies nogādāt Tukuma rajona policijas pārvaldē vai Kandavas policijas iecirknī.

Vēl, izmantojot izdevību, gribētu aicināt transporta līdzekļu vadītājus – būt uzmanīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus! Pagājušajā gadā par apstāšanos un stāvēšanu neatļautās vietās 68 auto vadītājiem noformēti protokoli.

Līdztekus ikdienas darbiem, lai uzturētu vēlamo sabiedrisko kārtību novadā, aizvadītajā gadā esam piedalījušies reidos, bet gada nogalē kopā ar valsts policijas darbiniekiem rīkojām regulāras dežūras, patrulējot pilsētā un novada pagastos. Svētku dienās gan īpašu pārkāpumu nebija. Protams, bija atsevišķi sadzīviski skandāli un gadījumi, kad daudzajās svētku dienās dažiem "aizmirsās" īstais ceļš līdz mājām.

Rudenī pašvaldība iegādājšs mazlietotu, policijas vajadzībām atbilstošu automašīnu, jo iepriekšējā bija savu laiku nokalpojusi. Tas dod iespēju darbu veikt krietni operatīvāk.

Nezināšana no atbildības neatbrīvo

– Raizes joprojām sagādā cilvēku bezatbildība. Dažkārt novada iedzīvotāji, pieķerti pārkāpumā, izrāda izbrīnu un atrunājas, ka neesot zinājuši par domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem. Domāju, ka informācijas ir pietiekami, bet pietrūkst pašu iedzīvotāju ieinteresētības. Katrs pārkāpējs acīmredzot ir bruņojies ar pārliecību, ka viņu jau nepieķers. Taču mēs cenšamies saglabāt modrību.

Šī būtu īstā reize atgādināt novada iedzīvotājiem, ka kādreizējās būvgružu izgāztuves «Beikās» un «Pitriķos» pagājušā gada vasarā ir rekultivētas (nolīdzinātas) un jebkādu atkritumu izgāšana šajās vietās ir stingri aizliegta! Saistošajos noteikumos paredzēts, ka katram novada privātmājas īpašniekam obligāti ir jābūt noslēgtam līgumam ar SIA «Kurzemes ainava» par atkritumu regulāru izvešanu. Ar dažādiem paņēmieniem un pūlēm bezatbildīgos atkritumu izgāzējus esam konstatējuši, tādējādi administratīvais sods par vides piesārņošanu un atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumu ir neizbēgams, plus vēl vainīgajai personai tiks piemērots naudas sods par izgāztuves vietas atkārtotu rekultivāciju. Lieta ir nopietna, jo nezināšana jau vainīgo neatbrīvo no atbildības!

Lai būtu kārtība visās jomās!

– Arī 2008. gadā, protams, turpināsim visas aizsāktās aktivitātes vispārīgas kārtības uzturēšanā novadā. Lai veiksmīgāk cīnītos pret likuma pārkāpējiem, šajā gadā plānots pilsētā ierīkot vairākas novērošanas kameras (līdz šim uzstādīta tikai viena – pie autobusu pieturas). Ierosināsim domei skolas mācību laikā – no septembra līdz maijam (ieskaitot) – jauniešiem līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai atļaut atrasties ārpus dzīvesa vietas tikai līdz 22.00, bet vasaras periodā saglabāt līdzšinējo laiku – līdz 23.00.

Nopietna uzmanība šogad tiks pievērsta administratīvo sodu iekasēšanas mehānismam. Viena lieta ir noformēt protokolu, bet otra – lai vainīgais uzlikto sodu arī samaksātu. Aizvadītajā gadā kopumā iekasēti tikai 35% no paredzētās summas. Ja cilvēki nekļūs apzinīgāki – lūgsim talkā tiesu izpildītājus. Tad vainīgajam būs jāapmaksā ne tikai administratīvais sods, bet arī tiesu izpildītāju pakalpojums.

Cerēsim, ka šajā gadā novada iedzīvotāji dzīvos ar lielāku atbildības sajūtu. 2008. gads ir Žurkas gads un pēc austrumu horoskopa žurka simbolizē visu lietu kārtību visās jomās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *