Kandavas novada svētku otrā un trešā diena /FOTO/

Otrās svētku dienas rītu, kas atausa visnotaļ drēgns un lietains, pilsētā ieskandināja Mākslas un mūzikas skolas tautas mūzikas ansamblis, tālāk stafeti nododot pārējiem noskaņu radītājiem – dziesmu un deju ansambļiem.

Otrās svētku dienas rītu, kas atausa visnotaļ drēgns un lietains, pilsētā ieskandināja Mākslas un mūzikas skolas tautas mūzikas ansamblis, tālāk stafeti nododot pārējiem noskaņu radītājiem – dziesmu un deju ansambļiem. Dārza iela pārtapa par jauniešu ielu, Bruņinieku pilskalnā valdīja Livonijas karakungi, promenādē amatnieki, bet vecpilsētas centra laukumā grandiozu „uzrūcienu”, radīja motokluba «Savējie» dalībnieki,  aktivitātēs iesaistot drosmīgus skatītājus un skatītājas. Kad motorizētie spēkrati bija aplūkoti, arī kāds goda aplis izbraukts, varēja atkal ļauties mūzikas skaņām – dziedāt karaoki vai baudīt dziedātājas Samantas Tīnas jauno koncertprogrammu.

Astotajai vakara stundai tuvojoties, lietavas pierima un visi posās svētku gājienam, kas šogad vijās cauri pilsētai, pāri Abavas tiltam uz tehnikuma stadionu, kur saplūda dauzās skaņu un krāsu upes, apvienojoties tuvojošos Dziesmu un deju svētku ieskaņas lielkoncertā. Koncertam sekoja zaļumballe.

Skaņu upes plūdumu turpināja arī svētdien, sasaucoties Abavas abiem krastiem. Kā allaž novada svētku izskaņā Abaviņas ūdeņos devās lustīgie kuģotāji. Šogad pie tilta finišēja septiņas laivotāju ekipāžas, ko ar dziesmām sagaidīja folkloras kopas no Talsiem un Kuldīgas. Drosmīgie varēja izbaudīt iespēju pabūt ūdensbumbā, turklāt par baltu velti… Kandavas sirmajam akmens tiltam šogad jubileja, ko ar savu klātbūtni pagodināja pats Zemītes muižas barons (Ints Leitarts) ar baronesi (Solvita Zvirgzdiņa). Vēsture liecina ka tieši viņš, Zemītes muižas īpašnieks Teodors fon Firkss bijis akmens tilta pār Abavu būvniecības iniciators.

Tā nu baronam un baronesei bija tas gods apsveikt visus laivotājus un noslēgt šī gada Kandavas novada svētkus – no Abavas tilta debesīs palaižot 140 krāsainus balonus!

Komentāri

  1. Ak, dies, pat karogs ar kuili jau tapis…vai tad karogs ar parametriem heraldikā apstiprināts, diezin vai? Nekur Saistošos noteikumos neredzēju

  2. Tā ir kad par parādes diriģentu ievēl mazizglītotu cilvēku. Brīnums ka bābiešu bars nav piezīmēts kuilim blakus.

  3. Nu ko jūs! Kandavas dome un tai pietuvinātā sabiedrība taču par kuili ir sajūsmā!

    1. Kandavas domes daļa varbūt ir sajūsmā, bet gandrīz puse deputātu bij pret šo pretekli!

  4. BET KO JUUS ČĪKSTAT???

    TAD UZTAISIET KĀDU PROTESTA STREIKU PIE DOMES- PRET ŠO SIMBOLU.. NAV DROSMES???? Tad beidziet vienreiz te anoniiimi čīkstēt bet ejiem un rikojieties. Savadak jaw riebjas lasiiit ka nepatik sis un nepatiik tas…

  5. Karogs, manuprāt, ir pat ļoti izdevies! Man it nemaz nebūs kauns iet aiz šāda karoga Dziesmu un Deju svētkos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *