Inese Valtenberga

Kandavas novadā apsekotas bīstamās būves

Kandavas pilsētā un novadā ir ēkas, kas ir avārijas stāvoklī, ir nepabeigtas un reāli apdraud apkārtējo drošību. Viens no tiem ir jau gadu gadiem bankā ieķīlāts privātīpašums Kandavā, Sabiles ielā 1, kam februārī paredzēta kārtējā izsole.

Kandavas pilsētā un novadā ir ēkas, kas ir avārijas stāvoklī, ir nepabeigtas un reāli apdraud apkārtējo drošību. Viens no tiem ir jau gadu gadiem bankā ieķīlāts privātīpašums Kandavā, Sabiles ielā 1, kam februārī paredzēta kārtējā izsole. ”Es šo jautājumu koordinēju un vairākkārt esmu bankā vērsies, vaicājot, kurš atbildēs, ja ēka sabruks un notiks nelaime? Aicināju banku šo ēku bez atlīdzības nodot pašvaldībai, kam saņēmu mutisku atbalstu, nu gaidu rakstisku apstiprinājumu. Pēc atbildes lemsim, ko darīt – demontēsim visu ēku vai daļēji – līdz pusei, līdz otrajam stāvam. Ēkas kā tādas tur vairs nav, ir tikai viena siena. Ja noārdīsim visu ēku, paliks caurums. Manuprāt, efektīvāk būs, ja demontēsim otro stāvu, kas ir bīstams. Bet par finansēm runājot, vispirms jāizstrādā veicamo darbu tāmes, izmaksas piestādot īpašniekam,” situāciju komentējot, norādīja novada domes priekšsēdetājs N. Štoferts.

Jāsakārto arī nepabeigtā jaunbūve – dzīvojamā māja Zantē, Skolas ielā 1A, paredzot būves konservāciju un teritorija norobežošanu. Šīs būves konstrukciju noturība ir apdraudēta, lodžijas pamati nodrupuši, kā rezultātā var notikt daļēja būves sagrūšana. Pamatojoties uz atzinumu, SIA «Kandavas namsaimnieks» sagatavojis veicamo darbu tāmi par kopējo summu EUR 2 794,85.

Apsekošanā par bīstamu atzīts arī sporta klubam «Ozollapas» piederošais īpašums Kandavā, Valteru ielā 10, līdzās tehnikumam, iepretim Kandavas tehnikuma kopmītnēm esošā nepabeigtā būve, kas savulaik bija iecerēta kā sporta komplekss ar slēgtu peldbaseinu. 2010. gada vasarā dome uzdeva būves īpašniekam noteiktā termiņā objektu sakārtot vai nojaukt, pretējā gadījumā tā nojaukšanu un teritorijas sakārtošanu uzdots veikt uz būves īpašnieka – sporta kluba «Ozollapas» – rēķina «Kandavas namsaimniekam», ko tolaik vadīja D. Rozenfelds. Projektam apkārt tika apjozts žogs, ko drīz pēc tam garnadži noņēma. Tā nepabeigtais objekts bīstams  pie tehnikuma ir joprojām. Būves konstrukciju noturība ir apdraudēta, priekšējās konstrukcijas nav nostiprinātas un var notikt daļēja būves sagrūšana. Pēc Būvvaldes atzinuma «Kandavas namsaimnieks» izstrādājis un domē iesniedzis tāmi arī par šīs būves teritorijas norobežošanas darbiem EUR 8 698,64 apmērā.

Izvērtējot novadā esošo situāciju, Kandavas novada Būvvaldei tika uzdots sagatavot un pašvaldības mājas lapā ievietot aicinājumu privātām un juridiskām personām divu mēnešu laikā sakārtot savus īpašumus, demontējot graustus vai veicot to iekonservēšanu.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 24. janvāra, numurā ŠEIT!

Pie bildes:

Šis lēmuma punkts ir izdarīts, bet, kā liecina novērotais, vēl trešdien, 22. janvārī, aizlieguma zīmes, kas vēstītu par objekta bīstamību, gan nekur nemanījām.

Komentāri

 1. pAR TO BUVI PIE TEHNIKUMA.. SEN JAU VAJADZEJA PAACELT KADUS LIIDZEKLUS IZSIST KADUS SAKARIGUS KREDITUS WAI PROJEKTUS UN KOPIGIEM SPEKIEM REIZ RADIT KANDAVNIEKIEM PASIEM KARTIGU SAWU SPORTA KOMPLEKSU… AR PEDBASEINU UTT… DOMAJU KA MAN DAUDZ VIETEJO PIEKRTIS…

  1. bet vai si eka gadijuma nav privatipasums? diez vai tagad kadu kred privatajam dotu tadai darbibas uzzsaksanai. nevajadzeja buvet hall, bet atjaunot so eku un domaju ka ieguvums butut bijis labaks.

 2. Protams,ka tas būtu superīgi,ja šo sporta būvi savestu kārtībā.Kandavnieki brauc uz sabiles peldbaseiniem,bet savējo nejaudā sakārtot,atdodiet par velti kādam uzņēmējam ,viņš tiks galā un Kandavniekiem būs prieks,sakārtota vide un cilvēks nopelnīs.Tikai jautājums-vai kašķīgais kurzemnieks to var pieļaut?

  1. diezin vai tas kurzemniekam ietu pie sirds. atdod ipasu,u lietosana, bet par zemi prasi naudinu (sapratigu) nosledzot ilgtermina ligumu par zemes nomu lai pec pirma gada nebutu tiesiska pamata paaugstinat nomas maksu. ipasums sakartots un pasam ari kada kapeka atlec

  2. Tā būve jau par vienu latu ir “pārdota” uzņēmējam, bet viņš ar to netiek galā! 

 3. Par kādu atjaunošanu Jūs runājat, Jūs esat tur vispār bijuši tagad iekšā? Atjaunojot to padarītu vēl bīstamāku. Tur katrs ķieģelis ir beigts, jumta betona paneļi noslīdējuši..

 4. Par prieku visiem neapmierinātajiem sporta kompleksu nojauks .
  Varēs FREDIS un Dainis priecāties ….. un purpināt …..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *