Iveta Piese

Kandavā noritējusi Karjeras diena jauniešiem

Kandavā jauniešu centrs «Nagla» jau otro gadu organizē Karjeras dienu, uz kuru aicināti novada skolu 8. līdz 12. klašu audzēkņi.

Kandavā jauniešu centrs «Nagla» jau otro gadu organizē Karjeras dienu, uz kuru aicināti novada skolu 8. līdz 12. klašu audzēkņi.

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības (UCA) koledžas direktora vietnieks Vilis Students iepazīstināja ar bīstamo ugunsdzēsēja un glābēja profesiju.

Kādas ir prasības pretendentiem, kas vēlas kļūt par glābēju? UCA koledžā uzņem jauniešus ar vidējo izglītību. Ļoti svarīga ir fiziskā sagatavotība, labi jāzina matemātika, angļu un latviešu valoda, svarīga ir psiholoģiskā noturība un laba atmiņa, bet pats svarīgākais – ir jābūt vēlmei palīdzēt.

Vēlēšanās palīdzēt cilvēkiem ir svarīga, arī izvēloties ārsta palīga, māsas vai aprūpētāja profesiju. Ar tām apmeklētājus Karjeras dienā iepazīstināja Rīgas 1. medicīnas koledžas struktūrvienības vadītāja Sendija Špacs-Daģe. Viņa pastāstīja, ka skolā gaida audzēkņus gan pēc pamatskolas, gan pēc vidusskolas. Koledža sniedz iespēju apgūt pieprasītu un ļoti nepieciešamu profesiju.

Savukārt Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas 12. klases skolniece Zelma Sergejeva vienaudžiem pastāstīja par savu pieredzi, kas gūta, piedaloties dažādos starptautiskos jauniešu projektos. Projekti notiek dažādās valstīs un pieteikties var gandrīz katru nedēļu.

Tālāk lasiet piektdienas, 25. aprīļa, laikrakstā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *