Kandavā diskutē par plānotajiem ieguldījumiem sociālā dienesta ēkā

Jau vēstījām, ka pagājušajā nedēļā oficiāli tika apstiprināts šī gada novada budžets, kas būs bezdeficīta jeb izdevumi nepārsniegšot budžeta ieņēmumus. Kā ierasts, teju puse līdzekļu tiks novirzīta izglītībai, kaut kopumā – mazāk, nekā tas bija pērn. Tāpat arī citas izdevumu pozīcijas – līdzīgos apmēros. Savukārt par paveicamajiem darbiem jeb tā saukto investīciju plānu, sēdē vairāk pastāstīja izpilddirektors Egīls Dude.

Ceļi, celiņi un citi darbi

Daļa darbu ir tāda, kas vēl atceļojusi no pagājušā gada, tai skaitā Vānes estrāde, ko turpinās atjaunot, virvju taka Kandavā u.c. Tāpat, ņemot vērā, ka šajā Covid-19 laikā ir pieejamākas aizņemšanās iespējas pašvaldībām, turpināsies arī aizsāktā ceļu asfaltēšana – gan pilsētā atsevišķos grants posmos (piemēram, Uzvaras, Vidzemes, Rožu ielā un citviet, ar piebildi – kur jau izbūvētas komunikācijas), tāpat katrā pagastā taps pa kādam celiņam. Kā skaidroja E. Dude, tāpat pagastos ir ieplānots kāds laukums vai gājēju celiņš. Tā, piemēram, Zantē iecerēts mainīt plāksnes pie pārvaldes un kultūras nama ēkas, kā arī paturpināt gājēju celiņu – tā, lai tas vestu līdz pastam; Matkulē – arī sakārtos gājēju ceļu, kas ved no pārvaldes līdz kultūras namam u.tml. Kam mazliet bijis “par īsu“? Piemēram, Cēres estrādei, kur darbiem atvēlēti 3500 eiro, ko atkal varēs izmantot estrādes grīdas remontam, taču kopumā būtu nepieciešams vairāk līdzekļu, lai situāciju atrisinātu fundamentāli. Vēl par pagastiem: Zemītē, neskaitot ielu asfaltēšanu, būs arī divas laternas pie estrādes, Matkulē plāno dīķa tīrīšanu, Vānē – laukuma bruģēšanu pie pagasta pārvaldes, posmā, kur bērni dodas uz skolas pusdienām; Valdeķos paredzēti darbi kultūras namā u.tml. Savukārt, atgriežoties Kandavā, kā jau esam vēstījuši, iecerēts paturpināt bērnu laukumiņa labiekārtošanu promenādē, kur plāno gumijas segumu, bet lielo šūpoļu vietā – batutu; paredzēts arī uzstādīt papildu novērošanas kameras, jo tiek ziņots par vandalismu laukumā pie sporta un K. Mīlenbaha vidusskolas stadionā; iecerēts mainīt bruģīti uz tilta pār Abavu. Pēdējais minētais darbs varētu izmaksāt ap 17 000 eiro, liecinot kontroltāmes, bet, kā uzsvēra izpilddirektors, – tāpat būs iepirkums, kas tad arī noteiks galējās izmaksas. Arī  citu ieceru izmaksas noteiks iepirkumā, tā tas būšot arī ar jaunveidojamo gājēju celiņu no Ozolu ielas daudzdzīvokļu māju masīva uz skolām, tāpat Talsu un Abavas ielu ceļa seguma remontu, kur, visticamāk, lai situāciju uzlabotu, būtu jāparedz plašāki būvdarbi nekā tikai seguma maiņu.

Diskutē par sociālā dienesta telpām

Tieši par izmaksām sēdē izvērtās diskusija starp izpilddirektoru un deputātu Daini Rozenfeldu. Iemesls – ieplānotie 150 000 eiro Kandavas sociālā dienesta 1. stāva remontam. Pirmkārt, uzsvēra D. Rozenfelds, jautājums neesot skatīts viņa vadītājā sociālajā komitejā, otrkārt, kaut pats atzina, ka griesti ēkā ir nopelējuši, viņaprāt, tādi ieguldījumi tajā neesot nepieciešami. “Vajadzētu nomainīt darbiniekus, tad cilvēki tur gribēs iet!” aizrādīja D. Rozenfelds, kad tika skaidrots, ka telpas tomēr ir mūsdienu standartiem neatbilstošas. Vēl vairāk, E. Dude atgādināja, ka pēdējos septiņus gadus tur vispār nekas nav ticis darīts, ja neskaita “pielāpīšanu“ vietām, kur to nevar atlikt. ”Cilvēku te sagaida trauku lupatu smārds un mūžīgā puskrēsla; telpas nez kādēļ būvētas trapecveidīgas un kopumā – morāli un fiziski novecojušas,” tā izpilddirektors. Viņa teiktajam pievienojās arī sociālā dienesta vadītāja Marita Kauliņa, kas atgādināja, ka ne tikai telpas, bet arī komunikācijas ir zem katras kritikas – tās tiekot labotas, izlīdzoties ar izolācijas lentu. Tāpat viņa atgādināja, ka ēkā tomēr ir arī telpas bāriņtiesai un kopumā sociālais dienests jau neesot vien vieta, kur pabalstu saņemt, tajā ir daudz un dažādi pakalpojumi, tādēļ svarīgi, lai telpas gaišas, priecīgas, nevis… netīri paklāji. Deputātu līdz galam par šādu vajadzību pārliecināt gan tāpat neizdevās, taču vairākums viņa kolēģu balsoja par investīciju plānu tādā formā, kā tas bija sagatavots, ar piebildi, ka izmaksas tāpat ir vien provizoriskas – precīzi, kas un kā, būs zināms tikai tad, kad darbus uzsāks.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 2. februāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.