Kandavā deputāti diskutē par distancēšanos pasākumos

Pagājušajā nedēļā, 30. jūnijā, notika kārtējā novada domes sēde. Daudzi jautājumi bija veltīti tam, lai pārskatītu, kā aizvadīts pirmais pusgads – kā novada budžets pildās, kā komunālais saimniecībai sokas u.tml. Tāpat pēc sociālo jautājumu komitejas vadītāja Daiņa Rozenfelda rosinājuma, sēdē klātesošie pārrunāja, kā laikā, kad valstī tika izsludināta ārkārtas situācija, pašvaldība pabalstījusi iedzīvotājus un kā kontrolējusi to, lai tiktu ievēroti noteiktie pulcēšanās un citi ierobežojumi.

Uzsaukumus tomēr neievēro!

Kopumā par dažādiem pārkāpumiem, piemēram, par to, ka netiek ievērota divu metru distance, pēdējo mēnešu laikā sastādīti deviņi protokoli, – tā sēdē pastāstīja pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš. Mērķis gan nekādā ziņā neesot bijis kādu sodīt, tāpēc visbiežāk iztikuši tieši ar mutisku brīdinājumu. Tāpat, kad vēl tas bija aktuāli, sadarbībā ar Valsts policiju kontrolējuši, lai no ārzemēm atceļojošie novadnieki vai tie, kuriem kā kontaktpersonām noteikts divu nedēļu pašizolācijas režīms, tiešām arī atrastos savās dzīves vietās. Ar retiem izņēmumiem, uzskata R. Zariņš, Kandavas novada iedzīvotāji lielākoties ir bijuši apzinīgi. Tur gan iespējams savs nopelns ir bijis arī iedzīvotāju vērībai – ārkārtas situācijas laikā daudz zvanu saņemts par iespējamiem ierobežojumu pārkāpumiem. Lielākoties gan bažām nav bijis pamata un piedzīvoti arī dažādi pārpratumi – piemēram, saņemtas sūdzības arī par cilvēkiem, kas savu pašizolāciju jau pārcietuši, tikai ne Kandavā. Deputāts Romeks Fabjančiks gan interesējās, vai divu metru distance vairs pavisam nav spēkā? Tāds iespaids vismaz esot radies pēc 14. jūlija pasākuma Kandavas promenādē (dienas garumā norisinājās «TM rings» un Kandavas novada domes kopīgi organizētais boksa pasākums, kam sekoja tā sauktās brīvrunas cīņas), kad ar distancēšanos ļaužu masām kaut kā pavisam nevedies. R. Zariņš zināja teikt, ka pasākumu pieskatīja kā pašvaldības, tā arī valsts policija, tomēr tādas informācijas, ka kāds tiešām esot sodīts, viņam neesot. Tajā pašā laikā pašvaldības policijas priekšnieks norādīja, ka kļūstot arvien grūtāk par kaut ko aizrādīt, jo nav jau īsti iespējas pārliecināties, vai tie cilvēki, kas ciešāk par diviem metriem, gadījumā nav vienā mājsaimniecībā dzīvojošie… Savukārt kultūras un sporta pārvaldes pārstāvis Roberts Rozentāls, situāciju komentējot, norādīja, ka no pašvaldības puses izdarījuši visu – sagādājuši dezinfekcijas līdzekļus, arī plakātus, kas atgādina par divu metru distanci, tāpat šāds aicinājums vairākkārt izskanējis no skatuves. Cita lieta, cik apzinīgi kāds šiem aicinājumiem sekojis. Līdz ar to, kā secināja arī pats jautājuma autors – R. Fabjančiks, acīmredzot atliekot vien paļauties uz pašu cilvēku godaprātu.

 

Vairāk lasām otrdienas, 4. augusta, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Kandavā pulcēšanās un distancēšanās noteikumus neievēroja jau pat tad, kad ārkārtas stāvoklis vēl nebija atcelts! Galvenais, ja pasākumā piedās deputāte Ezeriņa, tad viss ir atļauts! Ko ta viņi tur tagad var spriedelēt? Tukšu salmu kulšana un par to viņiem maksā naudu!!!

  2. Paskatās dažu amatpersonu Facebook profilā, tur no pandēmijas sākuma neviens nekad nav distancējies. Tā tos ZZS reklāmas rullīšus ierakstīja cieši cits citam blakus. Tagad sētas vērtē, ēd kūkas un kafiju dzer. Viss notiek. Nav ko prasīt no tautas noteikumu ievērošanu ja pašiem ar to lietu pašvaki iet. Un ziniet, amatpersonām laikam neviens neaizrāda, jo tusē un tusē.

    1. Precīzi! Visus ZZS reklāmas rullīšus, ko safilmējis P.Dimants par Kandavas novadu un salikuši visi FB un visos soc.tīklos gan Inga Priede, gan Signe Ezeriņa, tur neviens nekādu distancēšanos neievēro. NEVIENS!!!! Un tagad bāž tautai acīs kā pareizi jārīkojas? Ko dara valsts policija, kam šis viss bija jākontrolē? Pašvaldībnieki jau neko, jo nedrīskt iepīkstēties pretī domniekiem! Absurds!!!!

  3. Un Jūs uzskatāt, ka ir baigà pandēmija? Kāds baigi saslimis un nomiris LV tieši no Covid? Pareizi kandavnieki dara, ka organizē pasākumus, tas covid ir blefs, naudas atmazgāšana pandēmijas aizsegā. Malači, kandavnieki vienmēr ir drosmīgi un uzdrošinās valdībai norādīt savu vietu! Piedevām Kandavā nav saslimušie bijuši! Arī otrais vilnis ir speciāli uzpūsts, jo 1.nav bijis! To arī Priede bija FB jautājusi Viņkelei , ja pareizi atceros.

    1. Jā, jā – šito sūdu parasti brēc KVLP.LV kvēli apdauzītie vēlētāji. Ej kaut pakaļu Govzemam bučo, bet beidz ar dezinformāciju nodarboties!

  4. Noklausījos domes sēdi. Tur deputāti un Priede galvenokārt sniedz informaciju kādi atbalsta mehānismi ir sniegti krīzes situācijā, nevis brēc par pasākumu ierobežošanu, to jau Rozenfelds pēkšņi atskārtis, ka pandemija sākusies – paliec, mājās Daini!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.