Agris Jansons

Dibinās Kandavas deju skolu

Šis lēmums pirmā mirklī daudzos radīs neizpratni un izbrīnu – kāpēc jādibina Deju skola, ja tā Kandavā jau ir sen un darbojas gadu no gada?! Tā dibināta 1994. gadā uz deju kolektīva bāzes un tajā iesaistījās dejotgribētāji vecumā no 4 līdz pat 18 gadiem

Šis lēmums pirmā mirklī daudzos radīs neizpratni un izbrīnu – kāpēc jādibina Deju skola, ja tā Kandavā jau ir sen un darbojas gadu no gada?! Tā dibināta 1994. gadā uz deju kolektīva bāzes un tajā iesaistījās dejotgribētāji vecumā no 4 līdz pat 18 gadiem. Laiks ritēja, ieviešot izmaiņas sabiedrībā un Izglītības sistēmā, līdz 2009. gadā Kandavas Deju skola nezināmu apstākļu dēļ vairs netika iekļauta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reģistrā kā oficiāla skola. Uz jautājumu, kāpēc tā notika – konkrēti atbildēt nevarēja neviens no klātesošajiem. Deju skola šobrīd darbojas Kandavas novada Kultūras centra paspārnē kā struktūrvienība, piedāvājot audzēkņiem apgūt interešu izglītības programmu. Līdz ar to deju skolas apmeklētāji, skolu beidzot, nesaņem apliecinājuma dokumentu, kā Mākslas un Mūzikas skolu un Sporta skolu audzēkņi, kuri apguvuši attiecīgu profesionālās ievirzes  programmu mākslā mūzikā vai sportā.

Kandavas Deju skolu jau otro gadu vada Andra Eimane, kura domē vērsusies ar lūgumu atkal oficiāli nodibināt Kandavas Deju skolu uz esošās materiāli tehniskās bāzes un līdz šim izmantoto telpu pamata.

Kandavas nodada deputāti pauda vienprātību – Deju skola jādibina!

Komentāri

  1. Cik zināms, tad Kandavas deju skola nekad nav bijusi skola “ar papīriem ” arī pirms 2009.gada. Vienkāršāk ir pievienot to jau esošajai Mūzikas un māksla skolai kā dejas programmu.Vajag teorijas klase un skolotāji “ar papīriem”.

  2. Cik zinu-kad meģināja pirmoreizi akreditē-lai to varētu izdarīt tika izvirzītas prasībās kā baletskolai… tai skaitā -lielā mērā atsakoties no tautas dejas…Bet lai veicas ar otro piegājienu!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *