Inese Valtenberga

Cēreniekiem grants karjera dēļ izdangāti ceļi un akās zems ūdens līmenis

Cēres teritorijas bagātība ir grants atradnes, bet pagastam no tā labuma nekāda, vien rūpes un raizes par grants pārvadātāju izdangātiem ceļiem, visu nosedzošiem putekļiem un nerimstošu troksni.

Cēres teritorijas bagātība ir grants atradnes, bet pagastam no tā labuma nekāda, vien rūpes un raizes par grants pārvadātāju izdangātiem ceļiem, visu nosedzošiem putekļiem un nerimstošu troksni. Nu novērots arī, ka karjeru tiešā tuvumā akās samazinās dzeramā ūdens līmenis.

Cēres pagasta pārvaldes vadītāja Maija Jēce pastāstīja, ka grants karjeru izstrāde Cērē aizsākusies pagājušā gadsimta 70. gados. Tolaik tos izstrādāt sākusi Valsts Ceļu pārvalde, lai nodrošinātu resursus ceļu uzturēšanai rajona teritorijā. Ar gadiem pamazām palielinājies gan karjera īpašnieku, gan izstrādātāju skaits, palielinājušies arī izstrādes apjomi. Cēres karjers ir valsts nozīmes, viens no valstī lielākajiem. Šobrīd karjers pieder četriem īpašniekiem – pašvaldībai, SIA «Kubs E», SIA «Rūdolfi» un SIA «Cēlāji». Pašvaldība savu daļu izīrē diviem uzņēmējiem – SIA «Strabag» un personu apvienībai – SIA «HAUT» un SIA «Euro Skandi Auto». SIA «Strabag» (agrāk SIA «Šlokenbeka») un SIA «Kubs» izstrādi veic visilgāk, bet SIA «Rūdolfi» un SIA «Cēlāji» gaida pašvaldības atļauju karjeru izstādei. Smilts un grants ieguvi Cēres atradnē «Ausekļi» 12 ha platībā paredzējusi arī SIA «Cēres karjers». Par šī uzņēmuma vēlmi darboties šobrīd notiek sabiedriskās apspriešanas process. M. Jēce atzina – kaut arī izstrādes apjomi ir mainīgi, atbilstoši smilts un grants pieprasījumam, tie tomēr gadu gaitā aug. Par šī brīža apjomiem, iespējams, var spriest pēc SIA «Kubs E» pārstāves A. Koceres teiktā, kas viņu īpašumā sezonā vidēji izstrādā 40 000 līdz 150 000 m³ ieguves materiālu.

Tālāk lasiet ceturtdienas, 19. novembra, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

  1. Nu cik gadus var rakstīt vienu un to pašu?! Ir taču skaidri redzams, ka nekas nemainīsies ne Cērē, ne vispār Latvijā, kamēr tauta tikai burkšķēs zem deguna. Pie varas esošie tikai ņirgājas…

    1. Tad kas gan liedz tautai sadot šiem nekrietneļiem kārtīgus žagarus – vai Latvijā pamatīgu ozolkoka milnu trūkst! Domāju, ka attiecīgas biezas konsistences masas, kur vāles pirms šīs jautrās eksekūcijas pamērcēt, arī ir saražots atliku likām.

  2. Ta cik gadus var tur stastit, ka lies šoseju! Visi Štoferti un ieprieksejie jau teica ka bus bus!!! Kamer tiem smagajiem nesaks riepas šaut nekas nemainīsies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *