Attēlam ir ilustratīva nozīme

Arī Engurē un Kandavā lemts par atbalstu skolēniem

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosinājuma, arī pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu turpmāk sēdes organizēt neklātienē. Kandavas domē pirmais šāds izmēģinājums bija pagājušo piektdien, 3. aprīlī, kad deputātiem ārkārtas novada domes sēdē bija jāvienojas, ko darīt jeb kā izlietot valsts piešķirto dotāciju bērnu ēdināšanai. Par šo lēmumu, kā arī par citām aktualitātēm vairāk pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Inga Priede. Savukārt par to, kas lemts ārkārtas sēdē Engures novada domē, pastāstīja Gundars Važa.

Ēdinātājs gatavo pārtikas pakas visiem 1.-4. klašu audzēkņiem

Sēdē tika nolemts, ka skolu ēdinātājs, kas novadā ir SIA «Saltums Kandavā», gatavos pārtikas pakas, kas būs pieejamas ne tikai maznodrošināto, trūcīgu un daudzbērnu ģimeņu bērniem (to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas rīkojums), bet, pieplusojot pašvaldības dotāciju, arī citiem 1. līdz 4. klašu bērniem. “Tiek strādāts pie tā, lai šīs pakas nedublētos ar Sarkanā krusta pārtikas pakām, bet, lai tā būtu ātrāk izlietojama. Piemēram, paredzam tajā arī sieru, sviestu, maizi, desiņas, cukuru, olas, ābolus, konservus un burciņās zupas, brokastu pārslas u.tml. Tāpat ir noskaidrojies, ka arī programma «Skolas piens» nav pārtraukta, un tad nu piens tiks pievienot šīm paciņām,” par saturu stāsta I. Priede. Pakas tiks nogādātas līdz mācību iestādēm un tālāka ar Izglītības pārvaldes transportu vai pagasta pārvalžu vadītājus starpniecību tās nogādās ģimenēs. Tas notiks posmā no 6. līdz 9. aprīlim. “Par Kandavas skolām vēl tiek domāts risinājums, jo, ļoti iespējams, ir ģimenes, kas dzīvo turpat pilsētā un pašas var atnāk uz skolu pēc pakas.” Kopumā šādu skolnieku, kuriem paciņas pienāksies, novadā ir 247, tomēr dotācijas apmēru, skaidroja I. Priede, precīzi vēl nav iespējams minēt, jo trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu skaits ikmēnesi ir mainīgs (iepriekšējie pagarinās automātiski, bet nāk klāt jauni gadījumi). Tas vēl tiks precizēts. Neskaidrību gadījumos iedzīvotājiem ir lūgums sazināties ar Izglītības pārvaldi: 28618612.”

 Konkrētā pārtikas paka ir paredzēta aprīlim, un pašvaldība šajā gadījumā ir atļāvusies lemt par visu mēnesi, paredzot, ka 14. aprīlī, visticamāk, ārkārtas stāvoklis vēl nebūs noslēdzies. Tas tādēļ, skaidro I. Priede, lai nebūtu spiesti organizēt vēl kādu ārkārtas sēdi. Savukārt par to, ko darīt maijā, ja tāda nepieciešamība radīsies, lems atkal atsevišķi.

Vecākiem izmaksās pusdienu naudu

Tāpat Engures novada domes ārkārtas sēdē lēma par brīvpusdienām šajā ārkārtas situācijā jeb, precīzāk jāsaka, par pabalstu. Deputāti vienojās, ka pārtikas pakas pašvaldība neorganizēs, bet gan ārkārtas periodā maksās naudas pabalstu skolēnu vecākiem – 0,90 centus par katru mācību dienu visiem novadā deklarētājiem vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēniem, sākot no 5-6 gadu vecuma līdz pat 12. klasei. Te jāprecizē, ka pabalstu varēs saņemt arī tās ģimenes, kuru bērni neapmeklē novada skolas, bet gan mācās citur, un aprēķins tiks veikts par periodu no 23. marta līdz pat 29. maijam. Kopumā vēl nav aktualizēts skaits, cik šādu bērnu ir (novada skolās – ap 662 bērni), tāpat, cik kopumā tas izmaksās pašvaldībai. Valsts dotācija, kas šajā gadījumā ir par diviem mēnešiem un puse izdevumu par bērniem no 1.-4. klasei, varētu būt aptuveni 7000 līdz 8000 eiro.

Kas jādara vecākiem, lai pabalstu saņemtu? “Jānoziņo par saviem bērniem un jānorāda savs konts,” skaidro G Važa. Ziņot var gan ar skolas starpniecību, gan pagasta pārvaldēs, gan domei. Situācijā, ja ārkārtas stāvoklis tiek atcelts, arī pabalsta izmaksa tiks atcelta, taču šobrīd, uzsver priekšsēdētājs, šķiet, ka mācības klātienē tomēr šajā semestrī vairs neatsāksies.

 

Vairāk par ārkārtas sēdēs lemto lasiet otrdienas, 7. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. daudzi vecāki izsaka vēlmi, ka būtu labi ja būtu iespēja bērniem saņemt vienu reizi dienā siltu ēdienu.Ir taču vecāki, kuri turpina strādāt.Var arī piemaksāt, ja būtu tāda iespēja, tācu skolas virtuve ir ciet.

  2. Ļoti labos laikos dzīvojam, tautieši, gatavs ēdiens pats pie namdurvīm klāt. Ne vairs virtuve, ne gatavošana.
    p.s. kāda krīze, ja arī Rīgā un ne tikai tur, katrs otrais un trešais var atļauties pasūtīt uz mājām ēdienu no visa veida iestādēm.

  3. Ir labi,tā kā ir un citiem ar tās pakas svarīgas,jo domājams daudzi palikuši bez darba,un iztikas līdzekļiem.Paldies SIA”SALTUMS”KANDAVĀ

  4. Vedekla teica ka ļoti labas, vērtīgas pakas. Ēst var pagatavot pirms vai pēc darba, neviens nestrādā 24 h, vajag tikai vēlmi pabarot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.