Kandavas lauksaimniecības tehnikumā noskaidroti labākie jaunie augkopības speciālisti

21. septembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā labākā titulu nozares jauno profesionāļu konkursā Augkopībasaņēma Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi Marta Lipska un Dāniels Deņisovs, iegūstot 78,92 punktus no 100. Konkursā kopumā sacentās 10 audzēkņi piecās komandās.

Otro vietu ar 74,75 punktiem ieguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma topošie speciālisti Miks Kalējs un Mairis Mihailovs, trešo vietu ar 67,68 punktiem izcīnīja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (bijusī Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Malnavas koledžas audzēkņi Nils Miethke un Lars Miethke. Savukārt ceturtajā vietā ierindojās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības jaunie profesionāļi Kārlis Strods un Vlads Pentelejevs ar 60,87 punktiem, apsteidzot piektās vietas ieguvējus Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņus Jāni Apsīti un Sandri Zandtu, kuri ieguva 60,47 punktus.

Jaunie speciālisti pildīja teorētiskos un praktiskos darba uzdevumus par augkopību un vidi, lauksaimniecības sistēmām, augsni un tās apstrādi, kultūraugiem un augu maiņu, augu aizsardzību, kā arī augkopības mehanizāciju.

Topošo profesionāļu zināšanas un prasmes vērtēja eksperti no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas un Liepājas birojiem un Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra.

VIAA konkursu organizē, lai noskaidrotu labākos jaunos augkopības un lauksaimniecības nozares speciālistus, kā arī veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozares konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Komentāri

  1. Lai veicas gan labakajiem gan visiem studejosajiem kuri izvelejusues savu dzivi saustit ar zemi ar augkopibu..nav liekaajas laimes darit darbu kas pie sirds un but savaa vietaa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *