FOTO: Baiba Reinsone

Kad līkumos krūmi aizsedz skatu!

Jūs jautājat: – Es jums zvanu no Vecmokām… Mums ir ilga problēma – pie mājām «Atpūtas» ir līkums, kas nav pārredzams tādēļ, ka noaudzis ar krūmiem. Ja tur iet kāds bērns un aiz līkuma brauc mašīna, tad var notikt avārija. Ir lūgts un rakstīts, Tukuma novada Domei, ir lūgts arī Tumes pagasta pārvaldē, lai kaut ko dara lietas labā – lai liek sakopt privātīpašumu, bet – nekā. Kaut arī tas ir privātīpašums, ir taču kaut kādi noteikumi, kas ir jāievēro.

Ko paredz likums

Redakacija: Saskaņā ar likuma «Par autoceļiem» 27.1. pantu tiek noteikts, ka Valsts ceļa zemes nodalījuma vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu līdz 8 metriem joslas platums ir 9,5 metri. Ja ceļa uzturēšanai un redzamības nodrošināšanai nepieciešams nocirst kokus ārpus ceļa zemes nodalījuma joslas, tad tas jāsaskaņo ar zemes īpašnieku. Ja koku ciršana nepieciešama mežā (ārpus ceļa zemes nodalījuma joslas), tad meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam nepieciešams Valsts meža dienestā saņemt apliecinājumu. Ja ārpus ceļa zemes nodalījuma joslas koku ciršana nepieciešama situācijās, kad koki ir uzkrituši uz infrastruktūras vai noliekušies tādā mērā, ka tie vai to zari traucē infrastruktūras darbību, tad atbilstoši Meža likuma 12. panta trešās daļas 2. punktam koku ciršanu var sākt pēc mutvārdu paziņojuma sniegšanas Valsts meža dienestam un Dabas aizsardzības pārvaldei.

Šajā ceļa posmā darīts daudz…

Lai noskaidrotu, kas un kā, sazinājāmies ar Tumes un Degoles pagasta pārvaldes vadītāju Lidiju Legzdiņu. Viņa apstiprināja, ka šis iedzīvotājs jau ir vērsies pie viņas jau iepriekš, arī ar citām sūdzībām. Stāsta L. Legzdiņa: “Tā ir, ka «Atpūtās» ir šis asais līkums… Māja, kas ir pie šī līkuma, ir vēsturiska, tāpat kā šīs ceļš, un mēs tur neko nevaram darīt. Cilvēki, kas šajā mājā dzīvo, krūmus jau ir apzāģējuši. Jāsaka arī, šie krūmi nav pie paša ceļa, nav pat ceļmalas joslā. Starp ceļu un ceriņkrūmiem, kas ir stādīti kā dzīvžogs, ir arī zālājs. Mēs saprotam arī šīs mājas iedzīvotājus – kāpēc tur vienmēr ir bijuši krūmi, jo ceļš ir tuvu un, lai radītu privātumu, arī kaut nedaudz aizsargātos no putekļiem, viņi tādā veidā atdala ceļu no sētas… Mēs esam darījuši daudz, lai tieši šajā ceļa posmā uzlabotu situāciju. Piemēram, LAD projekta ietvaros tur uzlējām divkārtēju bitumena segumu, kas ir lētāks nekā asfalts, bet tam ļoti līdzīgs. To izdarījām, kad rekonstruējām ceļa posmus Atpūtas – Rotkaļi un Krūmiņi – Vecmokas ceļš. Un tad arī divos posmos, kur mājas bija vistuvāk ceļam, uzlikām šo jauno segumu. Līdz ar to cilvēkiem sētā arī nav tik lieli putekļi. Un tur dzīvojošie cilvēki ir ļoti apmierināti.

Uzlikām arī ātruma ierobežojuma zīmi «30», lai šajā ceļa posmā netiktu pārkāpts ātrums. Un esmu pati arī izbraukusi šo ceļu, lai pārbaudītu tā drošību – un secināju: ja ievēro noteikto ātrumu, tad, lai gan ceļš ir šaurs, divas mašīnas samainīties var.

Mums ir ļoti grūti izdarīt tā, lai visi būtu apmierināti! Protams, ka gribētu ceļu paplašināt un arī malā izbūvēt gājēju celiņu, bet satiksmes intensitāte šajā vietā nav tik liela, lai to papildus darītu. Un kājāmgājēji, kas tur pārvietojas, iet ļoti mazus ceļa posmus. Diemžēl ir jāsaprot, ka lauku ceļi ir šaurāki un mēs tos nevaram mainīt. Par bērniem runājot, par viņu drošību skolas laikā esam padomājuši un esam mainījuši maršrutus, lai bērni tiktu nogādāti līdz pašām mājām.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.