Jauno mācību gadu aicina atzīmēt Pasaku svētkos Džūkstē

3. septembrī septembrī no 11.00 līdz 15.00 Džūkstes Pasaku muzejs jauno mācību gadu aicina svinēt pasākumā “Pasaku svētki” ar moto “Putni pasākās”. Tā ir jaunā mācību gada pirmā diena, kurā atraktīvā veidā iespēja uzzināt par skolotāja, folklorista Ansa Lerha-Puškaiša (1859-1903) pasakām un to nozīmi, apgūt jaunas prasmes un dzīvesgudrības, visai ģimenei kopā piedaloties atjautīgos un izzinošos uzdevumos.

Pasaku svētki ir diena, kad gan maziem, gan lieliem ir iespēja pabūt kopā un mācīties ne vien no pasakām, bet arī vienam no otra. Apmeklētājus sagaidīs vairāk nekā 15 atjautīgi uzdevumi un radošas nodarbības, kur caur A.Lerha-Puškaiša apkopotajām pasakām iespēja iepazīt dažādus putnus. Atrast putnu pamežu un atminēt dažādas mīklas par putniem, noķer paradīzes putnu un kukaiņus, sacenties zaķa un putnu skriešanā, atrast putnu būrīšus ar putnu valodām un īsām putnu pasaciņām, izveido savu maģisko putnu būrīti, piedalies stafetē, sameklēt tautasdziesmai trūkstošos vārdus, palīdzēt Irbei pacelties gaisā un krauklim pārnest ūdeni, noķer vārnas pazudušās vardes un citas aktivitātes.

Vai zinājāt, ka koki senos laikos esot runājuši? Putnus izveidoja no zemes pikuča. Irbes sirds bijusi tik liela kāda tagad ir Irbe, vālodze esot audējas putns, bet kraukļa valoda esot “Kram, kram”, bet gulbim valodas nav. Kādēļ zvirbulis lec kā sapīts? To visu būs iespēja uzzināt Pasaku svētku orientēšanās spēlē.

Muzeja iekštelpās iespēja apskatīt izstādi “Kurbads. Latvju varoņstāsts”, kas paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā “Kurbads. Latvju varoņstāsts”, kā arī ekspozīciju veltītu folkloristam A. Lerhi-Puškaitim. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties grāmatu “Pasakas par putniem”, kā arī dažādus suvenīrus un gardo cukurvati.

Orientēšanās spēles karti varēs saņemt muzeja kasē. Spēlei ir nepieciešams mobilais telefons, lai noskenētu QR kodus pieturas punktos, rakstāmpiederums un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs.

 

Komentāri

  1. Pasakam vajag ticet..pasakas labu mums velee…un un cik gan tuksa butu musu berniba bez pasakam kura mes iepazistamies ar pasauli labo un launo.macamies vertet domat izprast dzives pamatvertibas un jegu..cik gan daudz pasaule ir pasaku par putniem ..un katram savs izskats savs raksturs gudriba un uzdevums..pasauli piepildit un darit skaistu ar savam dziesmam un klatbutni mums cilvekiem..putni ir brivibas simbols..un kas ir briviba..ta ir ka putns kur kluvis no sprosta pacelas zilajas debesis.preti saulei un gaismai preti mieram un brivibai..putni mums ir apkart..mes esam starp tiem un macamies viens no otra..ari jums berni reiz izaugs sparni un jus aizlidosiet…savaa dzivee..lai veiksmigs jums skoleni jaunais macibu gads…skat kas tad tur….skrien zilite gar loga ruti ta mana dvesele man skiet..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *