Attēls: https://twitter.com/jaunmokupils

Jaunmoku pils apmeklētājiem pieejama jauna un unikāla izlaušanās spēle «Zaļā meža melnie stāsti»

Pirmo reizi apmeklētājiem durvis ver Jaunmoku pils Piena mājas pagrabs ar jaunizveidoto izlaušanās istabu “Zaļā meža melnie stāsti”. Nokļūstot Sumpurņa alā, spēles dalībnieki  risinās 7 uzdevumus, lai izglābtu cilvēku radītajos atkritumos sagūstītos meža iemītniekus un paši izkļūtu no alas. Tā ir aizraujoša, izzinoša spēle visu paaudžu dalībniekiem, īpaši bērniem un jauniešiem.

Spēles pamatā ir ideja, ka ienākot telpā, apmeklētājs nokļūst tumšā, draudīgā, nepārredzamā, piesārņotā un visnotaļ nepatīkamā telpā, kas līdzinās mežam, kuru cilvēki piemēslojuši ar atkritumiem, eļļām, tīkliem, utt. Telpā pamanāmi tīklos iepinušies, plastmasas pudelēs iesprūduši un citās ķibelēs iekļuvuši dzīvnieki un putni. Risinot uzdevumus, apmeklētājs ar katru pareizu risinājumu soli pa solim izkļūst no šīs telpas. Pamazām vide uzlabojas, kļūst gaiša, tīra, sakārtota. Finālā spēlētājs ir nonācis skaistā, drošā vidē un saprot, ka tas ir bijis tikai ļauns sapnis, kas viņa dzīvē nekad nekļūs par īstenību, ja vien viņš dabā rīkosies godprātīgi un apzinīgi.

Spēles izveidē tika iesaistīti pieredzējuši speciālisti līdzvērtīgu izlaušanās istabu radīšanā, lai uzdevumi būtu atbilstoši auditorijas  uztverei un spējām tos secīgi atrisināt un izlausties no spēles alas.

“Šī izlaušanās istaba ir mūsu veids, kā pievērst sabiedrības un, galvenokārt, jauniešu uzmanību personiskās attieksmes nozīmei saistībā ar vides pārmaiņām. Jaunmoku pils muzeja meža ekspozīcijā apmeklētājiem piedāvājam dažādas programmas, kā iepazīt mežu, putnus, kokus un meža apsaimniekošanas procesus. Ar šo spēli vēlējāmies papildināt programmu klāstu ģimenēm un nelielām draugu grupām, kas vienlaikus gan izklaidē, gan izglīto par dabai draudzīgiem procesiem un norisēm planētas ekosistēmā,” stāsta Jaunmoku pils muzeja vadītāja Daiga Šmitenberga.

Vairāk informācijas:  26187442 vai rakstot uz info@jaunmokupils.lv.

Jaunmoku pils muzeja aktivitātes “zaļajā režīmā” var apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, bērniem no 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *