Ceļā pie lasītājiem Kārļa Ķezbera pasakas «Rūķu pasaules ceļojums» atkārtotais izdevums

23. decembrī klajā nācis rakstnieka Kārļa Ķezbera pasakas «Rūķu pasaules ceļojums» atkārtotais izdevums.

Ideja par to, ka šāda grāmata ir vajadzīga, nāk no rakstnieka meitas Daces Ķezberes, jo kopš pirmās grāmatas, kas 1961. gadā iznāca Nebraskā, ASV, pagājuši 59 gadi, taču rūķu Dara, Vara un Māra piedzīvojumi nav zaudējuši aktualitāti. Turklāt, kā uz jaunās grāmatas vāka raksta Arnis Šablovskis, ar kura gādību pie Latvijas lasītāja nonākušas K. Ķezbera grāmatas «Brencītis» un «Takšelis Makšelis», – šajā laikā tikai rūķi var atļauties droši ceļot. Tāpēc šī pasaku grāmata, kas veikalu plauktos nonāks 28. decembrī, būs laba dāvana kā maziem, tā lieliem, jo K. Ķezbera bērnu grāmatas ir ģimenes lasāmviela, un ir kā radīta šim – lielās distancēšanās un pārbaudījumu – laikam.

 

Komentāri

 1. Šodien ir Ziemassvētki – gada baltākie svētki. Ziemassvētki ir gadskārtu svētki. Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai. Tieši Ziemassvētkos ir jāgodina Latvju Dievi, jo Ziemassvētku laiks ir Latvju Dievu laiks. Šajā sniegbaltajā laikā atcerēsimies savas pagāniskās saknes. Savā privātajā mežiņā uz svētakmeņa ziedosim dažādus ēdienus (pa gabaliņam no tā, kas pašiem garšo) par godu Latvju Dieviem. Blakus svētakmenim iedegsim baltu svecīti skaistā trauciņā, lai Latvju Dievi sniegtu mums savu svētību. Pieliekot plaukstu pie koka, lūgsim Latvju Dievus no visas sirds. Vairosim pozitīvo enerģiju kopā, ticēsim Latvju Dieviem. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes un sentēvu gudrības. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Visa slava Latvju Dieviem!
  Laimīgus Ziemassvētkus vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Ziemassvētki #24.12.2020. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #saticība #labsirdība #prieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *