Attēlams ir ilustratīva nozīme. Avots: www.lu.lv

Godalgoto vidū – arī Tukuma skolēni

Saņemta ziņa, ka izvērtēti 44. Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu finālisti, un laureātu vidū arī deviņi tukumnieki

Pirmās pakāpes atzinību   dabaszinātnēs ar darbu «Aizkaves salīdzinājums 4G un 5G tīkliem» ieguvis Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēns Jānis Liepiņš; Lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes pirmo pakāpi ar darbu «Probiotikas saturošas papildbarības ietekme uz suņa gremošanu un organisma vispārīgo stāvokli» ieguvusi ģimnāzijas skolniece Kristiāna Liene Penka. Otrā pakāpe ģimnāzistam Ralfam Baueram par darbu «Dažādu spuldžu apgaismojuma sadalījums telpā» (dabaszinātnēs), savukārt sociālās zinātnēs – Kitijai Saleniecei (Tukuma Raiņa ģimnāzija) par darbu «5 – 6 gadus vecu bērnu uzmanības attīstīšanas iespējas». Trešā pakāpe Denisam Orlovam par darbu «Skrituļdēļa raksturlielumu ietekme uz lēciena izpildi» (dabas zinībās),  humanitārajās un mākslas zinātnēs trešā pakāpe Tukuma 2. vidusskolas skolniecei Renātei Pavlovai par darbu «Salīdzinājumi Ingas Ābeles romānā «Duna»»; trešā pakāpe arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēniem Kristeram Penkevicam un Nikolai Vēmanei  par darbu «Smaida nozīme sociālās percepcijas procesā» un Evai Dāvei par darbu – «Sabiedrības attieksme pret vēlēšanu tiesībām jauniešiem no 16 gadu vecuma»; Tukuma 2. vidusskolas skolniecei Lindai Strautmanei trešā pakāpe par darbu «Radošās darbības pilnveides iespējas mācību procesā 3. klases skolēniem ar atšķirīgām vadošajām rokām».

Valsts posmā vērtēti 478 darbi
Vairāk nekā pustūkstotis skolēnu piektdien, 3. aprīlī, attālināti piedalījās Latvijas skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences valsts posmā, kas pirmo reizi norisinājās digitālajā vidē. Valsts posmam šogad tika izvirzīti 580 skolēnu 478 zinātniskās pētniecības darbi. Zinātniskās pētniecības darbu valsts posmā šogad godalgoti 216 darbi, kurus prezentēja 266 skolēni. No tiem pirmās pakāpes diplomus ieguva 49 darbi, otrās pakāpes diplomus ieguva 64 darbi, bet trešās pakāpes diplomus – 103 darbi.  Zinātniskās pētniecības darbu valsts posmam šogad tika izvirzīti skolēni no 121 izglītības iestādes, no tām godalgotas ir 83. Par apbalvotāko izglītības iestādi valsts posmā kļuva Āgenskalna Valsts ģimnāzija ar 14 darbiem, otrajā vietā ierindojas Rīgas Valsts 1.ģimnāzija ar 10 darbiem, bet trešo vietu ar deviņiem godalgotiem darbiem savā starpā dala Jelgavas Valsts ģimnāzija un Rīgas Franču licejs.

Konferences fināls – virtuālā vidē un attālināti 

Skolēni savu darbu prezentācijas konferencē iesūtīja video formātā, kā arī iesaistījās tiešsaistes diskusijās ar vērtēšanas komisijām.  “Darbs pie zinātniskās pētniecības darbu vērtēšanas attālināti noritēja raiti, jo komisija jau laikus bija iepazinusies ar skolēnu stenda ziņojumiem un video prezentācijām. Novērtējam, ka arī diskusiju daļa noritēja veiksmīgi, jo, mūsuprāt, tieši tā lieliski atspoguļo skolēnu zināšanas, degsmi un personisko ieguldījumu. Žūrijas locekļiem bija iespēja pārliecināties, ka Latvijā ir daudz skolēnu, kuri lieliski pārzina savu pētījumu jomu,” norāda Jāzeps Logins, viens no vērtēšanas komisiju priekšsēdētājiem. Izcilāko zinātniskās pētniecības darbu autori iegūs tiesības bez konkursa iestāties noteiktās Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Daugavpils Universitātes studiju programmās. Konferences valsts posma dalībniekus ar dažādām speciālbalvām apbalvos Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.