Dejas balvai nominē «Demo» dejas izrādi «Mēs»

Kultūras ministrija informē, ka 16. janvārī preses konferencē tika pasludināti nacionālās nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – pretendenti. Dejas balvas žūrija izvirzījusi nominantus 12 kategorijās, sniedzot ieskatu dejas daudzveidībā.

Kategorijā «Mūsdienu deju iestudējums vai notikums» četru nominatu vidū ir arī Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas «Demo» veidotā breika un laikmetīgās dejas izrāde «Mēs», kas pirmizrādi Tukuma kultūras namā piedzīvoja 2022. gada 8. janvārī. Izrādi konkursam izvirzīja Tukuma kultūras nams, kas Anetes Pitenas vadībā arī to producēja. Kā stāstīja deju skolas vadītāja Liene Bēniņa, šī nominācija ir ļoti liels sasniegums un novērtējums: “Tā kā esmu žūrijā, pati par to balsot nevarēšu, tomēr esmu gandarīta, ka mūsu veikums ir pamanīts. Kopumā mēs parādījām trīs izrādes – divas Tukuma kultūras namā un vienu VEF kultūras pilī, un ir iecere ar to doties uz Liepāju.”

Pēdējo divu gadu dejas notikumus vērtēja un nominantus izraudzījās žūrijas komisija: žūrijas priekšsēdētāja mūsdienu deju eksperte Liene Bēniņa, baleta eksperte Agnese Andersone, skatuviskās tautas dejas eksperte Ilze Mažāne, laikmetīgās dejas eksperte Agate Bankava, kā arī dejas un teātra producente Beka Bergere. Pirmo reizi darbojās un nominantus izvirzīja arī jauniešu žūrija, kurā darbojās Rīgas Baleta skolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi: žūrijas priekšsēdētāja Terēze Zabarovska, Kate Kaparkalēja, Edvards Arums un Vanesa Legzdiņa-Puķēna.

Jāpiebilst, ka no 1. aprīļa visi aicināti piedalīties «Dejas balvas 2021–2022» skatītāju balsojumā un izvēlēties divus skatītāju iemīļotākos darbus kategorijās “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 29. aprīlī Rīgas cirkā ar tiešraidi Latvijas Sabiedrisko mediju platformā LSM.lv.

Komentāri

  1. great points altogether, you simply received a logo new reader. What might you suggest about your post that you just made some days ago? Any certain?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *