Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: cidrap.umn.edu

Cik domē vakcinēto?

4. oktobrī notika iknedēļas preses konference, kurā pašvaldības vadītājs Gundars Važa informēja par jaunumiem pašvaldībā un atbildēja uz jautājumiem.

Telpu pieņemšana pārcelta uz 6. oktobri

4. oktobrī, kā jau iepriekš rakstījām, bija paredzēta Tukuma 2. vidusskolas iztīrīto telpu apskate, lai pasūtītājaš – Tukuma novada pašvaldības – pārstāvji varētu konstatēt iespējamos defektus. Kā skaidroja domes priekšsēdētājs, tā kā vēl turpinājusies uzkopšanas darbi, skolas telpu apskate pārcelta uz 6. oktobri. Tomēr ēkas nodošana 1. novembrī, kā to bija apņēmies SIA «Bildberg», joprojām esot apšaubāma, jo darāmā gan telpās, gan skolas apkārtnē vēl esot ļoti daudz. Vaicāts, vai jau tiek domāts, kādiem mērķiem izmantos Tukuma 2. vidusskolas mazās skolas ēku Spartaka ielā un kādreizējo Tukuma vakara un neklātienes vidusskolas ēku Zemītes ielā, G. Važa skaidroja, ka par to vēl domājot. ”Ir jāsaprot, cik lielas telpas ir katrā vietā, kādas ir mūsu vajadzības, un tad varēsim domāt, bet šobrīd pats galvenais uzdevums ir skolai atgriezties savā ēkā.”

Covid saslimšana piecās skolās

G. Važa arī informēja, ka četras mācību iestādes atsevišķām klasēm šonedēļ ir noteikušas attālināto mācīšanos. Šīs skolas ir – Tukuma 2. vidusskola, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola, Tumes pamatskola un Sēmes sākumskola, taču vakarpusē šīm skolām bija piepulcējusies arī Tukuma 3. pamatskola.

Domē vakcinēti gandrīz 80% strādājošo

Vēl interesējāmies, cik daudz saslimušo ir Tukuma novada pašvaldības iestādēs. G. Važa skaidroja, ka domē kopumā bija saslimuši pieci cilvēki, un līdz ar to 58 cilvēki nodevuši Covid testus, kas visi bijuši negatīvi. Tomēr uz divām nedēļām, kamēr situācija stabilizējas, ir atcelta iedzīvotāju pieņemšana, kā arī noteikts, ka daļa nodaļu darbinieku strādā attālināti, bet daļa – klātienē. Interesējoties, cik daudz darbinieku nav vakcinējušies, G. Važa skaidroja, ka no kopumā 532 darbiniekiem pašvaldībā, ieskaitot iestādes un struktūrvienības, nav vakcinēti 122, bet vēl daļa darbinieku ir Covid-19 pārslimojusi.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 5. oktrobra laikrakstā ŠEIT=====>>>>

Komentāri

 1. neparko nav vairs jauztraucas.izdomaa kautkadu kovidu un visa problema.kautkada doma liekezhi var mierigi sedet pie diikji makshkeret.attalinaats darbs.b….e vinji vispar zin kas ir darbs?

 2. Kàda jēga ? Vakcinētie tàpat slimo. Un to, ka vakcinētam izgl. iest. nav tests jàveic , arī ir absurds. Viņš var iet un aplipinàt visus.

  1. Protams, ir jau ievērots, ka tavu sugu nepārliecina nekas, bet, pirms muldēt, varbūt der aplūrēt datus par to, kāda ir smagi slimo, apmirušo NEVAKCINĒTO attiecība pret vakcinētajiem! Slimo arī vakcinētie, jo neviens jau nav solījis, ka tu būsi nemirstīgs, bet, piedošanu, šobrīd pie visiem sūdiem vistiešākajā veidā vainīgas tādas folijgalvas kā tu, nevis valdība, Geits, Soross un kas tur vēl…

  2. Vakcinētais, ja arī slimo, totāli nenoslogo veselības aprūpes sistēmu, jo ar konkrēto infekciju neslimo smagi. Vakcinētais ir infekciozs 3 dienas, kamēr nevalcinētais – ne mazāk kā 10 dienas! Rezultātu vari aprēķināt pats, te nekādas augstākās matemātikas nav!

   1. :(iet runa par to, ka vakcinēts var aplipināt arī un tàpèc tur kur or bērni varèja jau vakcinètiex visi saka:

    Kàda jēga ? Vakcinētie tàpat slimo. Un to, ka vakcinētam izgl. iest. nav tests jàveic , arī ir absurds. Viņš var iet un aplipinàt visus.

   2. Pilnīgi bezjēdzīgs komentārs ! Vakcinētie VĒL PAPILDUS noslogo aprūpes sistēmu ne TIKAI ārstniecības iestādēs, BET – turpinot atveseļošanos mājās…. !

   3. Nu jau lielai daļai iet uz beigām 6.mēnešu imunitāte, neuztraucies, ģenētiski modificēts organisms ar laiku slimos vēl smagāk.

   4. Apskataties kuras vecumu grupas uzkarina veselības sistēmu un mirst- no 60+ un vairāk! Bet % ceļ uz strādājošajiem iedzīvotājiem,kuri pārslimo vieglāk! Un protams iesaista arī jauniešus,kuri bez verga sertifikāta nevar aiziet uz treniņiem,nožēlojami!

  3. Tā nav, ka vakcinētais netaisa testus! TAISA! Mans vakcinētais bērns bija tikai saaukstējies – iesnas un neliels klepus, jo jaunatne jau domā, ka, ja saule spīd, tad ir karsta vasara. Un, ja ar šādām vainām agrāk gāja uz skolu, tad tagad – nē. Un ģimenes ārsts tagad liek uztaisīt arī kovidtestu. Tas bija negatīvs. Un visi var būt mierīgi! Antivakseriem nevajag visu laiku savu neizdarību un nobaidītā prāta vīzijas uzvelt uz citu pleciem!

   1. Tātad: pusklase nevakcinēto bērnu aizgāja karantīnā, bet manam vakcinētajam bērnam to nevajadzēja darīt, kaut arī bija saskāries ar skolotāju, kurš bija saslimis ar jauko kovidiņu (visticamāk – kāda kaut kur sastapta nevakcinētā dāvaniņa skolotājam). Un, kā arī pierādīja tests, mans bērns ar kovidu neaplipinājās. Tās iesnas un klepu saķēra pats sava stulbuma dēļ, pret kuru, kā jau zinām, vakcīnu nav. Un, ja arī kāds vakcinēts pieaugušais saaukstējas, tad, ja viņam ir pieticis apzinīguma vakcinēties, tad pietiks arī atbildības sajūtas gan pret sevi, gan citiem pārliecināties, vai nav sasirdzis ar kovidu, un uztaisīt testu. Vismaz šajā jautājumā nevakcinētie varētu atslābt!

    1. Var redzēt cik Tu esi gudra,ja to šļuru ielaid savam sīkajam,un vēl lielās ar savu stulbumu. Un palasi sīkak kā izplatās tā sērga,arī vakcinētie nēsā dāvaniņas.aita!

     1. Esat pārpratusi – ne es lielos, ne arī ticu, ka šī šļura kaut ko nodarīs. Zinu tikai, ka nevēlos slimot un redzēt saslimstam savu bērnu. Un, ja jūsu dēļ saslimsim, tad ceru, ka ne tik smagi. Bet antivakserus apbrīnoju par viņu drosmi un vēlmi riskēt ne tikai ar savu, bet arī citu veselību un dzīvību! Tātad neuztraucieties par manu izvēli!
      Mums vienkārši ir atšķirīgi kritēriji prāta novērtēšanai. Un arī man ir draugi mediķu aprindās, bet viņi neapbrīno jūs – antivakserus, viņi ir šausmās par šo jūsu drosmi un uzņēmību pret tenkām.

   2. Bija taču tik laba vasara lai norūdītos, oktobra sākumā neviens veselīgs bērns vēl saaukstēšanos noķert nevar, vaina visticamāk ir vecākos. Varbūt aizved skolnieku brīvlaikā uz Turciju vai Ēģipti pasauļo, lai labāka veselība. Citādi, visas klases kovid kociņi taču tiek samesti vienā maisā un dēļ viena saslimušā, 25 jauni gadījumi tiek pieskaitīti kopējai statistikai.

    1. No jūsu komentāra nevar saprast, vai jūs domājat citu vietā? Jūs domājat, ka vakcinējas tikai lai brauktu uz ārzemēm? Ko jūs vispār zināt par citu cilvēku dzīvi? Nu, jā, antivakseri jau vispār visu zina vislabāk… Bet atļaujiet katram pašam domāt! Ja negribat potēties, nepotējieties! Tā ir jūsu izvēle jūsu domāšanas rezultātā. Un pie reizes tad padomājiet par šo: kurš citus aplipina vairāk – vienlaicīgi saslimušie 1000 nevakcinētie vai 200 vakcinētie, turklāt zinot, ka nevakcinēto spēja aplipināt ilgst 10 dienas, vakcinēto – 3 dienas? Piebildīšu vēl to, ka, visticamāk, tos vakcinētos arī aplipināja nevakcinētie.

     1. Pašūpojiet galvu! Ja dzirdēsiet ko līdzīgu šļakstiem, tad ziniet – ir noticis.

      1. Īsti nevar saprast, ko gribējāt paust ar šiem diviem teikumiem. Pārāk tēlaini. Šļaksti… Ir noticis… Kas? Kam?

 3. tas debiilas maskas vienreiz novelkiet. savadak pie veikala neredz ar ko runa.staiga kaa klauni.pardevejai ko paprasi kautko snjukst aiz to papiiru.un menti juus vispar p…..ies n…..j.

  1. Jā! Un skaitlim tendence pieaugt, tā mierīgi un nesatricināmi. Jau šobrīd 3 strādājošie uztur 1 ierēdni, pie esošā valsts attīstības scenārija itin drīz jāiestājas kirdik. (novadu reforma vispār pasaka, aparāts mutējis visādās pagastu un draugu apvienībās).

    1. tad, tiešām, šausmīgi lipīga slimība, pret kuru vakcīnas nav, ir izdomāt nevajadzīgus amatus. Kovida laiku sākumā ar šo vīrusu vissmagāk sasirga mūsu Veselības ministrija – konkrēti Pavļuta kungs… sirgst arī prezidents, sirgst pašvaldībās… Vāji jūtas premjerministrs, jo viņam nav spēka iebilst un protestēt pret ar šo slimību sasirgušajiem… Visus ar šo sociālo vīrusu sasirgušos nevar uzskaitīt… Bet jāsaprot, ka šī saslimšana jau ir sekas. Tas nozīmē, ka būtu jāizgaismo cēlonis (cēloņi). To (tos) nevajag dziļi meklēt, tikai vajadzētu skaidri definēt. Un, ja definēts cēlonis, tad var ķerties pie tā novēršanas. Parasti gan tālāka novēršana vai kļūdu labošana, vai likvidēšana nenotiek. Viss turpinās, diemžēl… Pietrūkst POLITISKĀS gribas kaut ko uzlabot. Esam nonākuši pie šajā gadījumā parazītiskā vārdiņa POLITISKS – POLITISKĀ griba, POLITISKĀ izrēķināšanās u.c. vārdu salikumiem. It kā POLITISKĀS izpausmes nebūtu pavisam parastas izpausmes. Ja, būdams politiķis, esi stulbi izpaudies, tad atbildi par to, ko pats esi sastrādājis un nečīksti, ja tevi kritizē un nobīda malā. Pats POLITISKI izpaudies, pats arī pieņem POLITISKO kritiku! Un tātad var arī nelietot šo vārdu POLITISKS, jo fakts ir fakts, nevis POLITISKS fakts.

  2. tagad zini cik liekeezhi.rekur riiga stakis grib kaadu iefiireet.jauns amats.nakts meers. b…kaut vinjiem d….aa mietu iestumsi bet liidiis kaa taarpi atpakalj pie saldaas vietas.

 4. Kā viemēr savā elementā Tukuma Goda pilsonis L39, kurš ar augsti paceltu galvu un intelektu godam nes pasaulē urlu šķiru.

 5. Vai 11.oktobrī nevakcinētie ieradīsies ar negatīviem testiem vai tiks atlaisti? Vai tāpēc atceltas pieņemšanas? Vai arī visi nevakcētie “strādās” attālināti un turpinās saņemt algu???

 6. Ntz tagad visas iestādes aptaujās? Kāpēc tieši domei tāda uzmanība pievērsta? Cik slimnīcā ir vakcinēto un cik mediķu zaudēs darbu dēļ nevakcinēšanās? Tas ir nesvarīgi?

 7. Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētmeža
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš #svētmežs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *