Atgriežoties pie publicētā: turpinās diskusijas par piemiņas vietu Tukumā

«Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcija sāņemusi nu jau vairākus iedzīvotāju atmiņu stāstus un viedokkļus par padomju laika piemiņas vietu Tukumā, Pils ielā. Lūk, viens no tiem.

Esmu vecs tukumnieks…Otrdienas avīzē  kungs apšauba, ka karavīri ir pārapbedīti no vietas pie pareizticīgo baznīcas uz kalna kapiem. Tur neesot tie uzvārdi… interesanti kādus uzvārdus viņš tur meklē? Es pārapbedīšanai biju acu liecinieks un ļoti labi atceros to, ka vietā, kur izraka karavīrus, virsū bija uzcelta liela armijas telts un ar Tukuma garnizona karavīru palīdzību tika ekskumēti apbedītie. Tur viņu nebija daudz, kādi pieci vai seši. Un viņi tika pārapbedīti pirmajā, apakšējā rindā – pa kreisi no centra (kapu kalnā Revolūcijas ielā, red.). Tur atradās divas plāksnes – tā, kas tur atrodas vēl tagad un otra, uz kuras bija visu apbedīto uzvārdi ar dienesta pakāpēm. Sākumā, kapu plāksni ar uzvārdiem, aizveda uz kapu kalnu. Es pieļauju, ka tā tika nomainīta, jo tā neiederējās visā kopskatā – liela un melna. Un ar to, kas tur ir tagad – Bečnam slava gerojam! (Mūžīga slava varoņiem), nezināja ko darīt. dzirdēju pat vadošo sarunu par to – kapu kalnā to likt nevarēja, tad nu arī tā tika atstāta pie baznīcas. Avīzē rakstīts par to, ka tur apbedīti vēl kādi karavīri… nu nav. Ja nu vienīgi iet runa par teritoriju aiz  pareizticīgās baznīcas, varbūt tur ir mācītāji apglabāti.

 

Uzklausīja Baiba Reinsone

Komentāri

 1. Tas baltais krusts ir kā tāds plīvurs, veca, pirms miršanas, cilvēka fiziskais un emocionālais stāvoklis, kad pa pusei tas ir uz Zemes un pa pusei jau Aizsaulē. Ukrainas kara kontekstā, tā ir Pareizticīgās baznīcas problēma šodien – sašķeltībā.

  1. Problēma ir tāda, ka pareizticīgo baznīca ir Vatikāna vasalis. Savukārt, Vatikāns ir mūsu senču zemes okupants. Vatikāns ir tipisks okupants ar visiem okupantu tikumiem un netikumiem. Līdzīgi mūsu senču zemes okupanti bija Padomju Krievija un Nacistiskā Vācija.
   Pareizticībai ar garīgumu nav nekāda sakara. Pareizticība ir parasta jūdaisma sekta līdzīgi kā katolicisms. Kristietība ir jūdaisma adaptācija gojiem (neebrejiem). Bet vai ir jēga pielūgt ebreju cilts Dievu Jahvi (Dievu Jehovu) pareizticīgo baznīca vai jebkādā citā baznīcā, ja to var darīt sinagogā? Tad sanāks mazāk lieluļot. Senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma būtība nemainās no tā, kādā konfekšu papīrā to ietin.
   Ar cieņu pret daudzdievību un ticības brīvību, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  2. Pareizticīgo baznīca tā pati kristietība vien ir. Krievijas Federācijā dzīvojošās tautas Slāvu Dievus – Dievu Perūnu, Dievu Svarogu, Dievu Stribogu, Dievu Jarilu, Dievu Veļesu, Dievu Černobogu, Dievieti Māru, Dievieti Makošu, Dievieti Ladu, Dievieti Ļeļu, Dievieti Živu – ir jau aizmirsuši. Pareizticīgo baznīca, kā jau kristiešiem ir ierasts, pielūdz Bībeles viltus Dievu Jahvi (Dievu Jehovu). Bībeles viltus Dievs Jahve (Dievs Jehova) ir tas pats ebreju cilts Dievs Jahve. Korānā ebreju cilts Dievs Jahve ir pazīstams kā Korāna viltus Dievs Allāhs. Pēc būtības ābramiskās reliģijas – jūdaisms, kristietība un islāms – ir viena vienīga senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms.
   Labāk ir godāt Sentēvu Dievus – Latvju Dievus. Var godāt Dievu Pērkonu (Pērkonu – Debesu Tēvu), Dievieti Māru (Māru – Veļu Māti; Māru – Zemes Māti), Dievieti Laimu, Dievu Jumi, Dievu Ūsiņu, Austras koku (Saules koku jeb pasaules koku). Politeisms ir latvietības pamats. Bet senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms nav attiecināms uz mūsu tautu, uz latviešu tautu. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Sentēvu pagāniskā ticība ir mūsu tautas un zemes pamatticība. Tad kāpēc mums ir jākopj okupantu ticību, ja mūsu tautas un zemes pamatticība ir atstāta novārtā???
   Svētīgi, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

   1. Varbūt nomierinies ar savām pārgudrībām un tieši šajā laikā netracini cilvēkus.Ir dažādas aktivitātes, kuros Tava enerģija(agresija) būtu labi izmantojama, piem. malkas sagatavošana ziemai, zemes rakšana, stādīšana, apkārtnes sakopšana, brīvprātīgo darbs u.t.t.

    1. Kadiķīti, kur Tu redzi agresiju? Agresija bija padomju laikos, kad dievturība bija aizliegta. Dievturības aizlieguma ievērošanu uzraudzīja gan VDK (čeka), gan milicija, gan visa veida sabiedriskie aktīvisti (apzinīgie pilsoņi, taisnības cīnītāji). Represīvo varas orgānu spektrs bija ļoti plašs. Šī joma nodarbināju daudzus cilvēkus, kas ar citu cilvēku apspiešanu sev pelnīja ne tikai labu maizīti, bet arī politisko kapitālu. Vēlāk dižkomunisti kļuva par prihvatizātoriem – nolādētajiem buržujiem. Negatīvā selekcija (vergu selekcija) un noziedzīgā dresūra padomju laikos notika pēc pilnas programmas.
     Irroniski, bet baznīcas un sinagogas aktīvi darbojās visus padomju okupācijas gadus. Komunistiem bija īpatnēja, selektīva mīlestība pret ebreju cilts Dievu Jahvi (Dievu Jehovu). Taču Sentēvu Dievi – Latvju Dievi – komunistiem riebās. Arī Slāvu Dievi vai Skandināvu Dievi komunistiem riebās. Nerunājot par budistiem vai hinduistiem.
     Svētīgi, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
     Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

     1. Labprāt padiskutētu ar tik aktīvi anonīmi rakstošu personu klātienē!Varbūt apmainīsimies viedokļiem tieši , komunicējot bez anonimitātes, sejā redzot?Anonīmi nesaskatu vērtību teorizētām tekstu klišejām, kuras sen dzirdētas un zināmas izglītotiem ļaudīm.

 2. Pagājuši trīs mēneši kopš krievija sāka uzbrukumu Ukrainai. Vai tiešām šajā laikā nav iespējams izlemt vismaz par zvaigznes un uzraksta noņemšanu. Kāpēc visiem, kuri iet pa vienu no galvenajām Tukuma ielām, jāredz komunisma un sarkanās armijas simbols? Laikā, kad krievi pastrādā šausmīgas zvērības Ukrainā, mūsu atbildīgie nevar saņemties un novākt krievu okupantu slavinošus simbolus. Kauns!

 3. Kur jābūt kropļiem, lai karot ar piemenekļiem… zvaigzne viņam nepatīk.. Dzīvot PSRS uzceltājās mājās tev patīk? Ja tie,kas tur apglabāti nebūtu savu dzīvību atdevuši, iespējams arī tu nebūtu piedzimis. Nevajag aiztikt vēsturi! viņa ir tāda, kāda ir. Karavīri ir gājuši bojā, atbrīvojot Tukumu no fašistiem. Viņi nav politiķi un neko nav okupējuši. Par okupāciju ir atbildīgi valsts politiķi, ne karavīri. Liekat viņus mierā!

  1. Par šiem atbrīvotājiem, kas ir apglabāti pie pareizticīgo baznīcas- nabadziņi bija tā piedzērušies spirta brūzī ( fermentu rūpnīcā), ka tika nolasīti kā mušas nākot laukā no ēkas. Par to padomju vēsture klusē, jo padomju karavīrs taču nedzer, nelaupa, nepazemo, neizvaro , vārdu sakot īsts džentenmenis, atvainojos, biedrs, kas padzina fašistus un atnesa mums brīvību – deportācijas un nacionalizāciju,

  1. Bet komunistiskās partijas regālija tik un tā paliek komunistiskās partijas regālija. Un pareizticīgo baznīcas krusts blakām šai bezdievīgajai, ateistiskajai komunistiskajai regālijai priecē jebkura pareizticīgā ateista sirdi.
   Latvijai un latviešiem šādi atkritumi savā zemē nav vajadzīgi! Kaulus var mierīgi kremēt krematorijā, jo kremēšana krematorijā bija izteikta padomju tradīcija. Tā kā tur var būt apbedīti padomju cilvēki, tos var kremēt krematorijā atbilstoši padomju tradīcijām. Krievijā pat dzīvi cilvēki nav vērtībā, kur nu vel sapuvuši līķi…
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   *Regālija – varas un ietekmes simbols.
   *Pareizticīgais ateists – termins ar kuru sevi apzīmē ļoti daudzi padomju pilsoņi. Piemēram, Aleksandrs Lukašenko. Šis termins iezīmē tipisku padomju domāšanu. Šie cilvēki it kā nav diez ko ticīgi, bet pareizticīgo baznīcai iebilst baidās.

    1. Es uzskatu, ka Latviju nevajag piesārņot ar pareizticīgo baznīcas krustiem. Latvija nav mēslaine, kur pareizticīgo baznīca ir tiesīga bāzt savus atkritumus…
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
     Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

     1. Pareizi, pareizi, tikai aiz lielās aizrautības atkritumu novākšanā nesāc lauzt krustus…

      1. Pareizticīgo baznīcu var pasludināt par teroristisku organizāciju, tad arī pareizticīgo krusti taps pielīdzināti kāškrustiem un aizliegti. Visu var viegli izdarīt. Vajag tikai gribēt.
       ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
       Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
       P.S. Mūsu pareizticīgo baznīca regulāri sūta naudu Maskavas patriarhātam, neraugoties pat uz 2014. gada notikumiem. Pareizticīgo baznīca ir Kremļa 5. kolonna Latvijā.
       Рабы Божие меня не поймут, ведь вся суть жизни раба Божьего — это страдать, каяться и снова страдать.

       1. Tad tik ķeries pie darba! Uz valdības un mūsu pareizticīgo baznīcas pusi! Velti netērē laiku anonīmām tukšrunām!

 4. Kas tur ko gari runāt, nav jāuzklausa kaut kādi vateņu kārtējie meli, ir jājauc nost.
  Bet jājauc nost, ievērojot piesardzību, ja nu gadījumā atrodas mirstīgās atliekas, kuras, izrādot cieņu pret mirušajiem, ir jāapbedī attiecīgajos kapos.
  Vietvarai ir jārīkojas, nevis tukši jāvāvuļo.

 5. grutoparkas.lt/ru_RU/ [Grūto parkas – Grūto parkas (grutoparkas.lt)]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 6. marodieru- izvarotāju pēctecis būtu labāk paklusējis par saceltajām mājām , kuras cēla ne jau Latvijas Republikas pilsoņiem, bet gan priekš no Muhosraņas- Gavņuku sādžu izbēgušajai ordai. Kāpēc nepieminēji cik īpašumus atņēmi Latvijas Republikas pilsoņiem, kāpēc neminēji, ka no okupētās Eiropas izvedi ~4000 rūpnīcas uz savu rōģinu.
  Kāpēc neminēji, ka 2.PK izraisīja tavs staļins ar savu brūti hitleru?

  1. Precīzi, labi teikts. Viss tika darīts, celts un veidots, lai ienāktu vairāk okupantu varas pārstāvju Latvijā. Beidza skolas, sūtīja uz Latviju. Man pašai bija tāda darbiniece. Iesūtītā.

 7. Sarkanarmieši nav jāgodā, jo sarkanarmieši ir prasti kara noziedznieki. Buča ir spilgts piemērs, kas raksturo krievu zaldātu zvērīgumu, zemiskumu un trulumu.
  Un pirms 80 gadiem krievu zaldāti nebija diez ko laipnāki vai kulturālāki. Vienkārši tajos laikos nebija satelītu Zemes orbītā, nebija labu fotokameru, nebija mobilo telefonu un interneta. Valdīja informācijas vakuums, kas krievu totalitārismam bija varen izdevīgs. Mūsdienās satelītattēli, fotogrāfijas un video labi raksturo ”Russkij Mir” patieso dabu. Un ”Russkij Mir” daba ir briesmīga…
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

   1. youtu.be/N4qcA4Gg25o Невзоровские среды. Буча, Путин, Жириновский и «война все спишет».

 8. Lūk, neliela daļa faktu! Kadiķiti, Pobedas kults ir meli un vieni vienīgi meli, kas sajaukti ar puspatiesībām. Un ja Tu tam nepiekrīti, tad sanāk, ka Tu esi krievu totalitārisma kalps.
  Александр Невзоров: Невзоровские среды. Буча, Путин, Жириновский и «война все спишет». youtube.com/watch?v=N4qcA4Gg25o
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Ko Tu man tos faktus skandini, kuri visiem sen zināmi! Aicināju Tevi, varonīgo teoriju un faktu paudēju, uz tikšanos klātienē.Ko klusē? Arī parunāsim par to manu krievu totalitārisma kalpa būšanu…Baidies acīs skatīties un gudri runāt?Vārdos tik brašs un varens….Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē…?

   1. Šie fakti nav visiem zināmi. Starp latviešiem un Latvijas krieviem ir sastopami cilvēki, kas svēti tic, ka sarkanarmieši bija atbrīvotāji, nevis okupanti. Pārējās postpadomju zemēs situācija ir ļoti līdzīga. Laikam tās ir kolonizācijas un rusifikācijas sekas, ar ko sastopas visas postpadomju valstis, kurās bradāja krievu zaldāta zābaks.
    Pobedas kults pašlaik zeļ un plaukst. Tomēr Krievijas-Ukrainas karš iezīmē neizbēgamu Pobedas kulta nāvi. Pareizticīgo baznīca gan pie mums, gan arī Krievijā veiksmīgi iesaistās Pobedas kulta veidošanā un uzturēšanā, un saņem no tā labas dividendes.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

    1. Ko Tu reģiona latviskā avīzē skandini savas lekcijas! Dodies uz pareizticīgo baznīcu un pie Rīgas krieviem tos izglītot, varenais aktīvist! Runas garas, darbs īss…? Un kā ar to diskusiju klātienē? Atbildes nav…

 9. Patīk šie divi – viens copy/paste otrs caur puķītēm aicina pirmo dabūt pa muti

  1. youtu.be/EQa7nnkpmLw [Собака на сене-2. Ничего святого. ЕВРАЗ уничтожает буддийский монастырь.]
   На Урале существовал единственный буддийский монастырь на горе Качканар. Правительство Свердловской области все годы с 1995 года препятствовало выделению участка земли для его строительства и регистрации. Через 11 лет ЕВРАЗ добился получения лицензии на разработку Собственно-Качканарского месторождения (СКМ) рядом со строящимся монастырем. В 2014 году правительство Свердловской области добилось через суд сноса монастыря, хотя в соответствии с Гражданским кодексом РФ, наоборот должны были передать землю для монастыря. В марте 2022 году ЕВРАЗ снес строения монастыря на горе Качканар. Мы расследуем эту историю.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 10. Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca! Pareizticīgie ir tik neiecietīgi pret citām reliģijām, ka pat Urālos spridzina budistu templi. Tas viss notiek valstiskā līmenī. Tikmēr ar vien vairāk tiek celtas pareizticīgo baznīcas. Pagānus (daudzdievjus), kas ticēja Slāvu Dieviem: Dievam Perūnam, Dievam Belobogam, Dievam Jarilam, Dievam Svarogam, Dievam Stribogam, Dievam Veļesam, Dievam Černobogam, Dievietei Mārai, Dievietei Makošai, Dievietei Ladai, Dievietei Živai, pareizticīgo baznīca jau iznīcināja. Kas būs nākamie? Budisti?
  youtu.be/EQa7nnkpmLw
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Kad tad tiksimies klātienē? Laika, šķiet, tev gana, ja penterē un penterē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *