Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ārkārtas sēdē lemj par pabalstu svētkos

10. novembrī tiešsaistē notika Tukuma novada domes ārkārtas sēde, kurā tika izskatīti četri darba kārtības jautājumi. Deputāti tos visus atbalstīja vienbalsīgi.

Kā sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, jau vēsturiski, sagaidot Latvijas valsts gadadienu, novadu budžetos ir bijis paredzēts pabalsts represētajām personām un Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem: “Jaunpils novadā bija paredzēts 50 eiro liels pabalsts, Kandavas un Engures novadā tas bija 30 eiro, bet Tukuma novadā par pabalstu tika lemts atsevišķi ar domes lēmumu, tāpēc, lai visā jaunajā novadā situācija būtu vienāda, ir ierosinājums piešķirt 50 eiro represētajām personām un Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.”

Kā saņemt pabalstu?

Pabalstu izmaksās Tukuma novada sociālais dienests. Lai to saņemtu, personai vai tā likumīgajam pārstāvim līdz 30. novembrim sociālajā dienestā ir jāiesniedz iesniegums, norādot personas datus, bankas kontu un tālruņa numuru, kā arī uzrādot apliecību, kas apliecina represētās personas vai Černobiļas avārijas seku likvidēšanas darbos iesaistītās personas statusu. Kā jau pēc sēdes skaidroja Tukuma novada sociālā dienesta vadītājam Ina Balgalve, šo pabalstu izmaksas kārtība šiem cilvēkiem jau ir zināma, jo tos viņi ir saņēmuši arī iepriekš: “Taču, ja ir neskaidrības, tad viens risinājums ir sazināties ar savu sociālo darbinieku un noskaidrot, kādā veidot nogādāt dienestā šo iesniegumu. Otrs variants ir, piezvanot pa vienu no tālruņiem 80205333 (bezmaksas informatīvais tālrunis) vai mobilo tālruni 29170040, noskaidrot nepieciešamo informāciju. Trešā iespēja ir atnest iesniegumu un iemest to pasta kastītē pie sociālā dienesta Tukumā, Tidaholmas ielā 1, bet ceturtā iespēja, ja cilvēks nevar atnest iesniegumu pats, tad mēs varam aizbraukt uz mājām un visu nokārtot.”

Ja nav bankas konta

Vaicāta, ko dienests dara gadījumos, ja cilvēkam nav bankas konta, I. Balgalve skaidroja, ka ir iespēja naudu izmaksāt arī dienesta kasē, taču tad par to ir jāinformē iesniegumā. Turklāt iesniegums jebkurā gadījumā ir vajadzīgs, lai sociālais dienests varētu apstrādāt personas datus.

 

Vairāk par ārkārtas sēdē runāto, lasiet  piektdienas, 12. novembra, laikrakstā ŠEIT====>>>>>

Komentāri

 1. Daudzi tukumnieki jūnija pašvaldību vēlēšanās balsoja par Latvijas Reģionu apvienības sarakstu, ko veidoja engurnieki ar Gundaru Važu un vēlēšanās viņi uzvarēja. Tāpēc Tukuma novada vēlētājiem būtu jāzina, ka turpmākos gadus viņi tomēr tiks sadalīti savējos un svešos. To paredz 27.oktobrī pieņemtie 35.saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokli, kas nosaka, ka VISI(nevis tikai trūcīgie) Engures un Lapmežciema iedzīvotāji par savu ekskluzīvo zemi jūras krastā maksās 3 reizes mazāku(likme 0,5%) nodokli par zemi nekā tukumnieki (likme 1.5%).Būtībā Tukuma pensionāri (jo viņiem vispār nav nekādas atlaides) apmaksās bagāto rīdzinieku apbūves zemju Lapmežciema un Engures infrastruktūru.Pirmsvēlēšanu programā neko tādu Reģionu apvienība nerakstīja.

  1. Kā tad jūs domājat, Engurē un Lapmežciemā tikai miljonāri dzīvo???Tāpat ir pensionāri un tie vietējie, kuri nav aizmukuši prom.Savējie un svešie ir nepārtarukti, neredzu LRA sarakstā, ka būtu daudz deputātu no piejūras, pamatā tikai tukumnieki un Smārde.Un ja Tukuma pensionāriem nav bijušas atlaides, tad jau pie vainas pašu valdība, kura to ir ilgstoši pieļāvusi.

 2. Lūdzu, balsotāji, te jums ir rezultāts. Vai kopš 01.07. tukumniekiem vispār ir sajūta, ka viņi kādam tur domē rūp? Neviena lēmuma, kas jelkā būtu vērsts uz pilsētas attīstību, nav.

 3. Varbūt pietiks domāt tikai par savu di.su tukumnieki???Novads nebeidzas aiz Tukuma robežas!Kad kādam citam tiek,tad visi pinkšķ kā mazi skuķi!!!

 4. Tad nelien uz Tukumu pie ārsta, uz veikalu vai koncertu. Nerādies ledus hallē un sporta hallē sacensības vērot vai treniņā piedalīties. Sēdi savā viensētā, ja pilsētai neko nevajag. Pamuļkis.

  1. Bez lauceniekiem nosprāgsi badā, tad nelien uz laukiem svaigu gaisu uzelpot vai gar jūras malu staigāt. Sēdi savā Celtnieku ielas piesmakušajā pritonā blakus skaistajām miskastēm. Tā tava ledushalle ir tik noderīga kā zaķītim stopsignāls. Labi , ka komentāra beigās nebaidījies nosaukt savu vārdu.

  2. Kam tie Tukuma veikali vajag? Un visur citur novadā daudz vairāk pasākumu un koncertu kā Tukumā, un ledus halle iet uz grunti, ko tad tur var darīt? Sūkāt ledu? Arī sports un tūrisms citur novadā daudzreiz vairākāk attīsīts kā Tukumā. Turpiniet tur stagnēt savā Tukumā :))

 5. Jā, engurnieki, kuri tagad vada Tukuma domi, gudri apspēlēja Tukuma vēlētājus….Uzlikt savām dārgajām jūrmalas zemēm nodokļa likmi 0,5% nozīmē dabūt lielāku nodokļa atvieglojumu, nekā Tukuma invalīds vai trūcīgais, kuram ir 50% atlaide no nodokļa gala summas, bet viņam ir lielā likme 1,5%. Tukuma kopējā budžetā turpmākos gadus neienāks ļoti lielas naudas. Šo shēmu var salīdzināt ar to,ja kāds no 10 tūkstošu mēnešalgas samaksātu iedzīvotāju ienākuma nodokli kā no 500 eiro algas. Esam tagad viens novads un pareizi būtu, ka par apbūves zemi visi maksājam vienādu nodokļa likmi: vai nu visi 0,2% vai arī visi 1,5%.

  1. Tā visa ir tukša muldēšana, nosaucot tos procentus, tie nenorāda , cik jāmaksā par vienādu gabalu Tukumā un Engurē.
   Vajag salīdzināt, piemēram 1200m2, zemes gabala gada nodoklis Tukumā un Engurē.
   Nenosaucot reālus skaitļus, jūs bazūnējat kā gobzemja tukšgalvji.

 6. Zemes cena Engurē vai jebkurā smirdīgajā piejūras ģerevņā ļoti atšķiras no Tukuma. Tad nodoklim arī jāatšķiras nevis jābūt tādam kā pārējā novadā.

 7. Nelien nevienā smirdīgajā piejūras ciemā.Jo pats Tukums sen jau noplucis kā veca lapsa.Kredītus saņēmušies,tagad grib vienādu dzīvi….nevajag būt nekaunīgi prastiem …

 8. Nav brīnums,ka novadu reformā pilnīgi neviens novads negribēja pievienoties Tukumam!Pats Tukums nekādā veidā nav attīstijies pa 10 gadiem!

 9. PIE TUKUMA ZELTA DZĪVE NEKAD NAU BIJUSI UN NEBUS NEVIENS NEGRIB TO NOPLUKUŠO TUKUMU SEN ATPAKAL LIKVIDEJA DAUDZAS LABAS SKOLAS TUKUMA APKARTNE UN RAJONA UN SOGAD ARI KRITIS VIENA SKOLA

 10. Dīvaini kapēc Tukuma slimnīcai nav laba slava.Pati pilsēta pēdējos 10 gadus stagnē un tagad domā ka pievienotie novadi ir donori.Pēdējā brīdī sagrāba kredītus ar domu,ka apvienojoties pārējie izstrēbs to šļuru.Kauns,bet te kritizē citus.

 11. Un pašiem deputātu pabalstiem neaizmirstiet vēl katram +0000,,,pie tā skaitļa.
  Nebūtu rakstījuši.
  KAUNS.

 12. Un pašiem deputātu pabalstiem neaizmirstiet vēl katram +0000,,,pie tā skaitļa.
  Nebūtu rakstījuši.
  KAUNS……………

 13. Kādreiz, kad bija Lukmans, bija iespēja uzdot jautājumus, un viņš tiešraidē atbildēja, bet tagad tas ir atcelts. Varbūt NTZ pirmdienas preses konferencē pie Važas lūgs izskaidrot 35.noteikumu punktu 19.6. Tas nosaka, ka netikai trūcīgajiem ar izziņām, bet visiem Engures un Lapmežciema iedzīvotājiem nodoklis par apbūves zemi ir samazināts trīskārtīgi(arī ja esat Latvijas miljonāru sarakstā).

 14. Bet lai tak krīt tā viena skola. Ja bērni nedzimst, kam vajag skolu. Tas tak ir nenormāli, uzturēt skolu ar pārdesmit bērniem un padsmit skolotājiem, apvienotām klasēm utt. Ieguvējs beigās nav neviens. Ko var vaimanāt par tām skolām. Izglītības kvalitāte tādās skolās tāpat ir pabriesmīga, prasības tur nav nekādas.

 15. Priecājieties! Šajā valstelē viss ir kārtībā! Saņemiet savus 30eur, un sēdiet rāmi!
  Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja un Satversmes tiesas priekšsēdētāja mēnešalga sasniegs apmēram 7607 eiro.Par apmēram trešdaļu tiks palielināta alga ministriem, kuru mēneša atalgojums sasniegs apmēram 6700 eiro. Ģenerālprokurora alga sasniegs aptuveni 7280 eiro, valsts kontroliera un tiesībsarga alga – apmēram 6700 eiro, bet Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniekam – apmēram 6500 eiro..

  1. Nu lūdzu,startējiet par ministru,tiesnesi,utt.būs jums arī.Ja nav zināšanu,tad nekā.

 16. Pasvaldibai vajadzetu par majokļiem vairak domat ari,jo ja vairak atjaunos jo smukaka Tukums ari butu ,pat dažiem jumti ir bediga stavoklī un mazaz ielinas ari kur solijumi ,vai tad par tadiem butu jabalso un tagad vel naudas dala ,bet parejiem jau ir jaizdzivo.represetiem tikai nu ka nu nē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *