Apstiprināti Lestenes un Cēres pagastu ģerboņi

Tukuma novada pašvaldība informē, ka Valsts heraldikas komisija 10. jūnijā izskatījusi un atzinusi divus Tukuma novada pagastu ģerboņus – savas identitātes zīmes ieguvuši Cēres un Lestenes pagasti. Komisija izvērtējusi gan to attēlus, gan aprakstus un atzinusi, ka tie atbilst heraldikas prasībām. Savukārt Kultūras ministrija, balstoties uz Valsts heraldikas komisijas atzinumu, nolēmusi reģistrēt tos Ģerboņu reģistrā.

Cēres pagasta ģerboņa unikālais stāsts saistīts ar dabas un cilvēka mijiedarbības apvienojumu, ko simbolizē senākie zīdkoku stādījumi Latvijā. Cērē tie iestādīti 1930. gadā ar domu Latvijā ražot zīdu, bet iesākto pārtrauca Otrais pasaules karš. Tāpēc pagasts izvēlējies zīdkoka un zīdtauriņa tēlus atainot savā ģerbonī – tas dalīts ar ševrona griezumu, no kura smailes katrā pusē izaug pa zaļai zīdkoka lapai ar melnu ogu: sudrabs un zaļš, lejā sudraba zīdtauriņš.

Savukārt Lestenes pagasta ģerbonis ietver stāstu par Lestenes luterāņu baznīcu,  greznu baroka laikmeta pieminekli ar unikāliem kokgriezumiem, kā arī par Brāļu kapu memoriālu, kuru simbolizē ķeruba jeb baznīcas kokgriezumos sastopamā eņģeļa tēls un gubu mākoņu josla ģerboņa vairoga augšmalā. Purpurs atgādina Latvijas karmīnsarkanā karoga krāsu un uzsver pagasta nozīmīgumu Latvijas kultūrvēsturē.

Tukuma novadā šogad top 12 pagastu ģerboņi, kas ļaus stiprināt pagasta iedzīvotāju identitāti vienotajā novadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *