Jāatgādina, ka oficiāli visi komunistiskā genocīda piemiņas pasākumi 25. martā ir atcelti. Taču kā iepriekš uzsvēra, piemēram, Pēteris Briedis – viens no 59 vēl šai saulē esošajiem Kandavas novada iedzīvotājiem, kurš pats personīgi piedzīvojis izsūtīšanu uz Sibīriju, cilvēki tāpat tiek aicināti nolikt ziedus un pieminēt šīs tautai tik traģiskās lappuses.
“Atcerēsimies un pieminēsim tos 707 novadniekus no 276 izpostītajām ģimenēm, kurus šajā dienā pirms 71 gada komunistiskā režīma rokaspuiši lopu vagonos aizdzina uz tālo Sibīriju. Nolieksim galvas to 83 mūsu novadnieku priekšā, kuri nepārdzīvoja moku un ciešanu pilno dzīvi izsūtījumā un kuru kapa vietas ir nekoptas un aizmirstas Sibīrijas plašumos,” – tā P. Briedis.
Viņš arī Kandavas politiski represēto vārdā izsaka pateicību Latvijas Politiski represēto apvienības valdei un Kandavas novada domei par finansiālo atbalstu Kandavas Piemiņas akmens restaurācijas darbos. Proti, šajā pavasarī akmens atguvis atkal izlasāmus uzrakstus, jo iepriekšējie laika gaitā bija krietni padzisuši. Īpašs paldies no represēto puses arī Aināram un Marekam Vilkaušiem – par iniciatīvu un radošu pieeju šo atjaunošanas darbu veikšanā.
Līdzīgi raksti
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Tukuma Audēju darbnīcā būs skatāma Intas Konrades jubilejas izstāde «Tā es pati»
-
Smārdē atklāj jaunu bērnu lasītavu – «Mežs»/Foto un video/
-
Nedēļas nogalē Kandavā aicina uz bezmaksas bērnu lietu apmaiņu
-
«Gada brīvprātīgie» – Austra Sipeniece un BUB «Engure»