25. marta represijas pieminot/FOTO/

Pavasara ziedi sagūluši pie simboliskajām sliedēm represēto novadnieku atceres  vietā Tukumā. Tie noklāj piemiņas plāksnes ar 1941. un 1949. gadā represēto iedzīvotāju vārdiem un uzvārdiem. Deg sveces, skan atmiņu stāsti, dziesmas un simboliski – vilcienu vagonu graboņa…

Pieminot 1949. gada 25. marta genocīda upurus, svinīgajā sarīkojumā uzrunu teica pašvaldības vadītājs Gundars Važa, atmiņas par izsūtījuma gadiem stāstīja Politiski represēto kluba «Atauga» vadītāja Ināra Skrube.

”Lai nenāca sveša salna, šai zemē(i) ziedu rauti…” – dziedāja Tukuma kultūras nama folkloras kopa «Avots».

Kandavā cilvēki pulcējās pie piemiņas akmens represētajiem, pirms tam –  satikās Kandavas stacijā, kur uzrunu teica un uz kopīgu lūgšanu aicināja mācītājs Uģis Brūklene. Viņš arī kuplināja pasākumu Kandavas muzejā,  kur muzikālu pārsteigumu klātesošajiem bija sagatavojis Vānes sieviešu ansamblis ‘Par to…’.  Pēc pasākuma oficiālās daļas cilvēkiem bija iespēja pakavēties atmiņās, sēžot pie silta dzēriena krūzes turpat muzejā.

Komentāri

  1. Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes Māte. Māras – Veļu Mātes veidolā Dieviete Māra ir nāves nesēja un Veļu valstības valdniece. Māra – Veļu Māte ar savu aso sirpi pārgriež likteņa dzīparu. Kad tas notiek, cilvēks mirst. Un Māra – Veļu Māte pavada cilvēka dvēseli uz Veļu valstību. Kur cilvēka dvēsele sagaida jaunu pārdzimšanu. Savukārt, Māra – Zemes Māte ir dzīvības dāvātāja un cilvēces aizgādne. Māra – Zemes Māte ir līdzās cilvēkam, tam piedzimstot. Māras – Zemes Mātes veidolā Dieviete Māra sagaida cilvēka dvēseli šaisaulē. Tāds ir dvēseļu pārdzimšanas cikls. Nāve ir jaunas dzīvības sākums. Reinkarnācija nosaka pasaules kārtību. Mūsu senči zināja, kā nāve ir tikai starpposms starp veco dzīvi un jauno. Cilvēka mūžs ir ierobežots, tomēr dvēsele ir nemirstīga. Dieviete Māra pieskata mūs un vada mūs šajā dzīvē, tā arī nākamajās. Būsim pateicīgi Dievietei Mārai par viņas rūpēm un gādību. Priecīgu Māras Dienu!
    Ar Dievietes Māras atklāsmēm, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #dievturi #dievturība #daudzdievība #politeisms #TicībasBrīvība #daudzdievji #pagāni #LatvjuDievuSvētība #MārasDiena #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #Māraskrusts #MārasŪdeņi #ZalkšaZīme #ticība #rituāli #buršanās #Skolnieciņš #LatvjuDievuTemplis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *