Volejbola izlasei – viens zaudējums un viena uzvara

Kā jau iepriekš ziņojām U-17 zēnu izlases komanda devās uz Gruziju, Tbilisī, lai startētu Eiropas čempionāta kvalifikācijas 1. kārtā. Šoreiz uzmanību šim notikumam pievērsām, jo viens no tās dalībniekiem ir ķesterciemnieks Krišs Liepiņš.

Ceturtdien, 11. martā, bija pirmā izlases spēle, kurā komanda stājās pretī poļu vienaudžiem. Pirmajā spēlē tika piedzīvots zaudējums, piekāpjoties vieniem no sacensību favorītiem ar rezultātu 0:3 (18:25, 13:25, 19:25). Pirmajā setā poļiem izdevās gūt virsroku, izcīnot sešus punktus, taču seta vidū Latvijas izlases zēni vairākas reizes pietuvojās, atpaliekot vien par vienu punktu.  Tomēr seta beigās pārāki izrādījās Polijas volejbolisti, uzvarot ar 25:18. Otrajā setā poļi metodiski arvien palielināja pārsvaru, uzvarot ar 25:13. Trešais sets – kā pa viļņiem, un Latvijas volejbolisti ne reizi neizvirzījās vadībā. Pirmos četrus punktus guva pretinieki, bet seta otrajā pusē četru punktu sērija padevās arī latviešiem, Polijai svinot uzvaru setā ar 25:19. Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 9 punktiem bija Kristers Landzāns. 7 punkti Armandam Rokjānam, 5 – Timuram Aisenam. Piektdien, 12. martā jau notika otrā spēle, kur puiši mērojās spēkiem ar Lietuvas vienaudžu komandu, izcīnot uzvaru ar rezultātu 3 – 0. Latvijas izlases puišu uzvara bija pārliecinoša, nevienā no setiem Lietuvas izlase nesasniedza 20 punkti atzīmi. (25:18; 25:18; 25:19). Rītdien, 13. martā paredzēta spēle pret Krievijas izlasi.