Tukumnieces Pasaules sinhronās slidošanas čempionātā /FOTO, VIDEO/

Latvijas sinhronās slidošanas komanda «Amber» 8. un 9. aprīlī piedalījās Pasaules sinhronās slidošanas čempionātā, kas norisinājās Budapeštā, Ungārijā.

Latvijas sinhronās slidošanas komanda «Amber» 8. un 9. aprīlī piedalījās Pasaules sinhronās slidošanas čempionātā, kas norisinājās Budapeštā, Ungārijā.

Komandas sastāvs: tukumniece Anna Orlova, Kristiāna Aperāne, Eva Čekanauska (kapteine), Gabriela Dilāne, Kristīne Gaile, Diāna Garā, Dana Gerasimova, Laura Kamergrauze, Elizabete Pujāte, Emīlija Reimane, Rita Rītiņa, Marta Silavniece, Alise Smirnova, Rēzija Stepka, Amanda Utnāne, Anete Valle, Kitija Vintere, Sintija Vintere. Komandas treneres – Alma Lāce un Anda Medne, horeogrāfe – Tukuma 3. pamatskolas sporta skolotāja Jeļena Orlova.

Pasaules čempionāts sinhronajā slidošanā norisinās kopš 2000. gada. Šogad tajā piedalījās 26 pasaules labākās komandas no 21 valsts. Vadošās valstis šajā sporta veidā ir Somija, Kanāda, ASV, Krievija un Zviedrija, no kurām čempionātā drīkstēja piedalīties divas komandas, pārējām valstīm pa vienai komandai. Katra komanda startēja ar divām programmām – īso jeb obligāto programmu un izvēles programmu.

Īsajā programmā Latvija, emocionāli slidojot savu obligāto programmu pie «Prāta Vētras» dziesmas «Welcome to My Country» muzikālās kompozīcijas un veicot piecus obligātos programmas elementus (krustošanos kvadrātā (tas bija visaugstāk novērtētais elements – 4.30 tehniskie punkti), soļu bloku ar pagriezieniem, spirāļu jeb līdzsvariņu kombināciju, soļu celiņu un dzirnavas), ieguva 23,82 punktus, apsteidzot Turcijas un Nīderlandes komandas un par pāris punktiem atpaliekot no Beļģijas un Lielbritānijas komandām, ierindojās 24. vietā.

Izvēles programmu Latvijas «Amber» veica pie Dorisas Dejas «Perhaps, Perhaps, Perhaps» un latīņu ritmu izlases. Izpildot 10 nepieciešamos elementus, «Amber» izvēles programmā ieguva 52,91 punktu, apsteidzot Nīderlandi un Turciju. Kopvērtējumā ar 76,73 punktiem Latvijas komanda saglabāja 24. vietu. Arī šogad Latvijas komanda saņēma skatītāju ovācijas par pēdējo, radošo elementu, kad komandas dalībnieki veica lēcienus un sarežģītas piruetes, ko ne visu valstu sinhronās slidošanas komandas spēj parādīt.

Latvijas komandas vērtīgākais elements izvēles programmā, par ko tā saņēma 4.30 tehniskos punktus, bija sinhronā piruete, kad visas 16 slidotājas griežas, līdzinoties, saglabājot līnijas un veicot vienādu rotāciju skaitu. Mūsu komandas priekšrocība šajā gadījumā ir tas, ka visām slidotājām ir nopietna individuālās daiļslidošanas bāze, kas ļauj veikt ne tikai sinhronās slidošanas, bet arī individuālās daiļslidošanas elementus. Komandai ir liels potenciāls, vēl vairāk strādājot pie sinhronitātes uzlabošanas un pilnveidojot sinhronās slidošanas elementu izpildi, iekļaujot papildus sarežģītību, lai iegūtu augstāku punktu skaitu elementos, ir iespējas nākotnē ievērojami pakāpties rezultātu tabulā.

Par sacensību čempioniem šogad kļuva Krievijas komanda «Paradise», aiz sevis atstājot Somijas «Rockettes» un ASV komandu «Haydenettes».

Šī sporta veida pirmsākumi meklējami 1960. gadā Kanādā. Kopš tā laika sporta veids ir ievērojami attīstījies un kļuvis daudz sarežģītāks. Nesen sporta veids pretendēja uz vietu 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu programmā, tomēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) olimpiskajā saimē sinhrono daiļslidošanu neiekļāva.

Latvijas komandas startu Pasaules sinhronās slidošanas čempionātā var apskatīt interneta video:

Īsā programma:

 

Izvēles programma:

Komentāri

  1. Lepnums un prieks mijaas skatoties,kaa slido muusu-Tukuma meitenes!Un veel pavadiijums Kaupera izpildiijumaa-vareni!Paldies trenerei un paareejiem,kuri piedaliijas !

    1. Liels paldies! Šī ir Latvijas Izlase, meitenes ir no dažādām pilsētām: Rīga, Olaine, Stopiņi, Jelgava, kā arī viena meitene no Tukuma. Treniņi notiek Ogrē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.