Attēlam ir ilustratīva nozīme

Sporta notikumi jaunā gada ievadā

Tukuma novada novusa čempionātā

9. janvārī Lapmežciema sporta kompleksā tika aizvadīts šīs sezonas pirmais novusa dubultspēļu posms, kurā startēja 12 pāri. Labākie no tiem bija Aldonis Auseklis pārī ar Arvīdu Pētersonu; 2. – Andris Sils – Māris Sils; 3. – Ivars Štals – Ainārs Pērle.

Basketbols

Tukuma novada čempionāts

Pēdējā ceturtdaļā uzvaru gūst Jaunpils komanda

1. janvārī Engurē šo gadu iesāka engurnieku un jaunpilnieku cīņa. Tā iesākās līdzīgi, komandas turējās punkts punktā, līdz spēles astotajā minūtē jaunpilniekiem izdevās gūt punktus, kurus mājinieki nespēja atspēlēt. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 15:23, Enguri atstājot iedzinējos. Otrā ceturtdaļā iesākā, Engurei atspēlējoties un turpinot šo spēli punkts punktā teju līdz pat ceturtdaļas beigām, tikai īsi pirms došanās lielākā pārtraukumā jaunpilnieki ar veiksmīgu trīspunktnieku nonāca priekšgalā – 36:39. Trešajā ceturtdaļā atkal varēja vērot līdzīgu cīņu, bet 28. minūtē Engures komanda izrādījās pārāka, un šī ceturtdaļa noslēdzās ar viņu uzvaru – 51:47. Bet laikam jau mājinieki bija visus spēkus izsmēluši, jo pēdējā ceturtdaļā jaunpilnieki izrāvās vadībā un turpmāko spēles daļu tikai turpināja palielināt punktu starpību līdz izcīnītai uzvarai – 60:77. Rezultatīvākais spēlētājs Jaunpils komandas pārstāvis Jānis Kokins ar iegūtiem 30 punktiem.

Tukumnieki piedzīvo pamatīgu sakāvi

1. janvārī Tukuma sporta hallē notika cīņa starp komandām «Tukums sporta skola» un «Kandava». Spēle iesākās vienlīdzīgi, bet jau ceturtajā minūtē viesi parādīja pārākumu un sāka audzēt punktu starpību. Otrajā ceturtdaļā turpinājās tas pats – kaut gan tukumnieki centās panākt kandavniekus, tas neizdevās, un viņi atpalika teju par desmit punktiem. Trešajā un ceturtajā periodā turpinājās viesu punktu palielināšana līdz iegūtai uzvarai, sakaujot tukumniekus ar rezultātu 53:106. Rezultatīvākais spēlētājs – Kandavas komandas pārstāvis Arvis Savčenko ar 46 punktiem.

«Brīvsolis» uzveic «U-50»

Paralēli Tukuma sporta hallē notiekošai spēlei Smārdes pamatskolā uz laukuma kāpa «Brīvsolis« un «U-50» komanda. Pirmā ceturtdaļa visnotaļ veiksmīgā bija «Brīvsoļa» komandai, kurai izdevās tās beigās iegūt +17 punktus. Otrās ceturtdaļas laikā «U-50» nedaudz izdevās atspēlēties, bet beigās punktu starpība jau pieauga līdz 30 punktiem – 16:46. Trešā ceturtdaļa jaunumus nenesa, tā noslēdzās ar 28:57. Tikai pēdējā ceturtdaļā «U-50» komanda saņēmās jeb  «Brīvsolis» piekusa, jo nedaudz izdevās punktu starpību samazināt, bet tik un tā «Brīvsolis» izcīnīja uzvaru ar 46:68. Rezultatīvākais spēlētājs – «Brīvsoļa» pārstāvis Emīls Volodkēvičs.

«Ramirent» Nacionālajā basketbola līgā

Kandavai devītā uzvara

1. janvārī komanda «Kandava/Anzāģe» devās savā izbraukuma spēlē, lai aizvadītu kārtējo Nacionālās basketbola līgas spēli. Šoreiz tā notika Daugavas sporta namā, kur komanda stājā pretī vietējiem jeb «BJBS Rīga/DSN». Jau pirmajā ceturtdaļā savu pārākumu demonstrēja kandavnieki, noslēdzot to ar 10:31. Nākamās ceturtdaļas neko jaunu nenesu, Kandavas komanda tikai palielināja punktu starpību un noteica principā visu spēles gaitu, esot +20 punktus priekšā līdz izcīnītai uzvari ar 76:102. Arī šeit rezultatīvākais spēlētājs –Arvis Savčenko. Pašreiz «Ramirent« Nacionālās basketbola līgas pamatturnīra Rietumi tabulā «Kandava/Anzāģe» ar aizvadītām deviņām spēlēm, izcīnot deviņas uzvaras, ieņem godpilno pirmo vietu.

Florbols

«Elvi» līgā sievietēm

1. janvārī Irlavas sporta namā notika kārtējā sieviešu līga spēle, kurā «Irlava/Tukums-Slampe» uzņēma komandu no «Rubenes». Irlavas komandas vārtos stājā Laura Bišofa, bet «Rubenes» – Sintija Bāliņa. Pirmajā un otrajā periodā irlavniecēm neizdevās gūt nevienus vārtus, atšķirībā no pretiniecēm, kas atzīmējās ar 13 izcīnītiem punktiem. Trešajā periodā gan mājinieces guva trīs vārtus, kurus izcīnīja Ieva Pauniņa, uzņemot Lindas Reinholdes piespēli, Linda Reinholde, uzņemot Lindas Jēgeres piespēli, un Paula Zālmane. Bet ar to bija daudz par īsu, un spēle noslēdzās ar Irlavas meiteņu piekāpšanos ar rezultātu 3:22. Par labāko spēlētāju irlavnieču vidū tika atzīta Ieva Pauniņa.

Hokejs

Latvijas čempionātā sieviešu hokejā

1. janvārī Tukuma ledus hallē notika kārtēja čempionāta spēle, kurā SHK «Tukums» uzņēma komandu no Lietuvas – «Hockeys Stars Vilnius». Tukuma komandas vārtos stājā Irita Rozentāle, bet viesu – Ausra Norkuniene. Šajā spēlē mājiniecēm neizdevās gūt vārtus, bet tikai sešus noraidījumus. Savukārt viesu komandas spēlētājām izdevās gūt 9 punktus, izmantojot pārākumu un vairākumu.

1 līga/«JAHL»

1. janvārī HK «Tukums/Venta 2002» devās izbraukuma spēlē uz Mārupes ledus halli, lai cīnītos ar «AKO/BaltuVilki». Tukuma komandas vārtos stājās Alens Bergmanis, bet «AKO/BaltuVilki» – Ralfs Pilsētnieks. Rezultātu atklāja «Ako/BaltuVilki», bet neilgi pēc tam tukumniekiem izdevās atspēlēties, Raienam Melnim-Dzeguzem gūstot vārtus, uzņemot piespēles no Jēkaba Biznieka un Kristena Dārziņa. Tā teju līdz pat perioda beigām turējās neizšķirts rezultāts, bet īsi pirms doties pārtraukumā, mājinieki viesus atstāja iedzinējos, gūstot otru punktu. Otrajā periodā, izmantojot vairākumu, Tukuma komandas spēlētājs Marks Olivers Mežiņš, gūstot vēl vienu punktu, atkal panāca neizšķirtu – 2:2. Un tā līdz pat trešā perioda sākumam, kad arī sāka norisināties īstā cīņa. Perioda sākumā atkal mājinieki guva vārtus, bet tukumnieki – atspēlējās. Spēles 42. minūtē rezultātu tablo rādīja 3:3, kad Artūrs Krumholcs, uzņemot Elvisa Laškova piespēli, atkal izcīnīja neizšķirtu. Spēles noslēgums gan bija veiksmīgāks «Ako/BaltuVilki», jo viņiem izdevās gūt trīs vārtus, kurus viesi nespēja atspēlēt, līdz ar to tukumnieki savā izbraukuma spēlē piekāpās ar rezultātu 3:6.