Spēka sports – enerģija, daudz gaļas, makaroni, muskuļi un… narcisms

Jau šo sestdien, 3. decembrī 10.00, Tukuma Sporta un atpūtas kompleksā (sporta kluba «Tukuma brāļi» telpās) notiks Latvijas Kausa priekšpēdējais, 4., posms, svara stieņa spiešanā guļus, kas būs arī «Tukuma brāļu» atklātais čempionāts – sacensībās varēs piedalīties vīrieši un sievietes visās vecuma grupās un svara kategorijās bez ekipējuma.

Jau šo sestdien, 3. decembrī 10.00, Tukuma Sporta un atpūtas kompleksā (sporta kluba «Tukuma brāļi» telpās) notiks Latvijas Kausa priekšpēdējais, 4., posms, svara stieņa spiešanā guļus, kas būs arī «Tukuma brāļu» atklātais čempionāts – sacensībās varēs piedalīties vīrieši un sievietes visās vecuma grupās un svara kategorijās bez ekipējuma.

Runājot par spēka sportu, ne visai bieži dzirdams Tukuma vārds, taču nu jau vairākus gadus varam runāt par novadniekiem, kas šim sporta veidam pievērsušies visnotaļ nopietni. Viens no tiem – Uģis Suveizda – sportista karjeru sācis pēc 9. klases, iestājoties Murjāņu Sporta ģimnāzijā vieglatlētikas sekcijā (jāpiebilst, ka 300 m barjerskrējienā Uģim jau vairāk nekā 10 gadu pieder jauniešu rekords Latvijā), vēlāk pievērsies bobslejam (bijis gan vieglatlētikas, gan bobsleja valsts izlasēs), bet tagad ir spēkavīrs. Otrs – kā paši saka – Uģa labākais audzēknis spēka sportā jau piekto gadu ir Elāns Kloppe, kurš nule kā atgriezies no Pasaules čempionāta spiešanā guļus ar 7. vietu svara kategorijā līdz 125 kg. Šīs Elānam bija līdz šim nozīmīgākās sacensības, kuras pulcēja gandrīz 600 spēkavīru no visas pasaules. Abi vīri nopietni vēlas Tukumā popularizēt un pievērt uzmanību spēka sportam.
– Kā ierasts pirmais jautājums cilvēkiem, ar kuriem tiekamies pirmo reizi, kā pievērsāties šim sporta veidam?
U. Suveizda:
– Elāns atnāca pie manis ar notiktu prasību – viņš gribēja dabūt savi formā, nodzīt lieko svaru. Sākums bija ļoti grūts. Tad lēnā garā sevis izaugsmes veidošana pārtapa profesionālā līmenī. Elāns sāka vairāk pievērsties stieņa spiešanai guļus. Lai uzspiestu 300 kg – tā ir specifiskāka lieta, kam vajag trenēties gadiem. Turpmāk domāsim arī par 300 kg, piesēdieniem, vilkmi (stieņa celšana no zemes). Rezultāti pagaidām ir vairāk nekā apmierinoši.

Visu interviju lasiet laikraksta 29. novembra numurā! 

Komentāri

 1. Netikai stereodi, bet arī narkotikas…! Ir daž labs iekritis…!
  Spiešana guļus, paskataties kādi daži labi izskatās, rumpis apaudzis ar gaļu, bet kājs kā sērkociņi…!
  Jaatīsta viss ķermenis, protams nevisiem…-ir jau arī…super augumi..!

 2. Cilvēki, Jūs tiešām iedomājaties, ka pietiek ar kaut kādu steroīdu vai uztura bagātinātāju pliku ēšanu? Apgulsieties gultā, pakustināsiet kājas, pakasīsiet vēderu un viss notiks? Tas tomēr ir smags darbs, kurs prasu daudz spēka un pareizu attieksmi ilgtermiņā, nekas nenotiek dienas, mēneša vai pat gada laikā. Pamēģiniet nopietnā līmenī nodarboties ar sportu un sapratīsiet, ka ar salātu lapām, burkāniem un kāpostiem neies krastā.
  Visu cieņu vīriem, it īpaši Uģim, kurs ir pierādījis, lai ar ko nodarbotos, vienmēr ir sasniedzis teicamus rezultātus, galvenokārt, pateicoties savai attieksmei pret darbu!
  Veiksmi!

 3. klausies lienit ja tev skauz ka veči nopietni nodarbojas ar sportu pati vajniga….neesam vainigi ka tavu viru pa sauso ņemam…..tirliņu banda….

 4. Kapec tada skaudiba.Lienit,tu laikam sporta zale nekad neesi bijusi:D
  Laikam krenkjis meitenei…varbut kads no siem atletiskajiem virieshiem vinju smuki atshuvis:D
  Puishi mil sevi un to,ko dara….Malachi;)

 5. tas pats Uģis ir iekritis par neatļauto vielu lietošanu, ko sauc par narkotikām..! Vārds jau atvasinās no vitamīni, bet tie ir citi vitamīni…!
  Neviens jau nesaka ka tas ir slikti, sportojat, bet netaisaties ka esat Tukuma nabas…!
  Tīri kā baltas papīra labas, puse no Brāļu kompānijas ir iesaistīti nelikumīgā biznesā…! Un daudz ir pamēģinājuši ko nozīmē narkotikas. Un to neviens nenoliegs…, bet lai jau paši tiek galā…! Sportojat, tas super, bet nepropagandējat to ka esat viss labākie un pareizākie…!
  Palasot rakstu avīzē, liekas ka Jums ir bērna prāts, vecenes tā varētu lepoties at saviem augumiem, bet ne Normāli veči- Bet kā jau Jūs paši teicāt-Esat Narcisi…! Tas tomēr tādiem Džekiem stulbi skan, gan drīz vai G…Ji!

 6. to jau neviens nekad nav propagandejis mes daram a jus visi tik runājiet dzīve jau neapstajas ja kadreiz kļūdījies bet jums lohiem to nesaprast …..tiri baltas smirdigas lapu žurkas jus esat kas neko dzīvē nav sasniegušas…..vemt gribas ka kaut ko tadu var kritizet puikas cinas lai vis būtu sakartots pilsētā lai jaunieši nevajadzetu klenderēt pa ielam bet ietu uz zāli

 7. ja jau tu esi baigais dzeks savejais tad jau vari atnakt uz zaliti pasparingot vai stienus pacelt nevis aiz nika stulbi dirst man jau liekas ka sportu tu esi redzejis tikai tv……………

 8. Tik tiesam kads no jums pazist sos cilvekus personigi,seko lidzi visam..izskatas,ka diezgan vaji pazistat sos virus,tapec ari atlaujaties seit izgast visu savu negaciju!!
  Un tie,kuri te nevar atskisrt pizdu no plausam(atvainojos) uz ielas satiekot no laimes nezin kur likties,ja kads no viniem jus pasveicina…. :D:D
  Godavards…smiekligi un par gejiem jau gan nevajadzetu tik skali saukt 😀 Bez konkretiem faktiem ta cilvekus apvainot..ui,ui!!

 9. Mans vārds Mārtiņš Kukulis. Sestdien (30.12.2011) būšu Tukumā uz svarcelšanas mačiem. Tur ir rings, varam arī uzsparingot. Tagad atklāj sevi, ja esi tik drosmīgs. Gaidīšu…

 10. Vecīt uztura bagātinātāji un stereoīdi ir 2 dažādas lietas 🙂
  stereoīdus tu ar šļirci sev injecē un sapis visu izturību
  Bet uztura bagātinātājus tu izdzer ar ūdeni un viss or okey

 11. Nezinu kā ar izturību, bet steroīdi lielākā nelaime ir tajā, ka viņi audzē faktiski visus muskuļus. Un sirds arī ir muskulis, kas no steroīdiem dabū sirds sieniņu nesamērīgu palielināšanos, ko pēc tam nevar dabūt atpakaļ. Sirds attiecīgi nedarbojas pareizi un viss tas beidzās ar stipri ‘nojātu’ sirdi, kuru nevar īsti apārstēt vai saārstēt. Protams, ir arī ietekme uz hormonālo utt. sistēmu. Jebkurā gadījumā tīri steorīdi ir jau noiet etaps. Tagad ir sintētika un citi labumi, kas vismaz no tevis pēdējo veselību neizvelk tik ātri un nežēlīgi. Proteīni vispār nav kaitīgi…sievietes pat var lietot skaitumam – veselīgi nagi augot 😀

 12. Lošu diskusija..!
  Katrs pats zina ko dara, lai boja savu veselību-kāda jums daļa…!
  Džeki sporto, tas labi- kas būs vēlak nevienam neinteresē-vai tad jums ar viņiem vecumdienas japavada..?
  Mēs visi dzīvojam šodienai-nezinam kas būs rīt…!
  Tā ir bijis un bus, citiem skauž ka Jūs sportojat, uzturat sevi formā, varat atļauties lietot uztura bagātinātājus – citiem tie 100-200 ls mēnesī liekas citādi izmantojami. Tāpēc jau sakuž, nezinot ka tas nav slikti, bet pat veselīgi uzņemt normālu Paiku, nevis visus tos EEEEEEEEEEE ko ēdam ikdiena (tas arī nav veselīgi un tik pat kaitīgi ka kaut kas cits….!!!)

 13. Kas ir veselīgs dzīves veids bez sporta, kas ir sports bez kvalitatīviem uztura bagātinātājiem?
  Ar sportu nodarbojos(arī cilāju dzelžus) jau 25 gadus. Lasu komentārus un šausminos, nabaga aprobežotie cilvēciņi, kuriem vārds "spēks" asociējas ar steroīdiem un narkotikām.
  Protams esmu dzirdējis par dažiem indivīdiem "ķīmiķiem", bet ne jau tāpēc visi sportisti ir bāžami vienā maisā.
  Tātad te būs proteīna kokteiļa recepte – muskuļu masas palielināšanai (speciāli trūcīgajiem, kuriem nav naudiņas uztura bagātinātājiem): 1 litrs piens + 3 paciņas vājpiena biezpiena + 6 olas + garšai ievārījums vai kāds auglis visu sajauc blenderī – dzert 3 x dienā starp ēdienreizēm.
  Savukārt treniņu programmas jums palīdzēs sastādīt kaut vai sporta klubā "Centrs". 😀 😀 😀

 14. Paldies Tukuma brāļiem, ka noorganizēja šo pasākumu manā pilsētā! 🙂 jau kādu laiku nodarbojos ar pauerliftingu un visu laiku gaidīju,kad varēšu nostartēt mājās un beidzot sagaidīju! 🙂 Ceru, ka nākamgad Tukumā notiks paredzētās sacensības spēka trīscīņā…

  P.S. Tie, kas šeit izgāž savas negācijas un skaudīgos komentārus, būtu priecājušies, ka pie mums notiek šādas sacensības un ka Tukums izcīnīja 3. vietu komandu vērtējumā..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.