Sieviešu un meiteņu čempionāts basketbolā rit pilnā sparā

Rudenī startē Latvijas sieviešu un meiteņu basketbola čempionāts. Abos arī šogad pārstāvētas Daces Aumales trenētās Tukuma komandas. Par iecerēm un veiksmēm stāsta pati Dace Aumale.

Rudenī startē Latvijas sieviešu un meiteņu basketbola čempionāts. Abos arī šogad pārstāvētas Daces Aumales trenētās Tukuma komandas. Par iecerēm un veiksmēm stāsta pati Dace Aumale.

Sieviešu līgā – 11 komandas

Komanda «Tukums» oktobra nogalē uzsākusi jau trešo sezonu Latvijas sieviešu basketbola līgas 1. divīzijā. Šogad čempionātā spēlēs 11 komandas (pērn – 14): «Rīdzene» (Rīga), «LSPA», «Avantis/Klasika» (Rīga), «Maija/Rīga», Liepājas «Metalurgs», «RTU/Klondaika», «Jelgava», «Daugavpils Universitāte», «Hansabanka», «LPA» (Liepājas Pedagoģijas akadēmija), Ventspils «Spars» un «Tukums».
D. Aumale:
– Pagājušajā sezonā mūsu komanda izcīnīja 9. vietu. Šosezon par mērķiem īpaši nedomājam – galvenais uzdevums ir spēlēt, nodrošinot praksi jaunās paaudzes basketbolistēm, kas vēl trenējas Sporta skolā.

Vairākas tukumnieces – virslīgā

– Komandas vadošās spēlētājas šosezon noteikti būs Inta Korfa un Anete Cīrule. Abas vienlaikus spēlēs arī virslīgas komandā – Rīgas «RTU/Klondaika». Esam panākuši vienošanos ar «RTU/Klondaika», ka mūsējās, ja sakritīs spēļu laiki abās komandās, spēlēs «Tukumā». Virslīgas klubā «LU» spēlēs arī tukumniece Anete Horelika («Avantis/Turība»), Baiba Neiceniece un Inga Boļšakova. Jāpiebilst, ka I. Korfa nesen saņēma balvu kā pagājušās sezonas Latvijas sieviešu basketbola līgas rezultatīvākā basketboliste.
Komandas «Tukums» spēlētāju sastāvs
2007./2008. gadā «Tukums» sastāvā spēlē I. Korfa, A. Cīrule, I. Boļšakova, Zane un Līga Voitas, Laima Grundmane, Anete Kampare, Elīna Bāliņa, Aija Muceniece, Guna Lagzdiņa, Egita Vīnakmene un Elza Cīrule. Jāpiebilst, ka dažas spēlētājas ir gados ļoti jaunas (piemēram, G. Lagzdiņa un E. Vīnakmene ir 8. klases skolnieces).

Turnīrā Tallinā


Gatavojoties Latvijas jaunatnes basketbola līgas spēlēm, 1993. gadā dzimušās Tukuma basketbolistes piedalījās starptautiskā turnīrā Tallinā (Igaunija). Ar rezultātu 65:47 pieveicot «Juglu», ar 61:49 – Igaunijas «TK», ar 40:30 – Igaunijas «Imavere», bet ar 47:71 piekāpjoties Tallinas «Kalev», mūsējās ieņēma 2. vietu. Par labāko turnīra spēlētāju atzīta tukumniece Paula Penkevica.
Debija LJBL 1. divīzijā
Šogad pirmo reizi vēsturē Tukums būs pārstāvēts Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) 1. divīzijā. LJBL čempionāts startēja jau septembra nogalē, un Tukumu pārstāvēja «TTKJ» (Tukums, Talsi, Kandava, Jaunpils).
D. Aumale:
– 1. divīzijā mums jāstartē ar piecu vecuma grupu komandām. Tā kā Tukumā to nevar nodrošināt, nolēmām dibināt «TTKJ», piesaistot citu pašvaldību jaunās paaudzes spēlētājas. Tātad: vecākajā grupā pārstāvētas meitenes no Tukuma, Talsiem, Jaunpils un Kandavas; 1991. gadā dzimušo grupā – tikai Tukuma Sporta skola; 1993. gadā dzimušo grupā – tukumnieces un viena kandavniece, 1994. gadā dzimušo grupā – gandrīz tikai Jaunpils. Šosezon mums LJBL ir uzdevums noturēties šajā augstākajā – 1. divīzijā, kur spēlē 10 komandas. Svarīgi, lai mēs sezonas nogalē kopvērtējumā neierindotos pēdējā vietā (citādi automātiski izkritīsim uz 2. divīziju) vai priekšpēdējā vietā (tad būs spiestas piedalīties pārspēļu ciklā ar otro labāko 2. divīzijas komandu (pirms gada, pateicoties šim pārspēļu ciklam, mēs, pieveicot «Cēsis», iekļuvām 1. divīzijā). Secinājums viens – šosezon mums jāizcīna vismaz 8. vieta. Uzskatu, ka «TTKJ» tas ir pa spēkam.

Akūts sporta zāļu trūkums

– Tukumā šobrīd ir izjūtams akūts sporta zāļu trūkums. Ja Cēsīs, Liepājā un citur būvē jau otru halli, Tukumā nav pat vienas… Sporta kompleksa zāle Lauktehnikā, kas arī nav no tām modernākajām, ir pārslogota. Tukumā steigšus būtu nepieciešams būvēt jaunu halli. Cērē skolas 100 audzēkņu vajadzībām uzcelta moderna sporta būve, par kādu Tukumā varētu tikai sapņot. Iespējams, nākotnē basketbolu vajadzētu spēlēt arī Tukuma ledus hallē, ko plāno iegādāties Tukuma dome (ir speciāls grīdas segums, ar ko var pārklāt ledu). Tomēr mani māc bažas, vai tik nebūs tā, ka Tukuma dome iegādāsies ledus halli, kuras izdevumi ir milzīgi, bet uz tā rēķina tiks nolemts necelt sporta zāli. Es ceru, ka esmu izteikusi tikai kļūdainu pieņēmumu.

Rezultāti Jaunatnes līgā

Turpinās «Hansabankas» Latvijas jaunatnes basketbola līgas 1. divīzijas čempionāta spēles, kurās startē arī Tukuma «TTKJ». Pret Rīgas «TTP» «C-2» grupā mūsējās zaudēja ar 19:83 (Kitija Kudrakova – 7), «C-1» grupā tukumnieces uzvarēja ar 72:67 (G. Lagzdiņa – 19, P. Penkevica – 18, Annija Videniece – 14, Signe Medele – 10), «B-2» grupā zaudēja ar 45:56 (Guna Zoltnere – 16, A. Videniece – 13), «B-1» grupā – ar 69:48 (L. Grundmane – 24, E. Vīnakmene – 13, A. Kampare – 11, E. Bāliņa – 11), «A» grupā – ar 61:64 (E. Grīnhofa – 24, L. Kranovska – 19).
Spēlē pret Rīgas «Kolibri» «C-1» grupā «TTKJ» uzvarēja ar 77:49 (G. Lagzdiņa – 19, A. Videniece – 14, P. Penkevica – 15, S. Medele – 12), «B-1» grupā – ar 62:50 (E. Bāliņa – 20, G. Lagzdiņa – 19, L. Grundmane – 13).
Spēlē pret 3. Rīgas Sporta skolu «C-2» grupā tika zaudēts ar 18:76, «C-1» grupā mūsējās uzvarēja ar 77:26 (P. Penkevica – 18, G. Lagzdiņa – 15, A. Videniece un Zane Stalidzāne – pa 15). «B-2» grupā tika zaudēts ar 38:76 (G. Lagzdiņa – 10), «D» grupā – ar 61:73 (L. Grundmane – 22, G. Lagzdiņa – 19), «A» grupā mūsējās uzvarēja ar 82:53 (L. Krakovska – 22, L. Plezere – 20, E. Grīnhofa – 15).
LR sieviešu basketbola līgā tukumnieces pirmo spēli aizvadīja veiksmīgi, ar rezultātu 73:56 pieveicot «Rīdzeni».
«Tukums» nākamo spēli aizvadīs 17. novembrī Rīgā ar «Avantis/Klasika», 22. novembrī Ventspilī – ar vietējo «Sparu», bet 24. novembrī 17.00 Tukumā – ar Rīgas «Maiju/Rīga».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *