Saulgriežos būs skrējiens apkārt Latvijai

Engures pagasta Ķesterciemā bija kāds īpašs notikums. Te stadiona malā aizgapagājušā nedēļā tika ierakts stabiņš – kā viens no plānotajiem 140, ko izvieto uz Latvijas robežām.

Kāpēc šeit?

Par to, kāpēc fonda «1836» (izveidots Latvijas simtgadē) stabiņš atceļojis tieši uz Ķesterciemu, vaicājām biedrības «Engures sportam» vadītājam Rimantam Liepiņam. Viņš skaidroja, ka tieši te nu jau pirms astoņiem, deviņiem gadiem kopā sanāca vietējie vīri un sadomāja, ka ciemā vajadzīgs savs sporta laukums. Laukums tapis, jaunieši darbojušies un arī viņu vecāki sapratuši, ka kaut ko jāsāk darīt, ja grib jaunajiem tikt līdzi, stāsta R. Liepiņš. Un tas, var teikt, bija pirmsākums taku skrējieniem «Stirnu buks», kas laika gaitā no entuziastu pasākuma ieguvis valstiskus mērogus. Un tad nu ņemto vērā, ka Ķesterciems ir jūras un tātad – arī Latvijas malā un ka fonds «1836» kopā ar «Stirnu buku» šobrīd organizē akciju «Gaismas ceļš», nu ciems vēl stingrāk iezīmēts un atzīmēts Latvijas kartē.

Iespēja būt vienotiem

Par «Gaismas ceļu». Akcija notiks šovasar laikā no 16. jūnija līdz pat vasaras Saulgriežiem (nepilnas sešas dienas), un paredzēts, ka divas komandas Krāslavā uzsāks skrējienu apkārt Latvijai, nesot lāpu.  Katru posmu, skaidro R. Liepiņš, skries trīs cilvēki, jo, jāņem vērā, ka skrējiens notiks bez apstājas un lāpnesim jāparedz maiņa. Tāpat pa ceļam plānots iedeg simboliskus ugunskurus, bet pats pēdējais, kā minēts, tiks iedegts Kolkā. Līdz tam skrējēji šķērsos arī Engures novadu un sekot līdzi viņu kustībai varēs arī virtuāli. R. Liepiņš skaidro, ka laikā, kad kopā pulcēšanās nav ieteicama, tas ir lielisks veids, kā sajusties atkal visiem kopā un vienotiem.

Gaidot jaunas ziņas

Par šo un citām «Stirnu buka» aktivitātēm, kas norisinās, pirms sezonu kāds oficiāli atļāvis atklāt, vairāk lasāms mājas lapā un sociālajos tīklos. Kā skaidro R. Liepiņš, tieši kad un vai taku skriešanas sezona tādā formā, kā bijis plānots pirms «Covid-19» kļuva aktuāls, notiks, šobrīd pateikt esot grūti. Pirmais, ko gaidot, ir 9. jūnijs, kas šobrīd ir noteikts par ārkārtējās situācijas gala datumu. Tad arī vajadzētu būt skaidrākam tam, kādus pasākumus Latvijā būs atļauts organizēt, ko jāņem vērā u.tml. Līdz šim, skaidro R. Liepiņš, šādas skaidrības ir trūcis. Tāpēc arī – jāseko līdzi aktuālajai informācijai.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.