Sākas pieteikšanās «Stipro skrējienam 2015»

4. februārī sākas pieteikšanās starptautiskajam sporta pasākumam «Stipro skrējiens», kas notiks 3. maijā, dienu pirms Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas. «Stipro skrējiens» norisināsies jau septīto reizi, kad kinopilsētā «Cinevilla» Slampes pagastā pulcēsies stiprākie ļaudis

4. februārī sākas pieteikšanās starptautiskajam sporta pasākumam «Stipro skrējiens», kas notiks 3. maijā, dienu pirms Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas. «Stipro skrējiens» norisināsies jau septīto reizi, kad kinopilsētā «Cinevilla» Slampes pagastā pulcēsies stiprākie ļaudis, lai kopīgiem spēkiem parādītu tautas saliedētības spēku, gribasspēka neizsmeļamās robežas, mērķtiecību un neatlaidību, darbojoties vienoti un palīdzot viens otram. Šogad pasākumā plānotas vairākas izmaiņas, lai pievērstu vēl lielāku uzmanību dalībnieku drošībai trasē un novērstu problēmu, kas saistīta ar rindām pie atsevišķiem šķēršļiem.
«Stipro skrējiens» ir Baltijā pirmais un vienīgais šāda veida masu izturības skrējiens, kas Latvijā norisinās kopš 2010. gada. Šīs sacensības ir jauns izaicinājums un neierastas aktivitātes brīvā dabā cilvēkiem, kuri ikdienā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Pasākumā var piedalīties draugu, uzņēmumu, pašvaldību un augstskolu komandas, lai pārbaudītu, cik kolektīvs ir vienots. «Stipro skrējienu» raksturo spēks, izturība, neatlaidība un liels gandarījums par paveikto. Pērn «Stipro skrējienā» piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 6637 cilvēku.

2015. gadā «Stipro skrējiens» norisināsies šoreiz 3. maijā. Norises datums tiek mainīts tādēļ, lai visiem skrējiena dalībniekiem nākamā diena, proti, 4. maijs, kas šogad iekrīt pirmdienā, būtu brīva un ikviens paspētu atpūsties.

Iepriekšējos skrējienos dalībnieki kā vienu no lielākajām problēmām atzīmējuši stāvēšanu garajās rindās pie šķēršļiem, tādēļ šogad paredzētas izmaiņas ieskaites grupu dalījumā. Pirmo reizi «Stipro skrējienā» sievietes, vīrieši un komandas tiks dalītas – elites grupa un masu starts. Dalībnieki, tajā skaitā profesionāli sportisti un cilvēki, kuri vēlas cīnīties par godalgotām vietām un tiem ir svarīgs trasē uzrādītais laiks, aicināti izvēlēties elites grupu. Šai grupai paredzēts atsevišķs starta laiks, cits koridors gan startā, gan pie grūtākajiem šķēršļiem, garāka trase un vairāk pārbaudījumu. Visās trīs kategorijās elites grupas uzvarētāji cīnīsies par naudas balvām.

Masu startā piedalās «Stipro skrējiena dalībnieki», kuri pasākumā izvēlas skriet savā ritmā, svarīgākais ir noskriet trasi līdz galam un pierādīt sev, ka “es to varu”, ne rezultāts vai iegūtās balvas – dara to vairāk prieka pēc. Dalībniekiem, kuri izvēlēsies startēt masu startā, trase būs veidota nedaudz īsāka un izņemti paši grūtākie šķēršļi.

Sievietes, kuras startēs elites grupā, skrējienu uzsāks 11.00, pēc 30 min paredzēts masu starts. Vīrieši elites grupā 12.30 un 13.00 masu starts, bet komandas attiecīgi 14.00. un 15.00. Šogad «Stipro skrējiena» trase paredzēta vairāk kā 9 km gara un tās konfigurācija arī šogad tiks mainīta, veidojot trasi nedaudz kompaktāku, izņemot ārā atsevišķus posmus mežā. Plānots veidot izteiktāku reljefu un papildus jau esošajiem būvēs arī jaunus šķēršļus, kopumā būs 33.

Pirmo reizi oficiāli balvas uzvarētājiem tiks pasniegtas 4. maijā speciāli veidotā pasākumā. 3. maijā norisināsies Ziedu ceremonija, kurā simboliski tiks apbalvoti provizoriskie godalgoto vietu ieguvēji.

Ņemot vērā iepriekšējos gados gūto pieredzi, «Stipro skrējiena» organizatori aicina ikkatru dalībnieku izvēlēties savām spējām atbilstošo grupu. Jāsāk trenēties pasākumam un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm kādu laiku pirms pasākuma, kā arī jāizvēlas laikapstākļiem atbilstošs apģērbs. «Stipro skrējienā» nevienam nav jābaidās lūgt palīdzību, uzticēties un paļauties uz citiem skrējējiem, izpalīdzīgu roku neatteiks neviens.

Sīkāka informācija un pieteikties «Stipro skrējienam» var oficiālajā mājaslapā www.stiproskrejiens.lv, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2. maijam.

«Stipro skrējiens» bildēs:

2014. gads

2013. gads

2012. gads

2011. gads

 

Komentāri

  1. Vai man dieniņ… Ja nu brašuļiem nav ko darīt, varu piedāvāt laukso kūti izmēzt. Un par brīvu, vēl pusdienas iedošu. Kaifs un adrenalīns būs, kūtspakaļā paprāva dubļu peļķe un darbošanās norisinās starp nekontrolēti plīvojošām govs astēm. Elites grupas govju rindai pie astes ķieģelis. #sarkasms

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.