Rojs Suveizda traumas dēļ izstājas no sacensībām

22. un 23. maijā Igaunijas pilsētā Veru norisinājās ikgadējais Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā. Trešo gadu pēc kārtas šīs sacensības notika trijās vecuma grupās – U-20, U-18 un U-16 puišiem desmitcīņā un meitenēm – septiņcīņā. Šajās sacensībās kā U-20 daudzcīņu valsts izlases dalībnieks startēja arī tukumnieks Rojs Suveizda, kurš pašreiz mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā.

Trešo gadu pēc kārtas pārliecinošu uzvaru šajā čempionātā guva Igaunijas komanda ar 99 308 punktiem, atstājot Latviju ar 60 107 punktiem 2. vietā, bet Lietuvu ar 23 669 – trešajā. Kā min Latvijas vieglatlētu savienība, tikai Igaunijas sportistiem visiem izdevās iegūt veiksmīgus startus. Igauņu desmitcīņnieki un septiņcīņnieces individuālās uzvaras guva visās sešās vecuma grupās. Vēl jo vairāk – junioriem (U-20) un jauniešiem (U-18) kopvērtējuma tabulas augšgalā bija visi pieci Igaunijas komandas dalībnieki, bet zēniem (U-16) – pirmie trīs. Savukārt Lietuvai nebija pilnas ieskaites (vismaz trīs finišējuši komandas pārstāvji) ne zēniem (U-16), ne arī junioriem (U-20).  Latvijas komandā junioriem godam finišēja tikai divi desmitcīņnieki un viņu punkti tāpēc arī netika vērtēti komandas punktu ieskaitē. Diemžēl sacensību gaitā viens pēc otra izstājās trīs dalībnieki – Kristaps Sunteiks, Rojs Suveizda un Ralfs Ūdris. Atbildīgajās komandu cīņās tas ir liels zaudējums.

Pēc sacensībām sazinājāmies ar Roju. Viņš pastāstīja: “Viss iesākās diezgan veiksmīgi. Un tā līdz septītajam veidam – kārtslēkšanai, kad iesildoties, neveiksmīgi piezemējos uz pirksta, tādējādi to salaužot. Tagad četras līdz sešas nedēļas roka jānēsā ģipsī, līdz ar to laikam nāksies izlaist četras sacensības.” Vaicājām, vai tad uzreiz pēc ģipša noņemšanas varēs atgriezties ierindā. Sportists skaidroja: “Skatīšos, bet esmu jauns, stiprs, vingrināšu roku un ceru, ka ātri tikšu atpakaļ uz pekām. Šobrīd ir sajūta, ka darbs nav padarīts līdz galam, un tāpēc iekšā ir neliela dusma. Gribētos pēc iespējas ātrāk to izlaist ārā.” Vaicājam Rojam arī par pārējiem izlases dalībniekiem. “Jā, laikam kādam bija traumas, bet – atklāti sakot – vairāk koncentrējos uz saviem startiem, tādēļ par citiem nemāku teikt,” tā Rojs.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.