Rekordliels dalībnieku skaits «Cross Country» sacensībās Ķesterciemā

Sestdien, 12. aprīlī, Ķesterciemā Bušu karjera trasē norisinājās «Cross Country» Latvijas un Baltijas čempionāta 1. posms. Sacensības organizēja Arvis Bumbiers, «JVE MotoTeam» un «Motosports RT».

Sestdien, 12. aprīlī, Ķesterciemā Bušu karjera trasē norisinājās «Cross Country» Latvijas un Baltijas čempionāta 1. posms. Sacensības organizēja Arvis Bumbiers, «JVE MotoTeam» un «Motosports RT».

Sacensībās piedalījās motosportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Dalībnieku skaits – 141 sportisti, solo motociklus pārstāvēja 111 dalībnieki un kvadru klases pārstāvēja 30 sportisti.

Solo motociklu klasēs spēkiem mērojās sportisti divu stundu garumā. Par līdera pozīcijām cīnījās ne tikai pieredzējuši sportisti, bet arī iesācēji. Sarunā ar divkārtējo Baltijas čempionu E1 klasē Uģi Klimonu, kurš šogad startē E2 klasē, sportists atzina, ka trasē visvairāk patika smilšainais posms. Meža daļā bijušas asas bedres un slīdējis, taču tas sportistam nebija šķērslis, jo visas vietas trasē bija izbraucamas.

Absolūtajā vērtējumā sacensību līderis (2 stundu braucienā starp E1, E2, E3, Enduro, Hobiju klasēm) ir pazīstamais Lietuvas motokrosa sportists Arūns Gelažninks. Sarunā sportists pastāstīja, ka šī esot viņa 20. sezona motosportā. Motokrosā sācis trenēties jau no 9 gadu vecuma. Viņa nozīmīgākais sasniegums karjerā – 3. vieta GP junioru klasē. Šī ir sportista 2. sezona Enduro sportā.

Kvadru starts aizkavējās objektīvu iemeslu dēļ, taču tas sportistiem netraucēja koncentrēties uz sīvu cīņu trasē, kas risinājās 1,5 h garumā. Jau no paša starta igauņu sportists Sims Vaide izvirzījās pārliecinošā līdera pozīcijā, atraujoties no 2. pozīcijas vairāk kā 2 minūtes. Bet sportistam tehnisku iemeslu dēļ 4. aplī nācās izstāties no sacensībām. Tādu pašu neveiksmi piedzīvoja arī kvadri ATV virs 750 cm³ klases sportists, tukumnieks Kārlis Soika.

Šādi Latvijas un Baltijas čempionātā gājis mūsējiem – «Senioru klasē» nepārspēts palika viens no sacensību organizatoriem – A. Bumbiers, «Veterānu klasē» 2. pozīcijā palika zantenieks Raitis Evarsons, savukārt «Kvadri ATV virs 750 cm» klasē 3. vietu izcīnīja Kaspars Gribusts.

Nākamās sacensības notiks sestdien, 19. aprīlī, Emburgā, kur notiks Baltijas un Latvijas kauss Enduro sprintā un «4H komandu kross 2014» sacensības.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.