Pirmo reizi Latviju vasaras paralimpiskajās spēlēs Parīzē pārstāvēs arī parariteņbraukšana

Latvijas parariteņbraucēji izcīnījuši vienu kvotu dalībai Vasaras Paralimpiskajās spēlēs Parīzē, kļūstot ne tikai par pirmo sporta veidu, kas oficiāli kvalificējies šīm spēlēm, bet arī atšķirot jaunu vēstures lapu Latvijas parasporta attīstībā Pavisam tuvu kvalifikācijai Latvijas paralimpiskie riteņbraucēji bija pirms Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskajām spēlēm 2016. gadā, tomēr tad Latvijas sportistiem pietrūka vien pāris punktu.

Latvijas parariteņbraucējs, tukumnieks Oskars Gailišs pauž gandarījumu par sasniegto, vienlaikus neslēpjot, ka tās nu būs arī papildu rūpes, jo kvalifikācija Paralimpiskajām spēlēm nereti ir jautājums arī par finansēm, kuru kā parasti trūkst. O. Gailišs: “Jūtos lieliski un pacilāti! Vēl vairāk nekā jebkad jūtu motivāciju turpināt trenēties, jo riteņbraukšana nav sporta veids, kur pusgadu var patrenēties, un viss notiek. Forma jāsaglabā visu laiku, taču valsts atbalsts paralimpiskajam sportam to līdz galam neļauj darīt – ja sportistam ir jāstrādā divos darbos, lai sevi uzturētu; profesionālais sports un panākumi tur nesanāks. Bet tā ir pašreizējā realitāte. Vēlos pateikties visiem parariteņbraucējiem, kas 2022. gadā startēja Latvijas čempionātos šosejā un velotrekā, kā arī starptautiski – bez viņu kvalifikācijas punktiem mums tas nebūtu izdevies. Parīzes Paralimpiskās spēles norisināsies 2024. gadā no 28. augusta līdz 8. septembrim, apvienojot apmēram 4400 pasaules klases sportistus 22 sporta veidos.

 

Komentāri

 1. Lai veicas mūsējiem,bet tik mežā gan nevajag ar vellapēdu braukt,tur to uz pleca nesiet,lai meža gariņiem astes nenobraucat.PirmaisSkolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 22.03.2023 11:25 Izbeidz lietot manu segvārdu! Izbeidz rakstīt manā vārdā! Tava rīcība ir slima.

  2. Skolnieciņš saka: 22.03.2023 11:25 Ntz.lv var šo cilvēku bloķēt! Bet tāda sajūta, ka šos komentārus raksta kāda ntz.lv darbiniece.

 2. Skolnieciņš saka:
  22.03.2023 11:38Skolnieciņš saka:
  22.03.2023 11:36-neklausiet šo nekauņu un provokatoru, īstais Skolnieciņš,tas ir,es neprasīšu nevienu bloķēt,tāpēc,ka ievēroju satversmi,kur garantēta vārda brīvība.nenobraucat. Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 22.03.2023 13:27 Marginalizēt citus cilvēkus nav vārda brīvība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *