Oskars Gailišs – Pasaules kausa izcīņā

No 7. līdz 9. jūnijam Merano un Marlengo (Itālijā) norisinās Paralimpiskās riteņbraukšanas Pasaules kausa izcīņā šosejā. Uz sacensībām Latviju pārstāvēt devās tukumnieks Oskars Gailišs («C4» kategorijā).

No 7. līdz 9. jūnijam Merano un Marlengo (Itālijā) norisinās Paralimpiskās riteņbraukšanas Pasaules kausa izcīņā šosejā. Uz sacensībām Latviju pārstāvēt devās tukumnieks Oskars Gailišs («C4» kategorijā).

7. jūnijā +25…+28°C karstumā Marlengo pilsētiņā notika brauciens ar atsevišķu startu – ITT (Individual Time Trial). Kā mums pastāstīja Latvijas pārstāvis, tukumnieks, «Sporta laureāta 2013» balvas ieguvējs nominācijā «Labākais sportā ar īpašām vajadzībām» Oskars Gailišs, distance bija ierīkota lielākoties ābeļdārza teritorijā pa šauriem asfaltētajiem celiņiem, ar daudziem asiem pagriezieniem un mazliet pa pilsētas ielām. “Apļa garums bija 5,75 km ar vienu nelielu kāpumu (apmēram 300 m garu). Apļa ietvaros garākā taisne bija 1 km. Fināla aplis – 5,62 km – ar finišu 1,1 km garā, apmēram 7 līdz 8% stāvā kalnā. Mums, «C4» grupas braucējiem, bija jāveic 22,9 km distance (trīs apļi un fināla aplis).”

Un O. Gailišs parādīja labu sniegumu, iegūstot 9. rezultātu un izcīnot UCI (Starptautiskā riteņbraukšanas savienība) punktus Paralimpiskajā riteņbraukšanā. Kā atzina Oskars, – pēdējā kilometrā atgadījusies neliela ķibele: “Braucot kalnā un pārslēdzot pārnesumus, no priekšējiem zobratiem nokrita ķēde, tādējādi nācās zaudēt ātrumu un uzņemto ritmu.” 1. vietu braucienā izcīnīja čehs Jiri Jezeks (00:33:58.55), 2. – spānis Roberto Alsaide Garsija (00:34:03.47), 3. – Čehijas pārstāvis Jiri Bouska (00:34:22.99), Oskara (9. vieta) laiks – 00:35:25.31.

8. jūnijā Merāno ielās norisinājās Pasaules kausa izcīņas posma 68 km grupas brauciens 13 apļos pa pilsētiņas ielām. “Starta/finiša taisne (ap 300 m ) – bruģis, tālāk sekoja nobrauciens ar daudziem asiem pagriezieniem, s-veida līkumu (ap 1 km), tālāk ap 2,5 km līdzenais gabals ar diviem pagriezieniem pa labi un ap 1,4 km lēzens paugurs (~ 3% stāvums),” trasi apraksta Oskars. “Vēl pa starpai bija jāizbrauc caur diviem apļiem. Mums bija atvēlēta tikai puse ielas, reāli blakus viens otram varēja pabraukt četri braucēji, izņemot pēdējos 1,5 km, kur bija pietiekoši plata brauktuve, bet 200 m pirms finiša vēl bija jāveic labais pagrieziens uz bruģa. Sacensības iesākās diezgan aktīvi, ar daudziem atrāviena mēģinājumiem, bet visu kontrolēja itāļi, kuriem grupā bija četri cilvēki, lai gan daudzām komandām bija pa trijiem braucējiem, tomēr izskatījās, ka viņi brauc paši par sevi. Distances vidū pāris reizes, sarunājot ar ukraini un čehu, mēģinājām aizmukt, tomēr nesekmīgi. Iesākoties pēdējam aplim, pamanīju, ka itāļi “iesprostoti” grupas viducī, un, zinot, ka neesmu pārāk labs sprinteris, nobraucienā pa līkumoto trases daļu izdevās atrauties no sekotājiem un iegūt apmēram 15 sekunžu pārsvaru, bet ~1,5 km pirms finiša ar itāļu pūlēm biju panākts… Rezultātā finišēju 13. vietā (1:43:25, vid. ātrums 40,27 km/h).” Kā uzskata Oskars, programmas minimums (izcīnīt UCI punktus) šajā PK posmā izpildīts. Maksimums nesanāca (grupas braucienā iebraukt desmitniekā). Taču tik un tā dalība izdevusies godam. Ar to arī sveicam mūsu Oskaru Gailušu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.