Noslēgusies maksibasketbola sezona

Neparasti vēlu noslēgusies LR maksibasketbola 29. čempionāta sezona. Parasti čempionāta spēles beidzas katra gada maijā, bet šogad sakarā ar vīrusa  izplatību pēdējās spēles tika aizvadītas septembrī un oktobrī. Tukuma komandas visas spēles ir aizvadījušas, un arī šajos skarbajos apstākļos cienīgi aizstāvējušas Tukuma godu.

Katru gadu sacensības notiek divos etapos. Regulārajā čempionātā tiek izcīnītas vietas oficiālajā vērtējumā, bet pusfinālā un finālā tiek noskaidroti medaļu ieguvēji katrā vecuma grupā.

Dāmu D45 grupā tukumnieces ieguva pirmo vietu un arī zelta medaļas. Otro vietu izcīnīja Cēsu komanda.

Kungu K50 grupā regulārajā čempionātā pirmie bija Ventspils seniori ar 10 uzvarām divpadsmit spēlēs, bet Tukuma komanda palika otrajā vietā ar deviņām uzvarām un trim zaudējumiem. Pusfinālā spraigā cīņa ar rezultātu 52:54 mūsējie zaudēja Jelgavas komandai «Doks». Tomēr cīņā par bronzas medaļām ar rezultātu 55:50 tika pieveikta Ķekavas komanda.

Kungu K60 grupā pirmo vietu ieguva Garkalnes novada komanda, kura piecu komandu konkurencē cieta tikai vienu zaudējumu turnīrā un tieši mūsu komandai. Tukuma komanda izcīnīja otro vietu. Pusfinālā diemžēl atkal zaudējums sliktā spēlē ar rezultātu 62: 65 Ikšķiles komandai, bet cīņā par bronzas medaļām bijām veiksmīgāki, Ķekavas komanda tika uzvarēta ar rezultātu 73:70.

Kungu K65 grupā mūsu komanda čempionātā uzvarēja visus pretiniekus un ieguva pirmo vietu, kā arī zelta medaļas. K60 un K65 komandām spēles palīdzēja novadīt Raimonds Kalviņš. Paldies! Otrajā vietā palika Ķekavas komanda, bet trešajā – Limbaži.

Kungu K70 grupā Tukuma komanda uzvarēja visas spēles un jau trešo gadu pēc kārtas nav cietusi zaudējumus. Vedam mājās pirmo vietu un zelta medaļas! Otrajā vietā palika I.O.S. komanda no Rīgas, bet trešie tomēr bija Jūrmalas sports seniori.

Kungu K75 grupā pirmie palika LBSK seniori uzvarot visās spēlēs. Tukuma komanda palika otrajā vietā, zaudējot četras reizes turnīra uzvarētājiem. Jāpiebilst, ka abās vecākajās grupās spēlētājiem bija daudz traumu un arī veselības problēmas, kas liedza sasniegt labākus rezultātus.

Šajā sezonā vīrusa epidēmijas dēļ senioriem nenotika Eiropas čempionāts Spānijā, BALTIC CUP izcīņa Lietuvā un arī Katrīnas kausa izcīņa Tukumā. Cerams, ka varēsim Katrīnas kausa izcīņu noorganizēt 2021. gadā.

Atliek cerēt, ka visiem kopā Latvijā izdosies uzvarēt vīrusu un varēsim atkal aktīvi nodarboties ar iemīļotajiem sporta veidiem.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.