Lai svētkos izkustētos!

Līdzīgi, kā tas bija ar Lāčplēša dienas piemiņas pasākumiem, arī valsts svētki 18. novembrī tiks atzīmēti daudz klusāk, nekā ierasts. Proti, iecerēto svinīgo pasākumus un koncertu vietā, ko, pielāgojoties situācijai, pagasta kultūras ļaudis jau bija paspējuši pārplānot zem atklātas debess, nu ir atcelti pavisam, jo ārkārtas situācijā jebkāda pulcēšanās tiek maksimāli ierobežota. Līdzīgi klājies arī ar sportiski atraktīvo pasākumu Smārdē jeb 18. novembra velo braucienu, ko organizē SK «Brīvsolis». Taču… ir arī alternatīvas, skaidroja kluba vadītājs Sandis Čilipāns.

Meklējot kontrolpunktus

Šobrīd vēl noris aktīva pasākuma plānošana, tādēļ par to, kas smārdiniekiem 18. novembrī būs jāmeklē, atklāts vēl netiek. Taču galvenā doma – tiks noorganizēta foto orientēšanās, kurā katrs dalībnieks (individuāli vai ar ģimeni jeb savu mājsaimniecību) nospraustajā maršrutā varēs doties paša izvēlētā laikā. Proti, starts un finišs organizēts netiks – norādes un aktivitātes apraksts būs pieejams virtuāli jeb SK «Brīvsolis» sociālo tīklu kontā. Tas viss tāpēc, skaidro S. Čilipāns, lai maksimāli izvairītos no liekas pulcēšanās. Svētku atraktīvais uzdevums noformēsies nedēļas nogalē, un, vēlākais, pirmdien tiks publicēts.

Attālināti un mežā

Citi sportiskie pasākumi, jo īpaši komandu sacensības, protams, šajā laikā nenotiek, un šobrīd īsti neviens nevar pateikts, kad tas un kā mainīsies. Taču, ja ārkārtas situācija ārkārtīgi neieilgs, tad sporta klubam vēl arvien “azotē“ ir dažas idejas, kā tautu izkustināt. Kas svarīgi, skaidro S. Čilipāns, sporta klubs regulāri sazinās arī ar Izglītības un zinātnes ministriju – konsultējas, vai izvēlētās aktivitātes tā brīža noteikumiem atbilst. Viens no izmēģinājumiem jau bija 8. novembrī, kad skrējējiem trasē varēja pievienoties arī nūjotāji, orientieristi un vienkārši – pārgājienā gājēji, pirms tam saņemot maršruta kartes, kur, starp citu, bija izvēle, kādu distanci katram pēc patikšanas pievārēt. Kas līdzīgs iecerēts arī 22. novembrī, tikai šoreiz – jau pilnībā attālināti jeb neorganizējot starta un finiša punktus. Šajās sacensībās, kas, kā skaidro S. Čilipāns, patiesībā nebūs “sacensības”, jo vietas netiks dalītas un arī rezultātus nesalīdzinās. Tomēr, lai saglabātu konkurences garu, iespējams, līdzīgi, kā tas bija šīs vasaras sākumā, dalībnieku starpā notiks izloze un kāds jau tad arī balviņas saņems. Arī šajā gadījumā – jāseko vien līdzi aktuālajai informācijai.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.