Katrīnas Kauss 2019

Nu jau 6. gadu pēc kārtas Starptautiskais basketbola turnīrs «Katrīnas Kauss» pulcē dalībniekus mūsu Tukuma pilsētā.

Nu jau 6. gadu pēc kārtas Starptautiskais basketbola turnīrs «Katrīnas Kauss» pulcē dalībniekus mūsu Tukuma pilsētā. Kā ierasts, sportot gribētāju pulks ir liels, un šogad tas bija skaitliski bagātākais – tajā piedalījās astoņas sieviešu un deviņas vīriešu komandas, kopā 170 dalībnieki. Turnīra atklāšanu krāšņāku  darīja mazās  mākslinieces no Tukuma Sporta skolas. Meitenes  savas prasmes ir apguvušas pie trenerēm Jūlijas Kubrakas un Zojas Stepanovas. Milzīgs paldies sportistēm un viņu trenerēm par brīnišķīgo un krāsaino priekšnesumu!

Tukuma dāmām – 2. vieta

Turnīra mērķis ir stiprināt sadraudzību starp valstīm, pilsētām un akcentēt sportisku un veselīgu dzīves veidu. Vēlme piedalīties Katrīnas kausa izcīņas turnīrā ir liela un, lai noturētu turnīra kvalitāti, nākas atteikt daudziem sportot gribētājiem.

Sieviešu komandas pārstāvēja – BK «Lapmežciem» (LV), BK «Cēsis» (LV), «Uch-Mergos» (LT), «Sungate» (EE), BK «Dobele» (LV), «Radviliškis-Šeduvos Malunas» (LT), «Augma» (LV), BK «Tukums». Azarts un cīņas spars bija ik katrā  spēlē.

Neviena komanda nebija gatava uzdavināt pretiniecēm vieglu uzvaru, cīņas ritēja līdzvērtīgi. Lai azarts būtu vēl spēcīgāks, pirms un pēc spēles katrai komandai tika dota viena minūte laika soda metieniem, kas spēles iznākumu darīja vēl spraigāku.

Jaunajā Sporta hallē Pauzera ielā 7 gaiss  bija sakaitēts līdz maksimumam, kad  par godalgoto 1. vietu cīnījās  mūsu komanda «Tukums» un komanda «Sungate» (EE). Spēles beigu signāls pielika punktu spēles laikam, bet pēc spēles soda metieni vēstīja, ka šajā cīņā ar +1 uzvaras laurus plūca Igaunijas spēlētājas. Godalgotās vietas dāmu konkurencē sarindojās šādi: 1. vieta – «Sungate» (EE),  2. – BK «Tukums», 3. – BK «Dobele».

Tiesneši pieradīja savu profesionalitāti

Vīru spēles bija azartiski spēcīgas un brīžiem arī vīrišķīgi skarbas. Un tiesnešiem bija iespēja parādīt  savu profesionalitāti, lai atvēsinātu vīru sakarsušos prātus. Te gan jāsaka, ka kopumā mediķiem lieli kreņķi netika sagādāti.

Par katru basketbola laukuma centimetru cīnījās šādas vīru komandas: BK «Lapmežciems» (LV), BK «Ikšķile» (LV), «Vesse» (EE), BK «Kraukļi» (LV), BK «Tukums» (LV), «Mažeikiai» (LT), «Vilnius Vilkas» (LT), «Karpyne Rasseniai» (LT), «Saldus» (LV).

Kungu konkurencē godalgotās vietas sadalīja: 1. vieta – «Mažeikiai» (LT), 2. – BK «Lapmežciems» (LV), 3. – BK «Kraukļi» (LV). Mūsu vīru komanda «Tukums» šoreiz ierindojās 6.vietā.

Trāpīgākie:  Eva Zīvarte un Gints Konstantinovs

Basketbols ir komandas spēle, bet, lai turnīram piešķirtu arī individualitāti, notika trāpīgākā metēja konkurss. Katra komanda tam deleģēja vienu spēlētāju, kuram vienas minūtes laikā bija jāsamet pēc iespējas vairāk punktu. Metieni notika ar 5., 6., 7. izmēra basketbola bumbām un vienu volejbola bumbu. Metieni bija jāveic no trīspunktu metienu attāluma. Katrs trāpīgais metiens ar basketbola bumbu deva vienu punktu, bet iemestais grozs ar volejbola bumbu deva 5 punktus.

Īsti „snaiperiskus” paraugmetienus nodemonstrēja mūsu – «Tukuma» – komandas basketboliste Eva Zīvarte, kas izcīnīja uzvaru individuālo metienu konkursā. Kungiem trāpīgākais basketbolists metienu konkursā bija Gints Konstantinovs no BK «Lapmežciems».

——-

Apmaksāta reklāma.

Esam gandarīti par paveikto, saņemam daudz labu vārdu un vēlējumu turpināt Starptautisko basketbola turnīru «Katrīnas kauss 2019».

Sakām lielu paldies mūsu ilggadējiem atbalstītājiem un labvēļiem , kas šo turnīru padarīja bagātāku un pilnvērtīgāku-BALTAIS, TIC, Tukuma Pilsētas Domei, Basketbola Klubam Tukums, TU FOOD, MP Sock, TLH, Tukuma Sporta skolai. Paldies sakām arī Jurim Pinetem un Jurim Kožeurovam.

Lepojamies, ka Starptautiskais basketbola Turnīrs „Katrīnas Kauss” varēja noritēt Sporta Hallē Pauzera ielā 7, Tukumā. Dalībnieku  un sportot gribētāju skaits ir apstiprinājums tam, ka basketbola turnīram ir nākotne.

Uz tikšanos «Katrīnas Kauss 2020»!

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.