Karīna Helmane-Soročenkova kļuvusi par otru visu laiku ātrāko maratonskrējēju Latvijā

27. oktobrī Vācijas pilsētā Frankfurtē norisinājās maratons, ko paši organizatori dēvē par trešo ātrāko pasaulē. “Iespējams, šis ir arī maratons ar vissvinīgāko finišu. Neskatoties uz to, cik ilgi vai cik lielu distanci skrējis, maratonistu pie Festhalles (Svētku halles) sagaida sarkanais paklājs un starmeši. Tas ir katra skrējēja sapņa finišs!” Bet ne jau tikai starmeši un sarkanais paklājs ir tas, kas šajā maratonā pulcē daudzos tūkstošus dalībnieku, tas ir arī daudzveidīgais maršruts un veiksmīga organizācija.

Kopumā pasākumu apmeklē ap 500 000 skatītāju un 27 000 dalībnieku (2018. gads). Un šajās sacensībās startēja jau mums – tukumniekiem, labi zināmā Tukuma Raiņa ģimnāzijas angļu valodas skolotāja, kā arī Latvijas garo distanču skrējēja Karīna Helmane-Soročenkova, kura kļuva par otru Latvijas ātrāko maratona skrējēju aiz Jeļenas Prokopčukas. Latvijas sportiste Frankurtes maratonā distanci veica divās stundās 36 minūtēs un 20 sekundēs, kas ļāva viņai iegūt 18. vietu. Viņa par astoņām minūtēm un 45 sekundēm laboja savu personīgo rekordu un Latvijas ātrāko maratonskrējēju sarakstā no septītās vietas pacēlās uz otro.

Latvijas rekordiste Prokopčuka 2005. gadā prestižo distanci veica divās stundās 22 minūtēs un 56 sekundēs, bet trešo vietu veiksmīgāko Latvijas maratonistu-sieviešu sarakstā ar divām stundām 37 minūtēm un 29 sekundēm tagad ieņem Ilona Marhele. Bet ar jaunu Frankfurtes maratona rekordu pirmā finišēja kenijiete Valarija Aijabeija, kura distanci veica divās stundās 19 minūtēs un desmit sekundēs. Savukārt vīriem uzvarēja etiopietis Fikre Tefera, kurš finišēja pēc divām stundām septiņām minūtēm un astoņām sekundēm.