Kandavniece Ieva Annija Stepiņa nominēta Gada vieglatlētikas balvai

Tieši pirms nedēļas, 7. janvārī, Latvijas sabiedriskajā medijā paradījās ziņa, ka Latvijas Vieglatlētikas savienība ir izvirzījusi pretendentus nominācijā Labākais vieglatlēts dažādās vecuma grupās, kā arī nominācijā – Labākais treneris. Viena no nominantēm titulam «Gada vieglatlēte 2019» U-18 grupā ir kandavniece – šķēpmetēja Ieva Annija Stepiņa. Un aizvadītās nedēļas nogalē aicinājām jauno sportisti uz nelielu sarunu.

Tās sākumā Ieva atklāja, ka labu brīdi nemaz neesot zinājusi par nomināciju. ”Vienu dienu, sēžot skolas solā, saņēmu linku no kāda skolas biedra, atvēru un ieraudzījusi, ka esmu sarakstā! Man tas bija liels prieks, kā arī ļoti liela motivācija, jo esmu pamanīta. Tas tikai nozīmē, ka man vēl vairāk sevi ir jāpierāda, ka varu sasniegt vēl vairāk un vēl labākus rezultātus!… Un, protams, es visus, visus aicinu par sevi balsot!” (Smejas.)

Pirmais šķēps lidojis…aiz muguras

Annija kā savas pirmās sacensībās min tās, kuras notikušas turpat, dzimtajā pilsētā Kandavā. Meitene atceras, ka vēl nav pat gājusi skolā, kad pirmo reizi viņai piedāvāts mest šķēpu. Un, ilgi nedomājot, viņa arī pieteikusies un to darījusi. Bet, protams, nekas dižs tur nav sanācis, jo Annijas pirmoreiz raidītais šķēps lidojis nevis uz priekšu, bet… aiz muguras! Tad arī, kā pati un citi domājuši, viņas šķēpmešanas karjera beigusies. Turklāt, tikko uzsākusi mācības skolā, Ieva aizvesta izmēģināt prasmes basketbolā. Abi vecāki agrāk ar šo sporta veidu bija nodarbojušies un nu vēlējās, lai Ieva arī pamēģinātu, taču, nu jau var teikt, ka veiksmīgas sakritības dēļ, Kandavā nebija viņas vecuma komandas, līdz ar to nācās basketbolu pamest un, tā kā sportot patika, jau ceturtajā klasē viņa sāka trenēties vieglatlētikā.

Meitene nāk no Kandavas, un viņas pirmā skola bija Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola, kurā satikusi arī savu pirmo treneri Induli Matīsu. Ieva: “I. Matīss mani ir ļoti atbalstījis. Vienmēr lielākā motivācija ir bijis tas, ka uz mani paļaujas un ka no manis tiek gaidīti labākie rezultāti.” Viņa gan atzīst, ka šobrīd, jau mācoties vidusskolā Murjāņu sporta ģimnāzijā, secinājusi, ka viņai pietrūkst šķēpmešanai nepieciešamo īpašo tehnisko zināšanu, toties ir labs pamats vispārējā sagatavotībā un arī citās vieglatlētikas disciplīnās. Tāpēc var droši teikt, ka pirmais treneris Indulis Matīss ir ielicis kārtīgus sportiskās varēšanas pamatus. Bet šobrīd Murjāņos viņu trenē Andrejs Vaivads, kurš jaunajiem sportistiem jau liek strādāt, lai atrastu savas īpašās šķēpmešanas tehnikas nianses, izstrādāt tās tā, lai iespējami veiksmīgāk varētu startēt sacensībās, uzrādot, pirmkārt, jau pašam savu labāko rezultātu.

Vairāk lasiet otrdienas, 14. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

***

Balsojums par Gada sportistiem LSM.lv noslēgsies 21. janvārī minūti pirms pusnakts. Balvu ieguvējus noteiks piecas dažādas auditorijas – balsotāji LSM.lv, sporta žurnālisti, LVS juridiskie biedri, Treneru padome un Jaunatnes komisija. Katra balsotāju kategorija noteiks 1/5 no kopējā balsojuma vērtības. Nobalsot var katru dienu vienu reizi ar sociālo mediju Draugiem.lv, «Facebook» pieslēgumu vai norādot savu e-pasta adresi. Uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite, uz kuras jāuzklikšķina, lai balsojumu ieskaitītu. Katrā atsevišķā reizē var nobalsot par vienu nominantu katrā nominācijā. Balvām nominēti sportisti, kuri 2019. gadā uzrādīja atzīstamus rezultātus pasaules čempionātā, Eiropas čempionātā telpās, U-23 un U-20 Eiropas čempionātos, kā arī Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā U-18 vecuma grupas sportistiem. Laureātus sveiks LVS sezonas noslēguma pasākumā 30. janvārī VEF Kultūras pilī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.