SALT LAKE CITY, UT - APRIL 01: General view of the ball used in a NBA game between the Charlotte Hornets and the Utah Jazz at Vivint Smart Home Arena on April 01, 2019 in Salt Lake City, Utah. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Gene Sweeney Jr./Getty Images)

Kā ar treniņiem sporta skolās?

Sazinoties ar Kandavas novada Bērnu un jaunatnes Sporta skola direktoru Induli Matīsu, noskaidrojām, ka pašreiz skolā iespēju robežās treniņi norit ārā, bet individuālās sporta nodarbības, kā jau ierobežojumi to atļauj, notiek iekštelpās.

Viss notiek tā, kā atļauts

“Pašreiz gan esmu paņēmis slimības lapu, bet, cik zinu, sazinoties ar kolēģiem, ka realizējam visas nodarbības atbilstoši prasībām. Vieglatlēti un basketbolisti turpina trenēties ārā, bet individuāli treniņi notiek iekštelpās. Protams, skatīsimies, kā ar laika apstākļiem. Ja tie būs pārāk nelabvēlīgi, domāsim, kā risināt. Iespējams, veidosim nelielas grupiņas iekštelpās,” tā Matīss.

Vēl informāciju par situāciju Kandavas sporta skolā papildināja Ingas Rozenfeldes, direktora vietniece mācību darbā, komentārs: “Sporta skola savu treniņu programmu plāno atbilstoši noteikumiem. Protams, centīsimies treniņus nevadīt attālināti. Mums ir divas programmas – basketbola nodaļa un vieglatlētikas, un šobrīd visi sporto ārā. Mums infrastruktūra to atļauj realizēt. Treneris jau plāno, ka varēs skriet pa pilsētu un mežu, bet, protams, vērosim, kas notiek ar laika apstākļiem; ja snigs vai tamlīdzīgi, tad domāsim, kā rīkoties citādi. Gaidīsim, kas notiks pēc 6. novembra. Mēs gan ceram, ka kaut kas mainīsies uz labo pusi, bet ļoti gribētu, lai notiktu sporta spēles, vieglatlētikas sacensības. Gribētu, lai turpinātos notikt normāla sportiska dzīve Kandavā. Mēs ļoti gaidām.”

Ir daudz vairāk sagatavoti

Vaicājam Ingai par atmosfēru, par to, kā ierobežojumus vērtē paši jaunieši un viņu vecāki. “Mums ir ļoti laba sadarbība ar vecākiem. Informējam mēs viņus caur sociālajiem tīkliem, treneriem vēl ir individuāla saziņa. Es domāju, ka otrais slimību vilnis nav tik ļoti izsitis pamatu zem kājām, šobrīd visam esam daudz gatavāki, mierīgāki. Mēs bez lieka stresa visus ierobežojumus uzņemam, cenšamies būt saprotoši. Turklāt šobrīd aizrit brīvlaika nedēļa, un tas arī savu daļu miera dod. Līdz šodienai es vēl neko neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu ar kaut ko neapmierināts. Domāju, ka tas arī nemainīsies, mums ir pietiekami daudz mežu, ir stadions, arī tehnikuma vadība mums nāk pretī. Ir mums gan, kur skriet krosus, gan vieglatlētiem trenēties, gan spēlēt basketbolu. Domāju, ka viss mums ir mierīgi. Skatīsimies, kas tālāk notiks.”

“Cerības mirst pēdējā,” tā Tukuma sporta skolas direktors 

Sazinājāmies arī ar Tukuma sporta skolas direktoru Sergeju Kovaļovu, lai uzzinātu, kā tiek organizēti treniņi šajā skolā. “Treniņi turpina notikt, un tie notiek ārā un notiek saskaņā ar Ministru kabineta pieņemtajiem noteikumiem. Viss notiek. Protams, ka tas nav patīkami un ka tās ir papildu problēmas, bet apmācību process nav apstājies un norisinās klātienē – ārā un individuāli. Treneri meklē iespējas, kur realizēt treniņus, jo daudz vietu jau nav, kur var mazos bērniņus dzīt laukā. Sākām arī izmantot Porziņģa laukumu basketbola treniņiem un āra laukumu pie sporta skolas. Ievērojot arī ministres rekomendācijas, izmantosim mežus un parkus. Šāvēji trenējas individuāli, bet fiziskās sagatavotības treniņi arī viņiem notiek ārā.”

Vaicāts, kā situāciju vērtē audzēkņu vecāki, Sergejs skaidro: “Pagaidām nav nekādas indikācijas bijušas, ka vecāki būtu nepamierināti, bet es domāju, ka tā ir tikai pirmā diena un šodien vēl ir saulīte un skaisti, bet kas notiks, kad būs mīnuss grādi? Piemēram, kas notiks ar mākslas vingrotājām? Domāsim. Pašreiz arī viņām ir jāpielāgojas – jāorganizē treniņi laukā, individuāli vai tiešsaistē.” Noslēdzot sarunu uz pozitīvas nots, ar cerību, kas situācija uzlabosies, Kovaļovs viens noteic, ka “cerība mirst pēdējā”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.