Izcīna medaļas Portugālē

No 15. līdz 19. janvārim Portugāles pilsētā Lisabonā risinājās atklātais IBJJF Eiropas čempionāts brazīļu džiu-džitsu (BJJ). Tajā piedalījās arī divi Tukuma novadam piederīgi šī cīņas sporta pārstāvji Mareks Varnelis un Gatis Skuja, kuri katrs savā kategorijā izcīnīja pa sudraba godalgai.

No 15. līdz 19. janvārim Portugāles pilsētā Lisabonā risinājās atklātais IBJJF Eiropas čempionāts brazīļu džiu-džitsu (BJJ). Tajā piedalījās arī divi Tukuma novadam piederīgi šī cīņas sporta pārstāvji Mareks Varnelis un Gatis Skuja, kuri katrs savā kategorijā izcīnīja pa sudraba godalgai. Skuja par medaļām spēkojās vieglajā svarā zilo jostu konkurencē, kurā bija pieteikts divdesmit viens sportists. Veiksmīgas izlozes rezultātā tukumnieks izlaida pirmo kārtu un uzreiz nonāca otrajā, cīnoties pret britu atlētu Mārtinu Lagermandu. Brits neizrādīja nopietnu pretestību, un tukumnieks izcīnīja vieglu uzvaru. Ceļā līdz finālam nākamajās kārtās latvietis uzveica vēl Hesusu Amigo Garsiju (Brazīlija) un Dāvidu Rikardo Almeidu (Portugāle). Mačā par zelta medaļu Gatis Skuja spēkojās ar sportistu no Krievijas Tamerlanu Agapovu un tikai mača izskaņā pieļāva kļūdu, zaudējot ar sāpju paņēmienu. Šis Skujam, kurš ir vairākkārtējs Baltijas un Latvijas čempionātu medaļnieks, ir pirmais goda pjedestāls Eiropas meistarsacīkstēs.

Purpura jostu konkurencē svarā līdz 100,5 kg uz Eiropas čempionāta paklāja kāpa Latvijas titulētākais BJJ sportists Mareks Varnelis, kurš pirmajā mačā uzveica pēdējo divu gadu Eiropas čempionāta uzvarētāju Eloju Prado Mārtinu (Spānija) un nopelnīja vietu pusfinālā pret Huanu Hosē Vongu (Ekvadora). Arī pusfinālā Varnelis uzvarēja, sev nodrošinot cīņu par Eiropas čempionāta zeltu. Finālā tukumniekam pretī stājās Japānā dzīvojošais krievs Oļegs Vasiļjevs, kurš līdzīgi kā Mareks 2017. gadā izcīnīja savu pirmo Eiropas čempionāta zelta medaļu. Toreiz abi vēl cīnījās zilo jostu konkurencē, taču katrs savā svara divīzijā (Varenlis agrāk startēja svarā virs 100,5 kg).
Cīņa bija ļoti sīva, taču gala rezultātā pēc punktiem pārāks izradījās Vasiļjevs, Varneli aizbīdot uz goda pjedestāla otro pakāpienu. Trešo vietu izcīnīja Janne Toivanens (Somija), kuru Mareks pērngad uzvarēja Skandināvijas čempionātā un Huans Hosē Vongs (Ekvadora).