«Irlava/Avant» – čempioni

6. aprīlī, Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē pēcspēles metienos ar 7:6 pārspējot «Impar Limbaži» florbolistus, par Latvijas 1. līgas čempioniem florbolā kļuvuši komandas «Irlava/Avant» spēlētāji.

Pamatlaikā – neizšķirts

Spēles gaita jau no pašām pirmajām minūtēm bija agresīva. Abas komandas bija apņēmības pilnas izcīnīt uzvaru, un saķeršanās notika kā vienā, tā otrā laukuma pusē. Atbilstoši spēles noskaņojumam, noraidījumi sekoja viens pēc otra abām komandām, kā arī vārti krita kā vienai, tā otrai komandai. Šāda – galēji saspringta – gaisotne noturējās līdz pat spēles beigām, jo uzvarētājs tapa skaidrs tikai pēc izspēlētām trešdaļā, cīņas papildlaikā un pēcspēles metieniem.

Spēles rezultāts jau tika atklāts 2. minūtē, to ar precīzu metienu realizēja limbažnieks Jānis Preimanis, neilgi pēc tam irlavnieki atbildēja ar diviem vārtiem, kurus iesita – Artūrs Dzeguze un Renārs Austrums (2:1). Tam sekoja limbažnieku pretuzbrukums, un pirmais periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 3:3. Otrās trešdaļas pirmajā pusē spēles vadībā izvirzījās «Irlava/Avant» (4:3), bet «Impar Limbaži» negrasījās padoties, gūstot divus vārtus un arī pārsvaru – 5:4.

Trešais periods bija ne mazāk spraigs. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām vadībā ar 6:5 izrāvās irlavnieki, bet tad svarīgus vārtus guva Limbažu komandas pārstāvis Bertrams Kalējs, līdz ar to noslēdzot spēles pamatlaiku ar neizšķirtu – 6:6.

Labākais spēlētājs – Renārs Austrums

Spēles pagarinājumā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, bet pēcspēles metienu sērijā veiksme bija Irlavas komandas pusē, kas varēja svinēt uzvaru ar 7:6, kā arī līksmot par zelta medaļām un čempionu kausu. Balvu kā labākais spēlētājs uzvarētāju rindās saņēma Renārs Austrums, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais, turklāt realizēja savu pēcspēles metienu. Divus vārtus guva viņa komandas biedrs Renārs Stančiks, arī Kristapam Kazlovskim – 2 (1+1) punkti. Par labāko limbažnieku vidū tika atzīts vārtsargs Sandis Venevics, kurš atvairīja 29 no 37 pretinieku metieniem. Bertramam Kalējam 3 (2+1) punkti, bet Jānim Justamentam – 2 (1+1) punkti.

Ceļš līdz finālam

Komandas «Irlava/Avant» un «Impar Limbaži» savu spēku rādīja jau regulārajā turnīrā, kļūstot par uzvarētājām katra savā divīzijā. Ceturtdaļfināla sērijā «Irlava/Avant» ar 3:0 pārspēja «Latvijas Universitāti/FS Masters» (6:0, 9:6, 7:6 ET), bet «Impar Limbaži» tikai ar 3:2 (4:5, 7:5, 6:9, 6:5 ET, 11:6) pieveica FK «JeNo». Pusfināla sērijā «Irlava Avant» ar 3:1 (4:5, 5:4 ET, 8:4, 10:5) izslēdza FBK «SĀC», bet limbažnieki ar 3:1 (8:4, 4:13, 8:7, 8:4) uzvarēja «RTU/Rockets».

«Irlavas/Avant» sastāvs: Kaspars Mežnieks; Uldis Purvišķis-Priede; Toms Talo; Eduards Stančiks; Krists Paulovičs; Renārs Stančiks; Mairis Jēgers; Renārs Austrums; Toms Zālmanis; Ričards Riekstiņš; Anrijs Daile; Ričards Gruziņš; Kristaps Kazlovskis; Reinis Mizga; Artūrs Dzeguze; Ulvis Ansbergs; Alvis Sala.