Irlavā aizvadīta «Mamuta kausa» izcīņa

11. un 12. augustā Irlavas sporta namā pulcējās florbola veterānu komandas, lai devīto reizi cīnītos par ceļojošo «Mamutu kausu».

11. un 12. augustā Irlavas sporta namā pulcējās florbola veterānu komandas, lai devīto reizi cīnītos par ceļojošo «Mamutu kausu». Arī sieviešu komanda «Irlava/Tukums» parasti izmanto iespēju savās mājās piedalīties turnīrā, lai varētu labāk sagatavoties Latvijas čempionātam, kas sāksies jau septembrī. Šī piebilde tāpēc, ka viņas vienīgās neatbilst veterānu statusam. Vēl informācijai: sievietes spēlē arī pret vīru komandām, tikai vīri ir uz laukuma četru cilvēku sastāvā.

Šogad turnīrā piedalījās sešas komandas. Atklāšanas parādes laikā komandas «Ekskurzeme/Tukums» kapteinis Valdis Lagzdiņš nodeva glabāšanā Irlavas sporta namā 35+ vecuma grupā izcīnīto Latvijas čempionu kausu. Komandas saņēma arī tradicionālo ciemakukuļa kliņģeri, un sacensības varēja sākties.

Kopā divās dienās komandas aizvadīja 22 spēles. Īpašu auru sacensībām deva dzīvošana teltīs Abavas krastā, kopīgā vakariņu zupa un, protams, arī jautra ballīte.

Izšķirošajās spēlēs komanda «Cielaviņu armija» par piekto vietu ar 3:2 uzvarēja komandu «Ķekava/Taizels». Spēlē par trešo vietu «Irlava/Tukums» ar 2:1 uzvarēja «Mamutus», bet fināla spēlē ar minimālu – 1:0 – pārsvaru uzvarēja «Ekskurzeme», aiz sevis otrajā vietā atstājot komandu «Lielvārde».

Noslēgumā individuālas balvas saņēma «Veiksmīgākais spēlētājs» – Gints Timoško ar 8 gūtajiem vārtiem no komandas «Ekskurzeme». «Veiksmīgākais vārtsargs» – Dana Gulbe, un  nominācijā «Skatītāju simpātija» – Agneta Mizga par vārtu guvumu spēles ceturtajā sekundē; abas no komandas «Irlava/Tukums». Ceļojošais Mamutu kauss jau sesto reizi ir nonācis komandas «Ekskurzeme» glabāšanā.

Šķiroties visi palika pie domas, ka nākošais gads būs īpašs, jo Mamutu kausas izcīņai tiks atzīmēta 10 gadu jubileja. Paldies visiem, kuri palīdzēja sacensību organizēšanā un atbalstīja dažādās jomās, lai dalībnieki varētu justies gaidīti.

Sacensību galvenais  tiesnesis un viens no «Mamutiem» – Andis Švāns

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.