Engures triatlona klubs piedalās savās pirmajās sacensībās

Ideja izmēģināt spēkus triatlonā engurniekos “gruzdēja” jau kādu laiku, vārds pa vārdam, nedaudz joku un ķircināšanās par cirvjiem ezera dibenā, bet, sapratuši, ka ar vienu sporta veidu ir par maz, jūlija pirmās nedēļas nogalē Vaidavā uz startā stājās 11 vēl nenodibinātā sporta kluba pārstāvji.

Ideja izmēģināt spēkus triatlonā engurniekos “gruzdēja” jau kādu laiku, vārds pa vārdam, nedaudz joku un ķircināšanās par cirvjiem ezera dibenā, bet, sapratuši, ka ar vienu sporta veidu ir par maz, jūlija pirmās nedēļas nogalē leģendārajās sacensībās Vaidavā uz startā stājās 11 (!) vēl nenodibinātā sporta kluba pārstāvji – gan engurnieki, gan draugi no Tukuma novada un tuvējās Jūrmalas.

Lai arī iepriekšēja triatlona sacensību pieredze ir bijusi tikai milzkalniekam Aivaram Mozulim, jau pašā sacensību sākumā piedzīvojām patīkamu pārsteigumu – visjaunākajā vecuma grupā ar izmisīgu finiša spurtu 3. vietu izcīna ķesterciemnieks Ernests Gūtmanis. Nepaspējuši kārtīgi apsveikt laureātu, uz starta koridoru savā pirmajā triatlona distancē dodas pārējie komandas dalībnieki. Saprotams, ka šoreiz Elites klasē neviens no mums vēl neplānoja piedalīties, bet distancē, kurā peldus jāveic 350 m, ar divriteni 18 km, bet skriešus 4 km, visātrākais no mūsējiem bija Aivars Mozulis – viņam 40. vieta, pavisam nedaudz apsteidzot triatlona sacensību debitantu, tukumnieku Gintu Konošonoku (61. vieta). Pārējie finišēja maķenīt vēlāk, bet galveno mērķi – pierādīt, ka triatlona distance mums ir pa spēkam – sasniedza visi! Kā rāda protokoli, dažādās distancēs un vecuma grupās kopumā trasē devās 369 dalībnieki.

Saprotams, vislielāko interesi izsauca savstarpējo rezultātu samērīšana un dažādu jauku titulu piešķiršana komandas biedriem! Kādam bija viss sacensību vakars jāpavada ar palamu «Princese», jo finišēja ar smaidu uz lūpām bez liekas sviedru lāsītes, kamēr cits finišu sasniedz uz ģībšanas robežas! Un nav svarīgi, kā ir pareizāk, svarīgi ir lieliski pavadīta diena Vaidavas ezera pludmalē, piedaloties aizraujošās sacensībās, vairāk vai mazāk cītīgi tām gatavojoties!

Iespējams, triatlona grūtākā daļa sekoja pēcpasākuma pirtī, kur tika pieņemts lēmums turpināt piedalīties triatlona sacensībās (nākamās – «LČ triatlona sprints / Baltijas jūras kauss» notiks 31. augustā Ventspilī), kārtīgi trenēties, lai pēc tam kārtīgi atpūstos!

Komandas «Engures triatlona klubs» vadīšanu nolemts uzticēt biedrībai «Engures sportam». Cita starpā biedrība 27. jūlijā rīko Ķesterciema stadiona atklāšanas pasākumu, gaidīsim dalībniekus basketbola, pludmales volejbola turnīros, kā arī individuālajās aktivitātēs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.