Eisaks kļūst par Latvijas čempionu maratonā; Helmane – otrā

Svētdien, 21. septembrī, Valmierā norisinājās skriešanas seriāla «Skrien Latvija» 6. posms, «SportLat Balva» 11. posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts maratona distancē.

Svētdien, 21. septembrī, Valmierā norisinājās skriešanas seriāla «Skrien Latvija» 6. posms, «SportLat Balva» 11. posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts maratona distancē. Šis ir vienīgais skriešanas seriāla posms Latvijā, kurā ir 42,195 km garā distance. Sacensības norisinājās arī citās distancēs – pusmaratona (21,097 km), «NIKE» skrējiena (10 km), Tautas skrējiena (5,8 km) un bērnu skrējienu distancēs (350 m un 600 m).

Mārtiņš Eisaks no Jaunsātiem izcīnīja Latvijas Republikas čempiona titulu «U-18» junioru grupā, maratonu pieveicot 4 stundās 41 minūtē un 19 sekundēs. M. Eisaks mācās Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā 2. kursā.

Sporta skolotāja Arta Rudzīša mudināts, Mārtiņš, iestājoties tehnikumā, sāka nodarboties ar skriešanu. Viss sākās ar Rīgas pusmaratonu, ko pievarēja abi ar sporta skolotāju, tad abi startēja arī Jelgavas Nakts pusmaratonā un visbeidzot izlēma pārbaudīt spēkus pašā grūtākajā skriešanas disciplīnā – maratonā (42,195 km). Savukārt sieviešu konkurencē 2. vietu izcīnīja tukumniece, Tukuma Raiņa ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Karīna Helmane – viņa maratonu pieveica 3 stundās, 13 minūtēs un 5 sekundēs. Pusmaratonā 4. vietā «V40» vecuma grupā palika Tukuma Vieglatlētikas kluba pārstāvis Nauris Rūdulis (1:22:31), bet «V60» grupā ceļojumu un orientēšanās kluba «Silva» pārstāvis Helmuts Lukačovs (1:44:20). Latvijas čempioni maratonā Valmierā tika noskaidroti jau astoto reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.