foto: Viesturs Lācis

Edvards Egle – šīs sezonas čempions!

Nedēļas nogalē Bauskā, Mūsas trasē, norisinājās «Mūsas trilleris» jeb sacensības rallijkrosā, autokrosā un folkreisā. Šī posma sacensībās startēja arī trīs tukumnieki – Jānis Baumanis, Viesturs Sproģis un pretendents uz sezonas čempiona godu Edvards Egle. LADA RX cīņās par uzvarētāju kļuva igaunis Maiko Tamms, aiz sevis atstājot Miķeli Stengrevicu un jauno Latvijas čempionu šajā klasē Edvardu Egli, par kura panākumiem jau ziņojām. Edvardam šajā gadā izdevies savākt pietiekami daudz punktu, lai, neskatoties uz pēdējā posmā iegūto trešo vietu, izcīnītu kopvērtējuma pirmo vietu un iegūstot šī gada čempiona titulu, kas viņa autosporta karjerā arī ir pirmais šāda mēroga sasniegums.

Edvards Egle – šīs sezonas čempions!

Nedēļas nogalē Bauskā, Mūsas trasē, norisinājās «Mūsas trilleris» jeb sacensības rallijkrosā, autokrosā un folkreisā. Šī posma sacensībās startēja arī trīs tukumnieki – Jānis Baumanis, Viesturs Sporģis un pretendents uz sezonas čempiona godu Edvards Egle. LADA RX cīņās par uzvarētāju kļuva igaunis Maiko Tamms, aiz sevis atstājot Miķeli Stengrevicu un jauno Latvijas čempionu šajā klasē Edvardu Egli, par kura panākumiem jau ziņojām. Edvardam šajā gadā izdevies savākt pietiekami daudz punktu, lai, neskatoties uz pēdējā posmā iegūto trešo vietu, izcīnītu kopvērtējuma pirmo vietu un iegūstot šī gada čempiona titulu, kas viņa autosporta karjerā arī ir pirmais šāda mēroga sasniegums.

Pēc negulētas nakts un nervu bendēšanas – trešais

Vakar aicinājām Edvardu uz nelielu telefonsarunu. Vispirms, protams, vaicājām par izjūtām, iegūstot čempiona titulu.

Edvards: ”Sajūtas ir lieliskas! Biju uz to cerējis, bet īsti neticēju, ka izcīnīšu čempiona titulu.”

– Kādēļ neticējāt? Pēc punktiem jau uz jūsu uzvaru tika liktas diezgan lielas cerības…

– It kā jā un it kā nē. Punkti bija pa pusei, pietiekami daudz, bet sacensības pierādīja, ka viss vēl var apgriezties kājām gaisā, un tā arī notika, jo pirmajā dienā bija jāaizvada divi kvalifikācijas braucieni un abus braucienus veicu ļoti slikti. Tik slikti, ka pat neiekļuvu pusfinālā, bet tas man bija jāizdara obligāti. Dienu beidzot, atklājām karburatora defektu, kas neļāva man braukt ar pilnu jaudu. Tas bija vakara darbs un lieta, kas bija jānovērš, lai nākamajā dienā varētu startēt. No rīta mašīna bija gatava, taču uz starta nācās stāties pēc negulētas nakts un ar beigtiem nerviem. Domas bija visādas, jo sīvākais konkurents bija nobrauci ļoti ātri, viņš darīja to, kas viņam bija jādara – jāuzvar. Nākamajā dienā izgājām ar vēsu prātu. Stabili nobraucu trešo kvalifikāciju ar jau konkurētspējīgu rezultātu, tādējādi iekļūstot pusfinālā. Pusfinālā un finālā bija jāizspiež maksimums, ko arī izdarīju.

Vairāk lasiet otrdienas, 8. septembra, laikrakstā ŠEIT=>

 

P.S. Kā jau minēts, šajā sacensībās startēja vēl divi novadnieki. Rallijkrosa Xtreme klasē uzvara Reinim Nitišam, aiz viņa Ronalds Baldiņš un trešais – Jānis Baumanis. Xtreme klases cīņa bija ļoti sarežģīta – pāragri starti un pamatīga Viestura Sproģa avārija lika vairākkārt apturēt braucienu. Smagā cīņā uzvaru sasniedza Monta Beierbaha, aiz sevis atstājot Gati Geisteru un Miku Neško. Tā vēsta rezultātu tabula autokrosa mājas lapā.

Anna Zvirgzdiņa

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.