Edijs Joksts pievienojas Anglijas futbola klubam

Latvijas futbola 1,96 m garais centra aizsargs, tukumnieks Edijs Joksts 17. jūlijā nokārtojis pēdējās formalitātes un kļuvis par Anglijas 3. spēcīgākās līgas kluba «Oldham Athletic» pilntiesīgu spēlētāju. Nelielā sarunā Edijs Joksts dalījās pirmajās pārdomās pēc ierašanās Anglijā.

Latvijas futbola 1,96 m garais centra aizsargs, tukumnieks Edijs Joksts 17. jūlijā nokārtojis pēdējās formalitātes un kļuvis par Anglijas 3. spēcīgākās līgas kluba «Oldham Athletic» pilntiesīgu spēlētāju. Nelielā sarunā Edijs Joksts dalījās pirmajās pārdomās pēc ierašanās Anglijā.

Edijs Joksts: “Piedāvājumu doties uz Angliju saņēmu no Aleksandra Čekulajeva [Čekulajevs paralēli futbolista karjerai sper pirmos soļus aģenta lauciņā]. To nevarēju palaist garām, zinot, kādas futbola tradīcijas šeit ir godā. Parakstīju līgumu pēc sistēmas 1+1. Komanda šeit mani sagaidīja ļoti draudzīgi, praktiski uzreiz pieņēma kā savējo.

Ļoti interesanti bija uzzināt, no kādām komandām šie spēlētāji nākuši – sarakstā bija «Chelsea», «Hull City», «Celtic», «Sunderland» utt. Treneris Lī Džonsons ir jaunākais treneris visā līgā. No sākuma jutos mazs un nevarīgs, bet katrā treniņā centos sevi pierādīt un dzīvoju ar moto: rītdienai jābūt labākai nekā šodienai.

Pirmajā vakarā satikos ar treneri un pārrunājām nianses. Es viņam biju kā lielais nezināmais, un man pašam tikpat liela neziņa bija par angļu futbola struktūru. Viss, ko treneris bija redzējis, bija video izgriezumi un «U-21» izlases spēle pret Lihtenšteinu. Saprotot, ko viņš sagaida un kādu spēlētāju meklē, centos to maksimāli izpildīt.

Šobrīd man nav skaidrības par savu vietu komandā, taču esam četri centra aizsargi (viens gan bieži spēlē arī aizsardzības malā) un darīšu visu iespējamo, lai sezonu sāktu pamatsastāvā. Esmu šeit, lai spēlētu un pilnveidotos.

Lai gan pagājušajā sezonā komanda sezonu beidza apakšgalā, šogad komanda ir motivēta atrasties tabulas augšējā daļā. Protams, konkrētu vietu treneris vēl nav nosaucis. Tai pašā laikā skaidrs, ka galvenā misija būs tikt «Championship».

– Kāpēc nepaliki Polijas ekstraklases klubā «Zawisza», ar kuru tik ilgi trenējies?

– Polijā nepaliku, jo bija problēmas vienoties par līgumu. Protams, arī treneru maiņa darīja savu… Varbūt vienkārši nebija lemts.

– Vai atalgojums tev bija svarīgs, izvēloties tieši «Oldham»?

– Par atalgojumu, protams, nevēlos runāt, taču šeit būtu gatavs atrasties arī pa velti, jo šādas iespējas ir jāizmanto. Tā kā esmu vēl jauns, domāju, – Anglija ir labākā vieta attīstībai. Sākumā sevi ir jāpierāda.

– Kā vērtē Mariana Pahara aiziešanu no «U-21» uz lielo izlasi?

– Protams, ļoti žēl, ka Pahars pameta «U-21» izlasi, bija ļoti patīkami strādāt kopā ar tik zinošu un saprotošu cilvēku. Tomēr domāju, ka nacionālā izlase ir īstā vieta, kur viņam būtu jāatrodas. Domāju, tieši viņš ir cilvēks, kas palīdzēs attīstīties izlasei un pacels Latvijas futbolu citos augstumos.

– Ja spēlēsi regulāri, vai uzskati, ka tas jau būs pamats Paharam kādu reizi izsaukt tevi uz lielo izlasi, īpaši ņemot vērā, ka viņš labi zina tavas spējas?

– Būtu ļoti priecīgs par šādu uzaicinājumu, taču daudz kas arī būs atkarīgs, piemēram, kādā līmenī būs pārējie Latvijas spēlētāji. Neuzskatu, ka, atrodoties šeit, man būtu kādas privilēģijas. Katrā ziņā treneris pats pratīs izskatīt Latvijas resursus un izdarīt rezumē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.